презентація №8
урок №
5 клас ІК
Тема: «Казахстан - Росія».
Мета: повторити все рані вивчене різними методами і формами;
познайомити учнів з джунгарських війнами та їх наслідками для
казахського народу; з'ясувати причини приєднання Казахстану до Росії; як
Росія використовувала Казахстан в своїх цілях; чого досягли казахи і царський
уряд при приєднанні; познайомити учнів з відомими
політичними діячами того часу, чого вони досягли і чому залишили слід в
історії;
виховувати в учнів повагу і любов до історії предків, виховувати
почуття патріотизму.
Наочність: карта РК, слайди, картки, опорні схеми, дидактичний матеріал.
Методи уроку: гра «одягни сніговика», перегляд слайдів, робота з підручником,
складання пятистишья.
Тип уроку: повторительно-ознайомлювальний.
Епіграф уроку: «У кожної епохи свої завдання»
«Кожен громадянин, заглиблюючись в історію, повинен стати гідним продовжувачем справ своїх предків, які залишили йому в спадок таку величезну і багату землю».
Н.Назарбаєв
Хід уроку:
1. Організаційний момент. - Настрій на урок. (Подивилися на свого сусіда, посміхнулися і побажали гарного уроку)
слайд №1
Назва теми, мета уроку.
слайд №2
Зачаття епіграф уроку, зв'язати з повторенням.
Слайд №3- зима
Зв'язати із зимою повторення. Загадка про сніговика.
Ми скачаємо сніжний ком,
Два інших на них верхи
У самому верхньому рот і очі,
Прокреслили вуглиною.
Вийшло дуже спритно:
Руки - палиці, ніс - морквина,
Шапка іржаве відро,
Посміхається хитро.
Ніби сам собою виник
Справжній ... (сніговик)
2. Етап повторення: гра «Збери сніговика»
Слайд №4 - сніговик
слайд №5
слайд №6-7
-
«Змова картинки». Даються картинки, вміти їх називати.
-
Томирис
-
золота людина
-
Ширак
-
Кюль - Тегін
-
мавзолей Ахмеда
-
«Склади пропозицію». Учням дається частина пропозиції вони їх закінчують.
слайд №8-9
Слайд № 10
3. Физминутку: «Альпіністи»
Альпіністи йшли по слизькій дорозі - топ-топ. Маленький альпініст поспішав - йшов часто. Великий йшов повільно (шльопає розмірено). Посковзнулися - впали, ноги роз'їхалися. Встали, пішли далі обережно - знову впали. Щоб не впасти знову мито зовнішній стороні ступи. Ось попереду гора карабкаемся вгору, не втрималися, скотилися вниз. Знову піднімаємося вгору. Намагаємося - Ура! Ми на самій вершині! Молодці! Гора сніжна, красива. А як будемо спускатися? - правильно: на корточках. Ух- двох скотилися і в сніг. Тепер будемо обтрушуватись - трясемо руками. Сідаємо.
4. Етап вивчення нової теми:
Слайд № 11
Відриваємо зошити і записуємо нову тему.
Слайд № 12
план:
-
Відносини між Казахстаном і Росією: джунгарська війна
-
Входження Молодшого жуза до складу Росії.
-
Розвиток рос. - казахських відносин.
З першого питання розглянути слайди з музичним супроводом.
Слайд № 13-22
Учитель читає вірш:
«Не синє море кипить і шумить
Відчувши раптовий набіг урагану
Шумлять і хвилюються ратники хана
Зброя блищить, труба деренчить
Натовпи за натовпами, як хмари густі
Дружину відважних стискують кругом
Сто копій борються з Джунгарским списом
І впало геройство під силою казаха
На стогнах смертельний лютував бій
І крики останніх молитов і проклять
В диму заглушали дзвінкий булат -
Все впало, ... і небо стерпіло цей пекло! »
Перед учнями ставиться питання: Які почуття ви зараз відчуваєте? Як ви думаєте, про що йде мова?
- мова йде про Казахсько - джунгарской війні, яка принесла великі лиха для казахського народу.
Слайд № 23
Ознайомити учнів з політичним діячем, великим полководцем, безстрашним воїном ханом Абулхаир. Перейти до причин приєднання казахів до Росії.
Слайд № 24
Показ слайдів із причинами приєднання: Отже, причини приєднання Казахстану до Росії такі:
1. У 1-й чверті XVIII в. склалося важке зовнішнє і внутрішнє становище в державі.
-
Джунгарське навала зруйнувала господарство, призвело до загибелі половини населення.
-
Серйозну небезпеку представляли ханства Середньої Азії, калмики, башкири, які здійснювали безперервні набіги для захоплення земель.
-
Не було єдності і згуртованості між впливовими султанами, главами пологів і ханами трьох жузов.
В умовах, що склалися для захисту країни від зовнішніх ворогів необхідний був союз з надійним, сильною державою. Росія в даному союзі переслідувала свої цілі і вигоди.
Слайд № 25-27 - приєднання Казахстану до Росії
Російський уряд підсилює колонізаторську політику.
10 червня 1734 року в склад Російської імперії увійшла частина пологів Середнього жуза, пізніше приєднався і Старший жуз.
Учитель розповідає історію війни з упором на карту. Знайомить учнів з політичним діячем ханом Абулхаир і його заслугами перед народом. (Показ слайдів)
По третьому питанню учні, самостійно прочитавши підтему, відповідають на питання до неї.
Слайд № 28 останнє слово
5. Етап рефлексії:
Слайд № 29 - кросворд
Іменник + 2 прикметники + 3 дієслова + пропозицію + синонім іменника.
Слайд № 30 - спасибі за увагу!
6. Підсумок уроку.
4 тисячі прикрас
писальний матеріал
3 томи «Історія»
засновник Бумин
Торговий караванний шлях
громадянин Казахстану
Акмолинська область
Буландинскій район
с. Журавлівка
Відкритий урок
в рамках Методичної Фестивалю
5 клас
Провела: учитель історії Алікадіева Р.Р.
Журавлівська середня школа
2010-2011 навчальний рік