Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад
міста Кургану
"Середня загальноосвітня школа №9"
Конспект уроку на тему:
Цілі і завдання краєзнавства.
Краєзнавчий рух в Курганської області
Роботу виконала:
Сайранова Лейсан Рафісовна
учитель історії та суспільствознавства,
вища категорія
Курган, 2015р.
історичне краєзнавство
5 клас
Тема уроку: Цілі і завдання краєзнавства.
Краєзнавчий рух в Курганської області
Програма: «Історичне краєзнавство»: краєзнавчий блок регіонального компонента РБУП для освітніх установ Курганської області, які реалізують програми загальної освіти // під загальною редакцією А.В.Шатних, навчальної програми курсу «Краєзнавство» (5-9 класи) / ШАТНИЙ А.В .
Основа програми: Закон Курганської області №324 від 28 грудня 2007р. «Про внесення змін до Закону Курганської області« Про регіональному (національно-регіональному) компоненті державних освітніх станда тов загальної освіти в Курганської області »
Мета уроку:
Створити умови для сприйняття, осмислення, первинного запам'ятовування знань і способів дій по вступній темі історичного краєзнавства,
Сприяти засвоєнню учнями основних понять і термінів
Завдання уроку:
завдання уроку
освітні:
1. Сформувати уявлення про новий для учнів предмет в цілому.
2. Дати знання про специфіку краєзнавства в регіоні, історію розвитку, відомі імена краєзнавців і значення їх діяльності для історії краю та країни в цілому.
Розвиваючі:
-
формування вміння виділяти суттєві ознаки і властивості, (аналітичне мислення)
-
розвиток вміння встановлювати єдині, загальні ознаки і властивості цілого (що синтезує мислення)
-
Продовжити формування у дітей умінь працювати з текстом підручника, іншими джерелами, узагальнювати події і формулювати висновки
4. Продовжити формування умінь працювати з картами атласу, контурними картами
виховні:
1.Способствовать розвитку комунікативної компетенції учнів
2. Виховувати любов учнів до Рідному краю
3. Виховувати дбайливе ставлення до природи, артефактами, історико-культурних об'єктів та пам'ятників
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу
Методи навчання:
Пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий,
Засоби навчання:
-
Фізична карта Курганської області
-
мультимедійний проектор, екран
-
презентація, створена вчителем в середовищі MS PowerPoint 2007
-
Навчальний посібник для учнів 5-8 класів шкіл Курганської області «Історія землі Курганської з найдавніших часів до початку 60-х рр 19 століття», Курган, 1997р. під ред. В.В. Пундані
Хід уроку:
структура
Методи і прийоми
діяльність
вчителя
діяльність учнів
слайди
організаційних
ний момент
Привітання
готовність
відсутні
мета уроку
Діалогічний метод (мотивація, постановка проблемного питання)
міжпредметні зв'язки
Сьогодні ми починаємо вивчати новий для вас предмет «Історичне краєзнавство».
Як ви думаєте, що ми будемо вивчати? Чи потрібен цей предмет, чи стане в нагоді він в житті?
Що ви проходите на літературному краєзнавстві?
Учні допомагають вчителю в обгрунтуванні гіпотез.
слайд 1
Нова тема
евристичний метод
пояснення вчителя
бесіда
Записуємо тему уроку
Прочитайте висловлювання відомого російського академіка Д. Лихачова. Що ви зрозуміли?
Записують тему уроку
Один учень читає вголос
Виявляють специфіку предмета
слайд 1
Метод монологічного викладу
Отже, краєзнавство це
Термінологія
(пояснення вчителя)
записують термін
Сл. 2
Метод монологічного викладу
пояснення вчителя
бесіда
замальовують схему
Сл.3
евристичний метод
Читають з дошки вибірково вголос
Сл.4-5
евристичний метод
бесіда
Цілі і завдання фіксують в зошит
Сл.6-7
евристичний метод
бесіда
Сл.8-10
Індивідуальний і фронтальний опитування
Робота з текстом підручника (аналіз
Прочитайте см стор. 6-7 підручника «Історія землі Курганської» і дайте відповідь на 1 питання в кінці параграфа.
Читають см. І відповідають
Сл.11
Робота з текстом підручника (аналіз)
Прочитайте стр.7-8 підручника і запишіть імена найбільш відомих краєзнавців та археологів і їхні праці
Знаходять в тексті, записують-озвучують
Сл.12.
закріплення
Опитування за змістом уроку
? Що за наука краєзнавство?
Навіщо потрібно історичне краєзнавство?
Що ми будемо вивчати протягом півроку?
відповідають
Домашнє завдання
1) Знати запис в зошиті
або стор. 6-8 підручника переказ
+ 2) варіативна частина: повідомлення по темі вибірково (про відомого місцевого краєзнавця або археолога
Сл.13