Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


ООД в середній групі дитячого садка «Історія про зайченя, яка б не знала своїх прав»





Скачати 4.04 Kb.
Дата конвертації 24.12.2017
Розмір 4.04 Kb.
Тип Заєць, зайченя

Світлана Піменова
ООД в середній групі дитячого садка «Історія про зайченя, яка б не знала своїх прав»

мета:

Формування уявлень дітей про права дитини.

завдання:

o Сприяти знайомству дітей з правами дитини.

o Закріпити знання дітей про своє ім'я, свою сім'ю.

o Уточнити уявлення дітей про продукти харчування.

o Сприяти розвитку у дітей чуйності, бажання допомагати у важкій ситуації

o Сприяти розвитку інтелектуальних і особистісних якостей дітей.

o Створити умови для прояву доброзичливих відносин до оточуючих.

o Допомогти розвитку зв'язного мовлення через стимулювання власних висловлювань дітей, питання, відповіді.

Методи і прийоми:

Ігровий метод, проблемна ситуація, бесіда, питання, розгляд ілюстрацій

хід заняття

Вихователь: - Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов? це зайчик

- Чому ти плачеш?

- Як же мені не плакати? Я не знаю, хто я і як мене звуть.

- Хлопці, а ви знаєте хто це? (Зайка, зайчик, зайченя.) А хто його мама і тато? (Зайчиха і заєць).

- Дитина має право знати своїх батьків.

Педагог: Як добре, що у кожного є сім'я. У родині всі люблять і піклуються одне про одного, приходять на допомогу. У родині все разом, як пальчики на руці.

Пальчикова гімнастика «Дружна сім'я»

Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.

Вихователь: -А ви хлопці знаєте, як звуть ваших батьків? (Відповіді дітей). Всі діти мають право на ім'я

- А давайте і нашому зайчонку придумаємо ім'я (діти пропонують

варіанти, вибираємо найбільш вдалий)

Вихователь: - Хлопці, зайка розповів мені, що по дорозі в дитячий сад він зустрів вовка, який розламав його житло, налякав його, заєць ледве втік (діти шкодують зайця)

- Хлопці, кожна людина має право на житло, щоб у нього було де жити, де спати, грати.

- Хлопці, давайте допоможемо нашому зайчонку побудувати будинок (діти будують будинки з кубиків, будиночки обіграються)

- Хлопці, подивіться, що це у зайчика на вусі? Подряпина.

- Що з тобою трапилося?

- Коли я біг до вас, мене мало не з'їла лисиця, але я ухилився від неї і вона подряпала мені вухо.

- Хлопці, а ми можемо допомогти зайчонку? Як? (відповіді дітей)

- Всі діти мають право на надання медичної допомоги.

(діти лікують зайця)

Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.

- По дорозі до нас наш зайчик зустрів білку, яка перебирала свої запаси. Вона поділилася з ним одним горішком, а більше зайцю нічого їсти.

- Чи можемо ми йому допомогти? А що люблять їсти зайці?

(діти пригощають зайця морквиною, капустою, заєць дякує дітей)

- Всі діти мають право на повноцінне харчування і достатня кількість води

Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.

- Хлопці, давайте ще раз повторимо ті права, які має кожна дитина на землі

(вихователь показує картинки, діти промовляють)

- А нашому зайчику пора повертатися в ліс, тепер у нього є своє житло, їжа, у нього є ім'я і більше ніхто не буде його ображати і дражнити.

В кінці заняття звучить пісня «Великий хоровод»