5 клас. Тема: "Створення комбінованих документів"
Мета: формування інформаційної компетентності
План уроку:
1. Організаційний момент
2. Повторення вивченого матеріалу
3. Вивчення нового матеріалу
4. Первинне закріплення
5. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
Хід уроку.
1. Прийом "Поясни малюнок" або розгадай ребус (Фраза «Комбінований документ»)
2. Прийом педагогічної техніки "Магічні кільця"
Повторити кнопки панелі інструментів.
На екрані з'являються "Магічні кільця", в яких частково написано якесь твердження. Учитель пропонує учням назвати зображені кнопки і доповнити список.
3. Прийом «Лекція з зупинками»
При поясненні нового матеріалу уроку, після кожної змістовної частини переривається теоретична частина заняття. Лекція читається «дозовано». Після кожної змістовної частини робиться зупинка, йде обговорення, пошук колективної відповіді на основне питання змістовної частини теоретичного матеріалу або виконується групове завдання (індивідуальне завдання). Учні при цьому можуть задавати уточнюючі питання.
Прийом використовується на уроках при вивченні нового матеріалу (комбінований урок, урок повідомлення нових знань).
Отже, подивіться деякі документи і скажіть, чим вони відрізняються один від одного. Показати звичайний текстовий документ, малюнок і комбінований документ. Детальніше зупиниться на останньому документі. Тут ми з вами бачимо і текстову і графічну інформацію.
Нарешті настала весна. Яскраво світить сонце. Розпустилися перший квіти.
І ми раді теплу і сонцю.
Хто може сказати, як створити комбінований документ?
- Спочатку треба створити в програмі Paint малюнок і зберегти його.
- Потім створити або відкрити текстовий документ, надрукувати текст.
- Вставити готовий малюнок в текстовий документ (можна різними способами).
Сьогодні, ми з вами будемо створювати комбінований документ.
Відкрийте текстовий документ. Надрукуйте текст: Скоро літні канікули !!!
І вставити малюнок через ВСТАВКА - Малюнок - з файлу і виберіть будь-який відповідний малюнок з папки «Мої малюнки».
4. Виконання практичної роботи № 12 «Створюємо комбіновані документи»
5. При "Зірка, гори!"
Учням пропонується самостійно відстежувати і проговорювати вголос свої успіхи і недоліки в навчанні, ставити подальші завдання по досягненню успішності в освоєнні досліджуваного питання. для цього вони відповідають на питання "Що я вмію?", "Чому можу навчити інших?", "У чому я відчуваю труднощі?", "Що мені треба зробити, для того, щоб подолати ці труднощі?". якщо дитина навчитися у своїй діяльності робити такі висновки, то його бажання відкривати нові знання не згасне, бажання підтримується за рахунок тог, що учень вміє вчитися сам!
заповнюють таблицю
Що я вмію
Чому можу навчити інших
У чому я відчуваю труднощі
Що мені треба зробити для того, щоб подолати ці труднощі
Прийом рекомендується застосовувати систематично при підведенні підсумків уроку чи роботи на проміжному його етапі.а також з метою мотивації навчальної праці.
Прийом "Творче завдання"
Учитель пропонує учням виконати домашнє завдання по темі уроку у вигляді кросворду, ребуса, складання питань до вікторини.
Спонукає учнів до самостійного аналізу отриманої на уроці інформації.