елена Мустафіна
Конспект НСД з патріотичного виховання «Історія рідного краю»
Конспект безпосередній освітньої діяльності (НОД) «Місто Петропавловськ - моя мала батьківщина».
мета:
Формувати вміння любити своє рідне місто, пишатися своєю малою Батьківщиною.
Виховувати у дітей патріотичні почуття, гордість за місце, де вони живуть, за свою малу Батьківщину.
завдання:
-Расшірять і поглиблювати знання про історію виникнення міста. Петропавловськ, його минуле та сьогодення, символіці, назві вулиць, про визначні пам'ятки, про людей.
-Розвивати увагу, пам'ять, мислення, уяву, зв'язне мовлення, кругозір.
- Виховувати патріотичні почуття до малої батьківщини; інтерес до минулого і сучасного міста; повагу до мешканців міста; дбайливе ставлення до будівель і пам'ятників.
- Формувати шанобливе ставлення до символіки міста Петропавловськ.
методи:
Ігровий, наочний, словесний, слуховий, практичний.
прийоми:
Занурення в ігрову ситуацію, групова робота, бесіда, розповідь, читання віршів, перегляд і обговорення відеофільму.
Хід заняття:
Діти сидять на килимку разом з вихователем і дивляться фотографії міста Петропавловськ по ноутбуку. Йде невимушена бесіда про улюблені місця нашого міста, де люблять бувати діти. Раптом лунає сигнал, і вихователь звертає увагу хлопців, на те, що прийшло якесь - то електронного листа. Педагог пропонує його прочитати.
«Здрастуйте, хлопці! Пропонуємо вам взяти участь у вікторині «Чи добре я знаю своє місто». Вам дуже пощастило. Ви живете в дуже красивому місті. А що ви знаєте про своє місто? Молодий він або дуже древній? Що зображено на гербі вашого міста? Які вулиці та визначні місця є в вашому місті? Спробуйте дізнатися і все нам розповісти. Успіхів вам.
Вчені історики »
Вихователь: Давайте спробуємо відповісти на питання вчених. (Вихователь ще раз зачитує питання вчених і очікує відповіді від дітей).
Вихователь: А куди ми можемо звернутися, щоб дізнатися відповіді на ці питання. (міркування дітей)
планування діяльності
Вихователь: А що якщо нам відправитися на виставку в музей «Про наше місто». Чи готові?
Діти: Так.
Вихователь: А ви знаєте правила поведінки в громадському місці? Давайте їх ще раз згадаємо.
(Міркування дітей: слухати уважно, не перебивати, не розмовляти, чи не штовхатися).
Вихователь: Правила ми згадали, тоді можна вирушати.
Діти рухаються по оформленим мізансценам в груповому приміщенні.
1. «Наше місто на карті»
Вихователь: Запрошую вас пройти в 1 зал. Він називається: «Наше місто на карті».
Вихователь: Підійдемо до карти Світу. Ми живемо з вами в Казахстані. Наша республіка займає 9 місце по територіальної класифікації всієї землі. Простяглася вона з Заходу на Схід на багато тисяч кілометрів. Республіка поділена на області. (Показати). Наше місто дуже маленький, і тому на карті світу він не позначений. Але зразкову його місце положення я можу показати.
Вихователь: Зараз підійдемо до карти Північно - Казахстанської області. Хто знає, де знаходиться місто Петропавловськ на цій карті? Покажіть.
Вихователь: Зараз подивимося на карту Петропавловська. Зверніть увагу, через територію міста протікає річка Есиль (Ішим). Ось на ній, і варто наше місто.
2. «Види нашого міста» фотовиставка
Переходимо до наступного залу: «Види нашого міста» сучасні та історичні, завдання дітей порівняти будівлі, вулиці, транспорт старовинні і сучасні, спробувати дізнатися з фотографій місця нашого міста та як вони змінилися до сьогоднішнього дня.
Физминутку:
Вранці рано ми встаємо, (підняти руки вгору і опустити через сторони)
Місто бачимо за вікном. (показати руками на вікно)
Він прокинувся, він живе, (руки на поясі, пружинки в обидві сторони)
Нас на вулицю кличе. (ходьба на місці)
Будинки бувають різні:
Високі і низькі, (підняти руки вгору і опустити)
Далекі і близькі, (витягнути руки і наблизити до себе)
Дерев'яні, панельні,
цегляні, (руху однією рукою нібито вважаємо)
Начебто звичайні. (розвести руками)
Ми живемо, ми ростемо
У нашому місті рідному. (піднятися на носки з піднятими руками)
Для кого-то - невеликий, (показати руками маленький предмет)
А для нас -величезний. (підняти руки вгору і опустити через сторони)
Нехай росте,
Нехай цвіте (руки на поясі, пружинки в обидві сторони)
Городок наш скромний. (розвести прямі руки в сторони)
3. Символіка
Вихователь: Запрошую вас відвідати наступний зал. Він називається - символіка Петропавловська. Перед вами герб міста. Розгляньте його уважно.
(Далі вихователь по порядку показує зображення герба, просить дітей їх назвати, сам пояснює що зображено і пояснює значення того чи іншого зображення).
Вихователь: Герб являє собою зображення шанирак в обрамленні по колу традиційного казахського орнаменту. У нижній частині Герба - стрічка з написом «Петропавлов». Шанирак об'єднує чотири елементи-символу, найбільш повно характеризують місто до початку 21 століття:
«Ключ» - географічне положення «Північні ворота Казахстану»;
«Сніп пшениці» - центр аграрної області, розвиненою переробки сільськогосподарської продукції;
«Шестерня» - промисловість і машинобудування;
«Розкрита книга» - освіта і культура.
У кольоровому зображенні Герб - двох кольорів: жовтого та синьо-зеленого.
Вихователь: Герб - це не тільки маленька інформація про місто та районі - це те, чим місто пишається. Отже, чим жителі нашого міста пишаються?
4. Ремесла
Дітям пропонується розглянути ремісничі вироби, якими славиться наша область: дерев'яна національний посуд, косторезная сувеніри, ювелірні прикраси, національний одяг, вироби зі скла та кераміки, клаптеві ковдри.
Вихователь: Хлопці, ми з вами почали збирати міні музей в нашій групі з робіт північно-казахстанських ремісників, чого у нас ще не вистачає?
Діти: Ковра
Вихователь: А напишу - ка я своєї бабусі лист і попрошу її надіслати нам посилку з таким килимом. Я коли була влітку у неї в гостях, бачила саме такий.
5. Відеозал
Вихователь: А зараз, я запрошую вас в відеосалон. Ви подивіться гарний фільм з видами нашого міста і послухаєте чудову пісню про наше місто.
(Демонструється відео-фільм «Петропавловськ»)
Вихователь: Які куточки нашого міста ви побачили у фільмі? (Відповіді дітей)
Закріплення.
1) Що сьогодні нового ви дізналися про рідне місто? Що сподобалося на нашій виставці?
2) Допоможіть мені скласти розповідь про наше місто. Я починаю пропозицію, а ви його продовжуєте.
Ми живемо в місті. Петропавловськ.
Жителів міста звуть. петропавловци.
Наше місто молоде. Йому років. 265 років
Наше місто розташоване на березі річки. Есиль (Ішим)
У місті є вулиці. Республіки Казахстану, Абая, С. Муканова,
Г. Мусрепова і т. Д ....
Наш дитячий садок знаходиться на вулиці. Е. Букетова
В місті є. театри, парки, лікарні, школи, заводи і т. д.
На вулицях міста ростуть дерева .... їли, тополі, берези, клени
У міста Петропавловськ є свій символ. герб.
Синій колір на гербі символізує. красу і велич
Ми дуже любимо своє рідне місто, за ....
самостійна діяльність
«Художники» нашого міста надіслали поштою кожному з вас ось таку розмальовку - герб нашого міста. Ви постарайтеся і розфарбуйте його правильно і красиво.