Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Велика Французька буржуазна революція





Скачати 20.21 Kb.
Дата конвертації 20.07.2018
Розмір 20.21 Kb.

Тема: Велика Французька буржуазна революція 18 століття.


Тип уроку: комбінований з елементами лабораторної роботи.

З використанням здоров'язберігаючих технологій.


Основні поняття: республіка, санкюлоти, якобінці, терор, конвент.


Мета уроку: Учні повинні засвоїти основні поняття по даній темі, усвідомити причини, завдання, рушійні сили, характер і підсумки революції, відпрацьовувати навички зі складання лок, виступи перед аудиторією, формувати вміння роботи з історичними документами, робити висновки і узагальнення.



Хід уроку:

1. повідомлення теми уроку, цілей.

Тема нашого уроку: «Велика Французька буржуазна революція 18 століття».

Для сприйняття і запам'ятовування теми пов'язані з вивченням воїн, революцій дуже складні, наша задача навчитися сприймати і запам'ятовувати цей матеріал без перевантажень для нашого організму і в той же час мати чітке уявлення про струмів важливу подію світової історії як Велика Французька буржуазна революція. Існує безліч способів запам'ятовування навчального матеріалу ми сьогодні на уроці скористаємося з вами опорно-логічні схемами, які ми вже неодноразово складали на уроках.

Незважаючи на те, що тема сьогодні дуже важлива я думаю, ніхто не буде заперечувати того, що здоров'я важливіше за все означає. Метою кожного уроку має бути перш за все здоров'я.

Отже приступаємо до вивчення нового матеріалу.

-Що нам необхідно знати, щоб охарактеризувати революцію?

Отже 1 блок нашого Лока «Причини революції», щоб відповісти на це питання давайте звернемося до історичних фактів

(Демонстрація діапозитивів 11, 12), аналіз історичних документів «Старовинна французька пісня», записи англійського мандрівника Артура Юнга «Про становище Французьких селян». (Додаток 1)

- Які висновки ви можете зробити про причини Французької революції?

Складається 1 блок.

Причини революції:

- Важке становище селян

-Високі податки

-Разногласія між депутатами від двох станів і депутатами третього стану.

Причини революції ми з'ясували, що нам ще необхідно знати про революцію?

Отже приступаємо до складання 2 блоку «Завдання, характер і рушійні сили революції»

В ході роботи на складанням 2 блоки організуємо бесіду з класом з наступних питань:

-Проти кого був спрямований гнів третього стану? (Короля, дворян, духовенства)

-К чому прагнуло третій стан? (До скасування дворянських привілеїв, зниження податків, буржуазія прагнула до влади)

-Який висновок про завдання революції ми можемо зробити?

-Аналізуючи завдання, що можна сказати про її характер?

-Хто був головним учасником виступів проти короля і існуючих порядків?

- Який висновок про рушійні сили революції можна зробити?

Отже заповнюємо 2 блок

Завдання революції:

- Повалення монархії

-установлення буржуазних порядків

Характер революції:

буржуазна

Рушійні сили:

-крестьяне, буржуазія, купці

Вправа спрямоване на формування правильної постави

(включається спокійна музика учитель просить учнів прийняти

Фізпауза

«Позу дерева» сісти за парту, ноги разом, стопи притиснуті до підлоги, руки опущені, спина пряма. Зробити спокійно вдих і видих. Руки плавно підняти вгору, долонями один до одного. Потягнутися всім тілом. Утримати позу 15- 20 секунд.)


3 блок «хід революції»

Лекція вчителя по ходу лекції демонструється діапозитиви 15-16). Уч- ся самостійно складають 3 блок.

17 червня 1789 р Депутати третього стану оголосили себе Національними зборами. На спроби його розігнати населення Парижа відповіло повстанням і взяттям державної тюрьми- Бастіліі- символу королівської влади. Король був змушений змиритися і визнати Установчі збори, як називали себе депутати третього стану 9 липня, показавши тим самим, що збираються заснувати новий державний лад. 26 серпня 1789 р була прийнята Декларація прав людини і громадянина. (Додаток 2)

З тих пір революція стала розвиватися по висхідній лінії, поки 10 серпня 1792 р Повстале третій стан не навідав до палацу Тюїльрі і король не був позбавлений влади (демонстраційних 16 слайда) в вересні 1792 р Була проголошена республіка.

Знищення монархії робить недійсною конституцію 1791 і в зв'язку з цим скликається конвент, обраний загальним голосуванням. У конвенті депутати розділилися на «правих» жирондистів вони займали нижні лавки і «лівих» вони сиділи на верхніх лава їх називали «горою» більшість з них були якобінцями.

(Повідомлення уч- ся про політичний клубі якобінців)

(Продовження лекції вчителя)

У конвенті розгорілися палкі суперечки. Жирондисти виступали за організацію сильних органів влади, якобінці вимагали створення сильної виконавчої влади. Будучи прихильниками демократичних норм жирондисти звинувачували якобінців в розпалюванні ненависті, в безладді і самосудах. Однак вплив якобінців було дуже велике і в ніч на 2 липня 1793г. Десятки тис. Озброєних людей оточили Конвент. Так влада перейшла в руки якобінців (демонстраційних слайдів 17- 19) .Конвент залишився вищим законодавчим органом. Йому підпорядковувалося уряд з 11 чол. - комітет громадського порятунку


Фізпауза вправу для очей «вісімка»


Про заходи якобінців уч- ся самостійно дізнаються з підручника стор. 206.

3 блок

Хід революції:

1 етап рев- ції

- 14 липень 1789 р Взяття Бастилії

- 26 серпня 1789 Прийняття Декларації прав людини і громадянина.

- 1 791 Прийняття конституції.

2 етап рев- ції.

- 10 серпень 1792 році взяття Тюїльрі

- Король позбавлений влади.

- Вересень 1792 р Проголошення республіки.

3 етап рев- ції.

- 3 липня 1793г- встановлення якобінської диктатури.

- Прийняття нової конституції. Скасування феодальних повинностей

- 17 вересня почало якобінського терору

- Закон про «підозрілих»

- 27 липень 1794 р Термидорианский переворот.


4 блок «підсумки і значення революції»

Демонстрація слайд 20 аналіз схеми.

Підсумки і значення революції:

- знищення феодального ладу.

- встановлення буржуазних відносин.

- революція дала поштовх розвитку капіталізму у Франції.

- французька революція 18 в.оказала величезний вплив на країни Європи і Америки вона сприяла розвитку капіталізму.


Домашнє завдання ін. 27. питання 3-6., ЛОК в зошиті.


- Ми вивчили тему уроку. Сьогодні наша тема була Французька революція.

-Хлопці скажіть як поводяться люди в таких умовах?

- як треба поводитися людям які опинилися в подібних екстремальних умовах?

(Уч-ся кажуть як потрібно себе вести)


Учитель відкриває запис на дошці і підводить підсумок.



























Додаток 1


Старовинна французька пісня

Бідний орач схожий на

придворного,

Весь день одягнений в полотно, Гарнізонні пристава,

Як вітряний млин. Які кричать безупинно:

Гетри його обшиті, «Несіть гроші!» ....

Щоб не потрапила земля Бідний орач,

Йому в черевики. Славиться за підлого,

Бідний орач Годує дворянство,

Завжди мучиться, Не маючи нічого вірного.

Плоть соляну подати Немає ні короля, ні принца,

І податки королю. Ні єпископа, ні сеньйора,

Завжди перед його дверима Хто не жив би працею

Бідного орача.




Англійський мандрівник і економіст Артур Юнг про становище французьких селян.


Проїжджаючи Пейрак, ми зустріли масу жебраків ... У всіх селянок немає ні Чулков, ні черевиків, а у хліборобів під час роботи немає на ногах ні дерев'яної, ні будь-якої іншої взуття. Ця потреба підриває в корені народний добробут, бо важливіше широкий вжиток серед бідняків, ніж серед багатих; становище бідняків, яке змушує їх утримуватися від вживання шкіряних і вовняних виробів, слід визнати злом, що тягне за собою надзвичайно важливі наслідки.




Накази третього стану в 1789 р накази жителів Россгейма.



Россгейм вимагає також скасування виплати допомоги особам, які не зробили жодної послуги місту і які живуть за рахунок міста, а також скасування таких необґрунтованих пільг, як рубка лісу, тому що це викликає спустошення лісових масивів і завдає шкоди жителям міста ....

Вони вимагають також скасування податків на сіль, м'ясо, хліб ... а також скасування сплати дванадцяти су за кожен мішок фруктів;

... ..свободи преси;

... ..согласія Його Величності на дозвіл членам громади пасти худобу в його заповідних лісах ... ..

...... скасування податків на сіль ... Всім відомо згубну дію цього податку ... і його руйнівний вплив на худобу і на сільське господарство.








Додаток 2


Декларація прав людини і громадянина (витяг)

  1. Всі люди народжуються вільними і рівними в правах. Громадські відмінності можуть бути засновані тільки на загальну користь.

  2. Метою будь-якого політичного союзу є збереження природних

і невід'ємних прав людини. Права ці суть: свобода, власність, безпека й спротив гнобленню.

3. Джерело всієї верховної влади завжди знаходиться в нації. Ніяке установа, жодна особа не може здійснювати владі, не відбувається прямо від нації.

4. Свобода полягає в праві робити все, що не шкодить іншому ... ..

5. Закон є вираз загальної волі ... .Закон повинен бути рівний для всіх ... ..

10.Нікто не повинен бути тривожимо за свої переконання, навіть релігійні, якщо їх прояви не порушують громадського порядку, встановленого законом ...

17.Так як власність є право недоторканності і священне, то ніхто не може бути позбавлений її інакше, як у випадку встановленої законом безсумнівною суспільної необхідності та за умови справедливого і попереднього відшкодування.


Питання до документа.

1.Скакой метою був прийнятий цей документ?

2. Які ідеї мислителі 17- 18 ст. отримали своє відображення в Декларації прав людини і громадянина?

3. Які «природжені» права людини проголошувалися в документі?

4. У чому полягає, на вашу думку, історичне значення цього документа?



Памятка- алгоритм до вивчення матеріалу про революції


  1. Причини революції.

  2. Завдання революції ( «дзеркально» причин).

  3. Рушійні сили (класи, які ставлять завдання в даній революції і здійснюють їх)

  4. Характер революції (визначається за гаслами, завданням цієї революції, а також за складом рушійних сил)

  5. Хід революції (основні етапи, їх коротка характеристика).

  6. Підсумки революції.

  7. Значення революції: а) внутрішнє, б) міжнародне.
















<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:


Урок для учнів 10 класса.Тема: Велика Французька буржуазна революція 18 століття.

Тип уроку: комбінований з елементами лабораторної роботи.

З використанням здоров'язберігаючих технологій.

Основні поняття: республіка, санкюлоти, якобінці, терор, конвент.

Мета уроку: Учні повинні засвоїти основні поняття по даній темі, усвідомити причини, завдання, рушійні сили, характер і підсумки революції, відпрацьовувати навички зі складання лок, виступи перед аудиторією, формувати вміння роботи з історичними документами, робити висновки і узагальнення.