Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Відкритий урок в 9 класі по темі «німецький наступ 1942 року і передумови корінного перелому».





Скачати 10.2 Kb.
Дата конвертації 02.04.2019
Розмір 10.2 Kb.

Самоаналіз уроку в 9 класі «Німецький наступ 1942 року і передумови корінного перелому».


Даний урок є 3 в розділі «Велика вітчизняна війна 1941-1945 рр». Тема «Німецький наступ 1942 року передумови корінного перелому» розрахована на 1 урок і є сполучною ланкою між попереднім уроком по темі «початок Великої вітчизняної війни» і подальшим уроком «Радянський тил у Великій Вітчизняній війни». Даний урок дозволить розширити знання в учнів про одне з найскладніших етапів в російській історії, які навчаються дізнаються про плани нацистської Німеччини і СРСР на 1942 рік, характер боїв, роль Червоної Армії і радянського народу в боротьбі з ворогом. Дізнаються вітчизняних полководців і їх роль в розгромі загарбників. Специфікою даного уроку є те, що нові знання, отримані, які навчаються дозволять їм в подальшому більш детально вивчити не тільки Велику Вітчизняну війну, а й інші пам'ятні сторінки історії Росії.

При проведенні уроку мною були враховані реальні можливості учнів. Для здійснення контролю домашнього завдання я вибрав найбільш об'єктивний варіант-тест. Вирішуючи тест кожен навчається має можливість проявити себе, продемонструвати свої знання і заробити позитивну оцінку. Сильні учні працювали з картою і виступали з доповідями, відповідали на запитання вчителя і однокласників.

На урок я ставив такі завдання:

1. Сприяти розвитку всебічно розвиненої особистості, яка вміє висувати і відстоювати свою точку зору.

2. Формувати і розвивати почуття відповідальності, дисципліни, поваги до оточуючих, толерантності.

3. Сприяти розвитку мислення пам'яті, мови, аналітичних здібностей. Патріотизму.

Для вирішення поставлених на урок завдань мною був обраний комбінований урок, який включав в себе:

1. Орг. момент

2. Контроль домашнього завдання

3. Лекція. Політична карта.

4. Фрагмент Х / Ф «Вони билися за Батьківщину».

5. Робота з рефератом + енциклопедії.

6. Робота з документами «Наказ № 227 ні кроку назад».

7. Підведення підсумків, виставлення оцінок. Домашнє завдання.

Акцент на уроці приділений на вивчення основних термінів, таких як «превентивний», «бліцкриг» та інших, знання і розуміння даних термінів допоможе учням краще і глибше вивчити матеріал.

На уроці б використані різні форми роботи, фронтальна та індивідуальна робота. Були використані різні методи лекція, наочність, ТСО.

Контроль засвоєння знань учнів був перевірений, як в письмовій формі (тест), так і усно.

Урок був проведений у кабінеті історії, були задіяні: дошка, ТСО, карта, указка, документи, енциклопедії.

На уроці була хороша працездатність, за рахунок зміни форм роботи, учні уважно слухають вчителя і однокласників, задають питання, записують, виконують завдання, відповідають на питання.

На уроці підтримувалася доброзичлива атмосфера, учні виходили до дошки добровільно, практично все записували лекцію, уважно слухали виступ доповідача. Завдання поставлені до уроку були практично всі реалізовані.




<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Відкритий урок в 9 класі по темі «німецький наступ 1942 року і передумови корінного перелому».

Мета уроку: Ознайомлення учнів з історією Росії, ознайомлення з причинами і сутністю військових дій 1942 року, співвідношення сил сторін, а також з причинами і значенням перемоги радянського народу у боях 1942 року.

завдання:

1) Розвивати уміння і навички роботи учнів з політичною картою, документами, ТСО.

2) Сприяти розвитку пам'яті, мови, мислення, аналітичних здібностей, уміння виявляти і зіставляти головне і другорядне

3) Сприяти розвитку всебічно розвиненої особистості, яка вміє аргументувати свою відповідь. Сприяти розвитку патріотизму.

Хід уроку:

1) Організаційний момент. Пояснення мети і завдань на урок.

Сьогодні на уроці ми з вами повинні повторити і закріпити попередній матеріал, потім перейти до вивчення нової теми. 3 хвилини.

2) Контроль домашнього завдання. Тест складається з 10 питань присвячені подіям 1941 року. 8 хвилин.

3) Новий матеріал. Пояснюю новий матеріал і одночасно показую на карті Південні райони СРСР, Сталінград і Кавказ. Основні напрямки німецьких і радянських військ, їх цілі, місця боїв 10 хвилин.

4) Робота з фрагментом х / ф «Вони билися за Батьківщину». Учні повинні подивитися фрагмент фільму про тактику ведення військових дій вермахту і Червоної армії, проаналізувати їх, виявити характер боїв, виявити причини перемоги Червоної армії. 8мінут.

5) Реферат.Виступ на тему Г. К. Жуков. Доповідач виступає, в цей момент вчитель з наочним посібником у вигляді енциклопедії демонструє портрет відомого діяча Великої Вітчизняної. 7 хвилин.

6). Робота з документом «наказ №227 ні кроку назад». Використовується аудіювання, задаю питання учням, які уважно слухають текст і відповідають на поставлені вопроси.5 хвилин.

7) Підведення підсумків уроку. Що ви запам'ятали на уроці? Домашнє завдання параграф 30. Оцінки за урок. 4 хвилини.