Відкритий урок, в рамках святкування 700-річчя від дня народження преподобного Сергія Радонезького.
Тема уроку: «Дивовижне - поруч!»
Мета уроку: облагородження душі і серця підлітка, збагачення його духовного світу через поселення в ньому світлих образів і думок на прикладі житія Преподобного Сергія Радонезького.
завдання:
освітня:
більш детально вивчити з учнями житіє преподобного Сергія Радонезького, виявити основні риси характеру святого, показати значення культурної спадщини преподобного Сергія Радонезького для покоління XXI століття.
Виховна:
Виховання в учнів моральності, духовності, любові до Батьківщини.
розвиваюча:
розвивати навички аналітичного і асоціативного мислення.
Тип уроку: урок-дослідження
Обладнання: комп'ютер, проектор, робочі зошити, картки з прислів'ями, картинки, що характеризують окремі епізоди життя преподобного Сергія Радонезького.
етап уроку
час
діяльність учителя
діяльність учнів
Примітка
організаційний момент
Мета: Психологічно налаштувати дітей на роботу.
1 хв.
Привіт, хлопці! Я рада бачити вас на уроці.
Актуалізація знань.
мета:
5 хв.
Сьогодні на уроці я хочу поговорити з вами про святого, в особі якого російський народ усвідомив себе, своє культурно-історичну спадщину і культурну задачу. На класних годинах ми вже почали знайомство з цим святим. Хто ж це?
Ми вивчили житіє святого, кожен з вас дізнався щось нове для себе, але в той же момент, я думаю, у кожного з вас є питання, на які ви хотіли б отримати відповіді.
Відкрийте, будь ласка, свої робочі зошити, урок № 2, подумайте і запишіть, що про преподобного Сергія ви хочете дізнатися.
Вибірково читають 3-4 людини.
Відповідають, що преподобний Сергій Радонезький.
Записують питання.
Налаштувати дітей на досягнення наступних цілей:
Кузін Сергій, Лавренова Аня, Мананникова Катя, Порватов Діма.
Вивчення нового матеріалу.
Мета: складання духовного портрета святого у вигляді схеми для систематизації матеріалу.
35 хв.
Для того щоб, знайти відповіді на ваші питання я пропоную вам скласти духовний портрет преподобного Сергія Радонезького.
Хлопці, а що таке портрет в літературі, в мистецтві?
Ми сьогодні на уроці складемо словесний портрет преподобного Сергія Радонезького.
На дошці ви бачите прислів'я, картинки і слова. Ми починаємо складати портрет. 1 ряд - це іменники, що характеризують святого. Виберіть зі списку іменники.
Отже, Сергій Радонезький - це захисник і праведник.
Доведемо, що це дійсно так.
Згадайте епізод з життя преподобного Сергія, який про це свідчив би.
Яка з картинок підходить до цього епізоду? Яка прислів'я це підтверджує?
Тепер підберемо епітети до слів ЗАХИСНИК І ПРАВЕДНИК і побудуємо 2 ряд. Що таке епітети?
За аналогією згадуємо епізод з життя, підбираємо картинку, вибираємо прислів'я.
Будуємо 3 ряд. З решти слів потрібно вибрати дії.
Про те, що Сергій Радонезький служив народу, допомагав і зцілював людей, ви знаєте ще з уроків основ релігійної культури та світської етики. Удома вам потрібно було за допомогою мережі Інтернет знайти відеоролики, які це підтверджують. Це завдання виконувала творча група.
В Внаслідок роботи на дошці і в робочих зошитах повинна з'явитися наступна схема:
Ми з вами склали духовний портрет преподобного Сергія Радонезького. Який висновок можна зробити? Ким є Сергій Радонезький?
Згадують сюжет з життя святого, вибирають картинку, підбирають прислів'я.
Вибирають зі списку епітети.
Визначення портрета !!!!
На дошці таблиця Сергій Радонезький.
Вибирають слова ПРАВЕДНИК, ЗАХИСНИК.
(розміщуються у вигляді схеми)
ЗАХИСНИК (епізод з життя: благословляє князя Дмитра Донського на Куликовську битву)
МУДРИЙ, МИЛОСЕРДНИЙ, ІДЕАЛЬНИЙ.
МУДРИЙ:
СЛУЖИЛ НАРОДУ, ДОПОМАГАВ ЛЮДЯМ, зцілював людей.
ВІДЕО!
Міліходіна Іра, Матіс Яна, Суслов Данило.
Підбиття підсумків. Рефлексія.
5 хв.
Сьогодні на уроці ми постаралися з вами краще зрозуміти хто ж такий преподобний Сергій Радонезький.
Що корисного на уроці ви сьогодні дізналися?
Які висновки ви зробили?
Тепер я пропоную вам написати лист преподобного Сергія Радонезького.