Тема: «Японія на шляху модернізації:« східна мораль - західна техніка ».
Мета уроку:
створити умови для формування знань учнів про історичний розвиток Японії в 2 половині 19 - початку 20 ст, умінь визначати особливості процесу модернізації в цій країні в даний період, встановлювати аналогії, причинно-наслідкові зв'язки, будувати логічне міркування, робити узагальнення і висновки,
продовжити розвиток картографічних вмінь учнів.
Засоби, що забезпечують навчальний процес на уроці:
1. Підручник А.Я.Юдовской «Історія нового времені.1800-1913. 8 клас."
2. Історична карта: "Індія, Китай, Японія в 17- п.20 В.В».
3. Презентація: «Японія на шляху модернізації:« східна мораль - західна техніка ».
4. Музичний супровід.
Основні поняття:
Мейдзі - буржуазна революція в Японії в 1867-1868 рр .; реставрація монархії в Японії з метою скинення сьогунату.
Сегунат - своєрідна форма правління феодальної аристократії в Японії XII-XIX століть, при якій імператор був верховним особою лише номінально, а вся влада реально належала і переходила у спадок главі великого феодального клану.
Тип уроку: постановка і рішення навчальної завдання.
Вид уроку: комбінований
Хід уроку.
1.Організаціонний момент. (2 хв.)
Створюю умови для формування обстановки комфортності і успішності навчальної діяльності учнів на уроці історії.
2.Опрос учнів за заданим додому матеріалу. (15 хв.)
Учні представляють свої презентації по темі домашнього завдання «Архітектура та містобудування». Після перегляду презентацій пропоную виступити бажаючим з усними додатковими відповідями.
3. Вивчення нового навчального матеріалу. (20 хв.)
План.
1.Насільственное «відкриття» Японії.
2.Начало ери «освіченого правління».
3. Реформи Мейдзі:
- в управлінні державою;
- в суспільних відносинах;
- в економіці;
- в освіті.
4. Зовнішня політика.
Вивчення навчального матеріалу пропоную почати зі знайомства з назвою нової теми (слайд 1), визначити цілі і завдання уроку, сформулювати проблему уроку.
Передбачувані відповіді учнів.
Мета: познайомитися з процесом модернізації в Японії.
Завдання: 1.узнать, як проходив цей процес? 2. Які особливості мав? 3.Які результати?
-
Після постановки завдань уроку пропоную подивитися 2 і 3 слайди презентації, перегляд супроводжується короткою розповіддю про н асільственное «відкритті» Японії.
Завдання учням: визначити головну проблему країни в процесі її модернізації
Передбачуваний відповідь:
Як невелика острівна держава змогла Японія уникнути долі стати залежною (колоніальної) країною?
Физкультминутка.
-
Перегляд 4 слайда. Короткий коментар до нього.
-
Самостійна робота учнів по групах з таблицею. . Розподіл ролей в групі: керівник, прес-секретар, співробітник. Завдання - прочитати запропонований матеріал і внести необхідні записи в таблицю.
Час роботи -7мін.
-
№ групи.
Напрямки реформ.
зміст реформи
значення реформ
1
управління державою
2
Громадські відносини
3
економічні реформи
4
реформи освіти
Як закріплення вивчених питань пропоную перегляд слайдів 3,4,5,6,7,8.
Виступи учнів і обговорення питання: «Наскільки вдало пройшла модернізація в Японії і чому?»
4.Просмотр слайда 9,10. Обговорення зовнішньої політики Японії супроводжується роботою з історичною картою.
Завершується вивчення нової теми вирішенням проблеми, поставленої на початку уроку:
Як невелика острівна держава змогла Японія уникнути долі стати залежною (колоніальної) країною?
Передбачуваний відповідь:
4. Закріплення навчального матеріалу. Для закріплення вивченого матеріалу пропоную тести. (2 хв)
ТЕСТ. 1. Причини штучної ізоляції Японії. а) поширення християнства; б) збільшення чисельності європейців в Японії; в) посилення положення буржуазії.
2. Чому Японія увійшла в число передових країн світу? а) рішучі реформи, б) використання західного досвіду; в) сьоґун Токугава Кейк відмовився від влади.
3. Яка країна перша підписала торгову угоду з Японією? а) США; б) Росія;
в) Франція.
5. Домашнє завдання: читати п.27, відповісти на ??, задан.№3-письм. в зошит; доповнить. інформація про особливості модернізації в інтернеті (для бажаючих) (6мин.)
Рефлексія. Слайд №11 з ??
Дякую за урок.