Дата ____________________ Історія Казахстану
8 клас
Тема уроку: Переселення уйгурів і дунган в Семиріччі
Мета уроку:
1. освітня: в ході знайомства учнів з історією переселення уйгурів і дунган на територію Казахстану вказати причини переселення, які зміни відбулися в їх господарського життя, умови життя переселенців, подвійний економічний гніт цих народів;
2. розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру мовлення, уваги, вміння використовувати факти для підтвердження своєї думки;
3.воспітательная: виховання чуйності, здатності до співпереживання і співчуття, поваги до історії інших народів.
Обладнання: схеми, карти, рис.
Тип уроку: вивчення, діалоговий
Методи: бесіда, аналіз, синтез
Хід уроку:
Оргмомент
Діагностика знань:
1. Відповіді на питання
2. Перевірити заповнення таблиці:
Розвиток капіталістичних відносин, що почалося в середині XIX в
Господарське життя казахського аулу в період розвитку капіталістичних відносин
Зміни в соціальному становищі казахів
3. Робота по карті (показати місця зосередження кап.предпр.)
Вивчення нової теми:
1. Причини і початок переселення уйгурів і дунган в Казахстан.
2. Важке становище переселенців.
3. Господарська діяльність уйгурів і дунган.
4. Розвиток духовної культури уйгурів і дунган.
Знайомство з політичною ситуацією в Китаї в кінці XIX століття, яка стала основною причиною початку переселення уйгурів і дунган на територію Семиріччя.
Де раніше проживали ці народи? Маршрути переселення і місця розселення уйгурів і дунган на території Казахстану. Розповісти, які цілі ставила Росія, давши дозвіл на переселення цих народів на територію Семиріччя:
- бажання послабити економічну базу Китаю в Кульджінском регіоні;
- використовувати переселенців в якості військової сили проти Китаю.
1-я хвиля переселення - декабрь1877 р, 4 тис. Чол.
2-я хвиля - масове переселення почалося з осені1881 р аж до1884 р, частина з них переселилася в Киргизстан.
5.Работа з підручником: спираючись на матеріали підручника та хрестоматії, скласти таблицю:
«Переселення уйгурів і дунган на територію Казахстану»
роки
Кількість переселенців
територія розселення
положення переселенців
заняття
розвиток культури
уйгури
дунгани
закріплення:
1. Назвіть причини переселення уйгурів і дунган на територію Казахстану.
2. Робота по карті: Визначити на карті місця розселення переселенців.
3. Які труднощі мали переселенці?
рефлексія:
- Що ви дізналися нового для себе?
- Що ви можете сказати про національну рису характеру цих народів?
Домашнє завдання:
1. Використовуючи матеріали попередніх тим, заповнити таблицю:
«Народи Семиреченской області» (к1897 р)
народи
час переселення
Мова
релігія
чисельність
Заняття (госп. Деят.)
писемність
(арабська, кирилиця, ієрогліфи)
казахи
Російські
уйгури
дунгани
2. Розкажіть про своєрідність культури уйгурів і дунган. § 51.