Учитель: Петрик Лариса Олександрівна
Тема уроку: Урок-гра «Подорож в історію»
5 клас
«Народ, який не зберігає, свою історію, народ, який забув свою історію, не знає, куди йти, де жити, що робити, яким буде його майбутнє ... Ось чому ми говоримо, що історія виправляє і вчить, веде в життя».
Міржакип Дулатов
Мета уроку:
1.Повтореніе і закріплення за темою «Подорож в історію».
2.Виработка вміння розповідати про події, робити висновки, працювати самостійно.
3.Воспітаніе інтересу і поваги до історії народу.
Обладнання: картки із завданнями, конкурсні листи, висловлювання знаменитих людей, жетони, намальовані на ватмані 2 ялинки.
Хід уроку
-
Орг.момент
-
Розподіл класу на 2 команди-«Знайки» з девізом «Хочемо все знати!»
«Кульбаби» з девізом «Триматися разом щоб не здуло!»
-
Обрання журі.
-
Вступне слово вчителя:
Сьогодні на уроці ми перевіримо і закріпимо отримані знання по темі »Подорож в історію» Оскільки скоро Новий рік і всі з нетерпінням чекають коли вони зможуть народити ялинку. Ми зробимо це зараз. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати новорічну іграшку з паперу. Чия команда швидше Поряд ялинку, та й здобуде перемогу. За грою спостерігатиме і оцінювати журі.
1 конкурс
Історія-це люди.
Команда повинна за певний час написати якомога більше імен з пройденого матеріалу.
2 конкурс
Знайди фактичні помилки і виправ їх:
А) Древній період історії людства ділиться на 2 періоди: епоху каменю та епоху заліза.
Залізо в давнину добували металургійним способом випалу. Залізні знаряддя праці були гострішими, але менш зручними і міцними в порівнянні з знаряддями з каменю.
В) Про сакських племенах є дуже мало фактичних даних дійшли до нас в рукописах персів і китайців того часу. У кожного сакського племені був свій вождь, якого обирали тільки чоловіки племені. Саки в основному займалися землеробством. У незначній кількості вони розводили овець, коней і свиней. Серед саків поступово розвивалося майнова нерівність і сформувалися чотири основні групи: воїни, жерці, скотарі і хлібороби.
3 конкурс
Склади пропозиції з наступними наборами слів:
А) Томіріс, вторгнення, Кир.
Дарій, Ширак, пустеля
Султани Керей і Жанибек, Казахське ханство, 1465-1466гг
В) Спаргапіса, перси, пастка
Саки, конярі, кумис
Родина, процвітання, президент, Казахстан
4 конкурс
Четверте слово зайве. Знайди його і поясни чому
А) Кир, Дарій, Ширак, А.Македонского
Толі бі, Казибек бі, Айтеке бі, Чингісхан
В) Коні, вівці, свині, верблюди
Отрар, Сауран, Туркестан, Москва
5 конкурс
Розгадай кросворд
6 конкурс
Ораторське мистецтво
А) Про цариці саків Томирис
В) Про героя Ширака
7 конкурс
розірвана рукопис
Прочитати фразу.
На ТШХ Ка за -яащ про аш ан ани Дор
Іс, рия, то-ка, уан ,, ющая, допоміжні, леду, лое, бавовняні, кого, чоло, вечес, щести, про, ва.
8 конкурс
Кадри з фільмів
1219 г-Освіта Казахського ханства
530г до н.е. облога г.Отрара
519-518 г до н.е.-вторгнення перського царя Кіра
1465-1466гг- вторгнення перського царя Дарія
9 конкурс
тестові завдання
1.Слово «історія» означає:
А.повествованіе, розповідь про події
В подорожі
С.чтеніе книги
2.Предмет «історія» означає:
А.ізученіе землі
В.наука, що досліджує минуле і сьогодення людського суспільства
С.ізученіе рослин
3.Кількість людських рас на землі:
А.7
В 5
С.3
4.Колічество основних світових релігій:
А.3
В 5
С.6
5.Жіліще кочівника:
А.юрта
В.квартіра
С.замок
6.Сакі ділилися на групи:
А. тиграхауда, хаомоваргі, парадарайя
В.охотнікі, рибалки, скотарі
С.земледельци, мисливці, рибалки
7.Томіріс-
А.ткачіха
В.царіца саків
С.кітайская цариця
8. »батько історії» -
А.Шірак
В.Геродот
С. Спаргапіса
9.Жузи в Казахстані:
А.3
В 4
С.7
10.Образовалі Казахське ханство:
А.хан Абулхаир і султан Жанибек
В. Султани Жанибек і Керей
С.Чінгісхан і хан Абулхаир
11. Роки освіти Казахського ханства:
А.1465-1466гг
В.1465-1500гг
С.1465-1600гг
12.Монгольскіе племена займалися:
А.земледеліем, риболовлею, полюванням
В.кочевим сктоводством, полюванням, риболовлею
С.охотой, риболовлею, торгівлею
13.Імя Чингісхан означає:
А.мудрий
В.мощний, сильний, великий правитель
С.сільний, мудрий
14.Город-герой 1219 р
А.Отрар
В.Сауран
С.Куйриктобе
Після конкурсу журі підбиває підсумки. Заключне слово вчителя