|
Методична розробка з історії Стародавнього світу на тему: "Підсумковий урок з історії Стародавнього Сходу і Стародавньої Греції"
|
Дата конвертації |
17.12.2017 |
Розмір |
25.92 Kb. |
Тип |
методична
|
Урок гра з історії Стародавнього Сходу і Стародавньої Греції.
"Зоряний час"
Цілі: повторити і узагальнити знання учнів за темами: «Стародавній Схід» і «Давня Греція»; закріпити вміння учнів давати визначення поняттям; співвідносити історичні факти з історичною особою; розвивати інтерес учнів до історії.
ХІД УРОКУ
1. Розминка Відгадайте країну.
-
Жителі цієї країни створили перший алфавіт Фінікія
-
Археологи приїжджають сюди, щоб знайти на древніх пагорбах глиняні таблички з безцінними письменами. Дворіччя
-
У цій країні знаходиться єдине вціліле чудо світу. Єгипет
-
Один з останніх царів цієї країни Ашшурбаніпала зібрав величезну бібліотеку. Ассирія
-
Ця країна славилася величезною кількістю золота. Тут почали карбувати першу в світі монету зі сплаву золота і срібла. Лідія
-
Цю країну захищають від холодних вітрів гори Гімалаї, назва яких означає «житло снігів». Індія
«Хто чий бог»
-
Амон-Ра Єгипет
-
Будда Індія
-
Конфуцій Китай
-
Яхве Давньоєврейське царство
2. особистість загадка
На дошці імена правителів і біблійних персонажів:
Хаммурапі, Дарій I, Тутмос III, Хеопс, Соломон, Мойсей, Тутанхамон, Самсон.
Хто з них міг сказати про себе:
-
Я - цар великий, цар царів, цар цієї землі кажу: «Мені дісталися по волі бога Ахурамазди 23 країни. Серед них Вавилон, Ассирія, Єгипет. Все, що я наказував - вночі чи, днем чи - вони виконували. Я володію невтомною силою в руках і ногах. Я відмінний стрілець з лука, вершник, копьеметатель. (Дарій I.)
-
Я - цар досконалий, могутньою зброєю, довіреним мені богами, винищив ворогів на півночі і на півдні. Я накреслив свої дорогоцінні слова на камені, щоб сильний не пригноблював слабкого, щоб надати справедливість сироті і вдові. (Хаммурапі.)
-
За віруваннями мого народу, для того щоб жити вічно в царстві мертвих, потрібно подбати про збереження тіла померлого. Моє тіло висушили, обмотали тонкими бинтами і поклали один за іншим в чотири саркофага. Боги були милостиві до мене, захистивши мою гробницю від грабіжників. Лише три тисячі років археологи порушили мій спокій. (Тутанхамон.)
-
Бог Яхве наказав мені вивести єврейський народ з Єгипту. Це було не легко. Фараон був невблаганний і направив навздогін нам величезне військо. Однак Бог не залишив нас. Він розсунув море, і ми опинилися на Синайському півострові. Сорок років водив я свій народ по пустелі, поки не привів в землю обітовану. (Мойсей.)
-
Я мав величезну силу. Один на один вступав в сутичку з левом і долав його. Вороги боялися і ненавиділи, прагнули дізнатися таємницю сили. Улюблена зрадила мене. Даліла дізнавшись, що сила в волоссі, обрізала їх. Змучений і засліплений, я поламав своїх ворогів і сам загинув. (Самсон.)
3. "Крилаті вислови"
Давньогрецька історія, міфи, поеми Гомера збагатили мови багатьох народів прекрасними образними висловлюваннями.
-
Причину сварки ми називаємо ________________________ Яблуко розбрату
-
Довгі, повні пригод мандри ______________ Одіссея
-
Подарунок, зроблений з підступним задумом ____________ троянський кінь
-
Хитромудро зав'язаний вузол ________________________ гордіїв вузол
-
Жорстокі закони ___________________________________ драконівські
-
Найбільші спортивні змагання _____________ Олімпійські ігри
-
Брехливі обіцянки уподібнюємо співу солодкоголосих _________ сирен
4. Поняття.
-
Поліс Місто-держава
-
Демократія влада народу в Стародавній Греції
-
Ілоти раби в Спарті, по-грецьки «захоплені»
-
Громадянин корінний житель, у якого батько і мати були громадянами
-
Оратор людина, що вміє виголошувати промови, переконувати слухачів
-
Оркестр кругла або напівкругла майданчик, на якій виступали актори і хор в театрі
-
Колонія поселення, засноване в чужих краях, далеко від батьківщини
-
Колегія рада знаті в Афінах
-
Архонти 9 правителів в Афінах
-
Драхма срібна монета
5. Конкурс ораторів.
-
Будучи громадянином Афін, розкажіть про порядки в своєму місті під час правління Перикла.
-
Виступите як захисник або противник реформ Солона.
6.Восстановіте послідовність подій.
-
Ксеркс будує міст між Азією і Європою
-
Гонець вдається до Афін і зі словами: «Радійте, ми перемогли» - падає мертвим
-
Фемістокл в Народних зборах закликає греків будувати військовий флот
-
У битві при Платеях розбита перська армія
-
Ксеркс залишає Грецію, зазнавши поразки в битві при Саламіні
-
Горять захоплені персами Афіни
2 - 3 - 1 - 6 - 5 - 4
7. Про кого йде мова?
За мінімальної кількості характеристик необхідно визначити про кого йде мова. З кожною новою характеристикою зменшується можливість заробити найбільшу кількість балів.
-
Він повинен був загинути, будучи новонародженим 5 балів
-
Його виховала дочку фараона 4 бали
-
Він вивів свій народ з Єгипту 3 бали
-
Зустрічався на горі Синай з Богом Яхве 2 бали
-
Він отримав скрижалі із заповідями 1 бал
Мойсей
-
Афінський державний діяч 5 балів
-
Провів реформи, відомий поет Афін 4 бали
-
Дав більше прав народних зборів 3 бали
-
Повернув на батьківщину багатьох проданих на чужину громадян Афін 2 бали
-
Скасував боргове рабство 1 бал
Солон
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
"ЗОРЯНИЙ ЧАС"
|
|
|