Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Повторення і узагальнення вивченого матеріалу





Скачати 28.48 Kb.
Дата конвертації 23.01.2018
Розмір 28.48 Kb.

Конспект відкритого уроку з історії Стародавнього світу, 5 клас

Тема уроку: «Повторення і узагальнення вивченого матеріалу з історії Стародавнього світу».

Жанр: урок

Навчальний предмет: історія

Вік учнів: 5 клас

Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів по

історії Стародавнього світу

Розвинути вміння і навички співвідносити і порівнювати

отримані знання, використовувати їх при відповіді на

поставлені питання.

Виховання культури спілкування, умінь вислуховувати

думка інших.

Очікувані результати: Після цього заняття учні зможуть:

знання

- згадати і розповісти про найважливіші події, людей, відкриття древнього світу

-сформувати уявлення про розмаїття і багатство спадщини Стародавнього світу

Вміння та навички

- працювати в групі

- співвідносити і порівнювати отримані знання, використовувати їх при відповіді на поставлені питання

- вміти відстоювати свою точку зору і робити висновки

- розширити власні уявлення з історії стародавнього світу.

Відносини, цінності, внутрішні установки

- зрозуміти роль даного етапу розвитку світової Загальної історії

- висловлювати своє ставлення до подій, людям епохи стародавнього світу

- мати уявлення про місце Стародавнього світу в сучасній історії людського суспільства

ресурси

карта «політична карта світу», атлас по найдавнішої історії,

картки-малюнки, підручник «Історія Стародавнього світу», автор Андріївська, інтерактивна дошка, презентації до неї.

Методи: словесні, наочні, практичні.



Хід уроку


I. Організаційний момент.

Привіт хлопці і гості нашого уроку. Сьогодні ми проведемо звичайний урок, але в дещо незвичній формі. Весь клас я розділила на три команди. По ходу уроку ви будите виконувати різні завдання. За кожен конкурс ви будите отримувати картки-бали, за шум і вигуки, бали будуть зніматися. В кінці уроку ми виявимо найбільш підготовлену команду-переможця, що набрала найбільше балів, яка отримати високі оцінки.

Спочатку уроку відзначимо відсутніх учнів і перевіримо чи все у нас готове до уроку.

II. Актуалізація знань учнів

Учитель. На минулому уроці ми з вами завершили знайомство з Давнім Римом, його історією, народом, містами, богами, війнами. Римська імперія це останнє велике, велика держава епохи Стародавнього світу, його падіння ознаменувало перехід історії людства до нового етапу, до Середнім століттям. Але перш ніж розпрощатися з Давнім світом ми ще раз повторимо все, що дізналися, з чим познайомилися на уроках, згадаємо великих людей і битви Стародавнього світу, богів і правителів, то, що нам подарували, залишили в спадщину древні, (додаток 1 презентація « Стародавній світ")


III. повторення вивченого матеріалу, інтерактивна частина


Завдання 1. «Магія 5»

Учитель: у мене в руках 9 карток з завданнями, я по черзі буду підходити до кожної команді члени якої повинні будуть дати відповідь на питання картки, за повну та правильну відповідь команда отримує 3 бали, на неповний 2-1 бал, якщо немає відповіді - 0 балів.


картки

Назвати 5 священних тварин Стародавнього світу

Назвати 5 великих правителів Стародавнього світу

Назвати 5 великих мудреців Стародавнього світу

Назвати 5 великих битв Стародавнього світу

Назвати 5 великих міст Стародавнього світу

Назвати 5 річок, на яких знаходилися країни Стародавнього світу

Назвати 5 великих богів Стародавнього світу

Назвати 5 архітектурних пам'яток Стародавнього світу

Назвати 5 держав Стародавнього світу


відповіді

Кішка, гусак, слон, корова, орел

Цезар, Ганнібал, Дарій, Олександр, Соломон

Конфуцій, Будда, Геродот, Соломон, Аристотель

Марафонська, Троянська, біля річки гранника, при Каннах, Фермопільській

Афіни, Рим, Фіви, Олександрія, Вавилон

Ніл, Тибр, Ганг, Тигр, Хуанхе

Марс, Зевс, Ра, Мардук, Аїд

Парфенон, Колізей, Вавилонська вежа, піраміди, маяк

Греція, Римська імперія, Єгипет, Персія, Китай, Індія


Завдання 2 «Вгадай-ка»

Учитель на інтерактивній дошці зараз будуть з'являтися портрети великих людей стародавнього світу, вам потрібно на листочку, який ви отримали, написати їх імена і країну, де вони жили або правили. Перемагає команда найбільш правильно вгадати імена великих. (Додаток 2, презентація «Великі люди Стародавнього світу»).

відповіді

1 Тутанхамон

2 Нефіртіті

3 Будда

4 Конфуцій

5 Аристотель

6 Гомер

7 Цезар

8 Хаммурапі

9 Леонід

10. Олександр

11. Октавіан


Завдання 3 «Скриня загадок»

Учитель підходить до учнів з скринькою, в якому знаходяться історичні загадки, команди по черзі витягують і відгадують, заробляючи бали.

загадки

1.вокруг піски, стоять вони, ворожать люди всієї землі, як їх побудує то змогли

2. він кораблям шлях висвітлював, столицю Олександра він вінчав

3. мчали колісниці і йшли тут бої, і пальцем вирішували долі вони.

4. десять років він воював, десять шлях додому шукав

5. він грізних галлів підкорив, від рук зрадника загинув

6. він море висікти наказав, але все ж перемоги не знайшов

7. слонів він в Рим майже довів, по Альпах, горах їх провів

8. він принцом був, але жебраком став, релігію свою створив

9. копальні його шукають давно, а може мудрість - багатство його.

відповіді

1. піраміди

2. Олександрійський маяк

3. Колізей

4. Одіссей

5.Цезарь

6. Ксеркс

7. Ганнібал

8. Будда

9. Соломон


Завдання 4 кросворд «Боги стародавнього світу»










































питання

1.бог війни у ​​греків

2. богиня краси у єгиптян

3. головний бог Ассірійців

4. богиня краси у греків

5. бог сонця у єгиптян

6. богиня краси у римлян

7. бог війни у римлян

8. головний бог християн

9. бог підземного світу у греків

10. богиня мудрості і індійські у греків


відповіді

1. Арес

2. Бастет

3. Мардук

4. Афродіта

5. Ра

6. Венера

7. Марс

8. Ісус

9. Аїд

10. Афіна




Завдання 5. Конкурс капітанів «Будівельники»

До дошки запрошуються капітани команд. На столі для них розкладені картки з фактами про державах стародавнього світу, на час потрібно зібрати з них будиночок, з фактів про певну країні. У кожного капітана своя.

картки

ЄГИПЕТ


РИМСЬКА ІМПЕРІЯ

МАРС

ГРЕЦІЯ

гладіатор

ГОМЕР

Колізей

ЗЕВС

ЦЕЗАРЬ

ПАРФЕНОН

Тибр

КРИТ

БЕТОН

АФІНИ

АЛФАВІТ

Геродот

ШАХИ

Хеопса

ТИГР

РА

ГАНГ

НДЛ

ВАВІЛОН

ПІРАМІДИ

ДАРІЙ

МІСЯЧНИЙ КАЛЕНДАР

Хаммурапі

ОЛЕКСАНДРІЯ

(Зразкове виконання завдання :)

hello_html_m4bba586d.gif





КРИТ

АФІНИ

ПАРФЕНОН

Геродот

ГОМЕР

ЗЕВС


Завдання 6. Словесний волейбол «Стародавні винахідники»

На листочку протягом трьох хвилин учні, члени трьох команд, пишуть винаходу древніх, якими ми користуємося і сьогодні. Потім команди по черзі називають винаходи не повторюючись. Перемагає команда назвала останній винахід.

(відповіді можуть бути: шахи, йшов, цифри, букви, бетон, календар, порох, чай, цукор, скло, мости, водопровід, фарфор)

VI Підбиття підсумків уроку

Після всіх конкурсів команди підраховують зароблені бали, виявляється команда переможець, найактивніші отримують оцінки за урок

Учитель: всі сьогодні молодці, спасибі за урок

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Конспект відкритого уроку з історії Стародавнього світу, 5 клас

Тема уроку: «Повторення і узагальнення вивченого матеріалу з історії Стародавнього світу».

Жанр: урок

Навчальний предмет: історія

Вік учнів: 5 клас

Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів по

історії Стародавнього світу

розвинути вміння і навички співвідносити і порівнювати

отримані знання, використовувати їх при відповіді на

поставлені питання.

Виховання культури спілкування, умінь вислуховувати

думка інших.

Очікувані результати: Після цього заняття учні зможуть:

знання

- згадати і розповісти про найважливіші події, людей, відкриття древнього світу

-сформувати уявлення про різноманіття і багатство спадщини Стародавнього світу

Вміння та навички

- працювати в групі

- співвідносити і порівнювати отримані знання, використовувати їх при відповіді на поставлені питання

- вміти відстоювати свою точку зору і робити висновки

- розширити власні уявлення з історії стародавнього світу.

Відносини, цінності, внутрішні установки

- зрозуміти роль даного етапу розвитку світової Загальної історії

- висловлювати своє ставлення до подій, людям епохи стародавнього світу

- мати уявлення про місце Стародавнього світу в сучасній історії людського суспільства

ресурси

карта «політична карта світу», атлас по найдавнішої історії,

картки-малюнки, підручник «Історія Стародавнього світу», автор Андріївська, інтерактивна дошка, презентації до неї.

Методи: словесні, наочні, практичні.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Привіт хлопці і гості нашого уроку. Сьогодні ми проведемо звичайний урок, але в дещо незвичній формі. Весь клас я розділила на три команди. По ходу уроку ви будите виконувати різні завдання. За кожен конкурс ви будите отримувати картки-бали, за шум і вигуки, бали будуть зніматися. В кінці уроку ми виявимо найбільш підготовлену команду-переможця, що набрала найбільше балів, яка отримати високі оцінки.

Спочатку уроку відзначимо відсутніх учнів і перевіримо чи все у нас готове до уроку.

II. Актуалізація знань учнів

Учитель. На минулому уроці ми з вами завершили знайомство з Давнім Римом, його історією, народом, містами, богами, війнами. Римська імперія це останнє велике, велика держава епохи Стародавнього світу, його падіння ознаменувало перехід історії людства до нового етапу, до Середнім століттям. Але перш ніж розпрощатися з Давнім світом ми ще раз повторимо все, що дізналися, з чим познайомилися на уроках, згадаємо великих людей і битви Стародавнього світу, богів і правителів, то, що нам подарували, залишили в спадщину древні, (додаток 1 презентація «Стародавній світ»)

III. повторення вивченого матеріалу, інтерактивна частина

Завдання 1. «Магія 5»

учитель: у мене в руках 9 карток з завданнями, я по черзі буду підходити до кожної команді члени якої повинні будуть дати відповідь на питання картки, за повну та правильну відповідь команда отримує 3 бали, на неповний 2-1 бал, якщо немає відповіді -0 балів .

картки

Назвати 5 священних тварин Стародавнього світу

Назвати 5 великих правителів Стародавнього світу

Назвати 5 великих мудреців Стародавнього світу

Назвати 5 великих битв стародавнього світу

Назвати 5 великих міст Стародавнього світу

Назвати 5 річок, на яких знаходилися країни стародавнього світу

Назвати 5 великих богів стародавнього світу

Назвати 5 архітектурних пам'яток Стародавнього світу

Назвати 5 держав Стародавнього світу

відповіді

Кішка, гусак, слон, корова, орел

Цезар, Ганнібал, Дарій, Олександр, Соломон

Конфуцій, Будда, Геродот, Соломон, Аристотель

Марафонська, Троянська, біля річки гранника, при Каннах, Фермопільській

Афіни, Рим, Фіви, Олександрія, Вавилон

Ніл, Тибр, Ганг, Тигр, Хуанхе

Марс, Зевс, Ра, Мардук, Аїд

Парфенон, Колізей, Вавилонська вежа, піраміди, маяк

Греція, Римська імперія, Єгипет, Персія, Китай, Індія

Завдання 2 «Вгадай-ка»

Учитель на інтерактивній дошці зараз будуть з'являтися портрети великих людей стародавнього світу, вам потрібно на листочку, який ви отримали, написати їх імена і країну, де вони жили або правили. Перемагає команда найбільш правильно вгадати імена великих. (Додаток 2, презентація «Великі люди Стародавнього світу»).

відповіді

1 Тутанхамон

2 Нефіртіті

3 Будда

4 Конфуцій

5 Аристотель

6 Гомер

7 Цезар

8 Хаммурапі

9 Леонід

10. Олександр

11. Октавіан

Завдання 3 «Скриня загадок»

Учитель підходить до учнів з скринькою, в якому знаходяться історичні загадки, команди по черзі витягують і відгадують, заробляючи бали.

загадки

1.вокруг піски, стоять вони, ворожать люди всієї землі, як їх побудує то змогли

2. він кораблям шлях висвітлював, столицю Олександра він вінчав

3. мчали колісниці і йшли тут бої, і пальцем вирішували долі вони.

4. десять років він воював, десять шлях додому шукав

5. він грізних галлів підкорив, від рук зрадника загинув

6. він море висікти наказав, але все ж перемоги не знайшов

7. слонів він в Рим майже довів, по Альпах, горах їх провів

8. він принцом був, але жебраком став, релігію свою створив

9. копальні його шукають давно, а може мудрість - багатство його.

відповіді

1. піраміди

2. Олександрійський маяк

3. Колізей

4. Одіссей

5.Цезарь

6. Ксеркс

7. Ганнібал

8. Будда

9. Соломон

Завдання 4 кросворд «Боги стародавнього світу»

питання

1.бог війни у греків

2. богиня краси у єгиптян

3. головний бог Ассірійців

4. богиня краси у греків

5. бог сонця у єгиптян

6. богиня краси у римлян

7. бог війни у римлян

8. головний бог християн

9. бог підземного світу у греків

10. богиня мудрості і індійські у греків

відповіді

1. Арес

2. Бастет

3. Мардук

4. Афродіта

5. Ра

6. Венера

7. Марс

8. Ісус

9. Аїд

10. Афіна

Завдання 5. Конкурс капітанів «Будівельники»

До дошки запрошуються капітани команд. На столі для них розкладені картки з фактами про державах стародавнього світу, на час потрібно зібрати з них будиночок, з фактів про певну країні. У кожного капітана своя.

картки

ЄГИПЕТ

РИМСЬКА ІМПЕРІЯ

МАРС

ГРЕЦІЯ

гладіатор

ГОМЕР

Колізей

ЗЕВС

ЦЕЗАРЬ

ПАРФЕНОН

Тибр

КРИТ

БЕТОН

АФІНИ

АЛФАВІТ

Геродот

ШАХИ

Хеопса

ТИГР

РА

ГАНГ

НДЛ

ВАВІЛОН

ПІРАМІДИ

ДАРІЙ

МІСЯЧНИЙ КАЛЕНДАР

Хаммурапі

ОЛЕКСАНДРІЯ

(Зразкове виконання завдання :)


КРИТ

АФІНИ

ПАРФЕНОН

Геродот

ГОМЕР

ЗЕВС

завдання 6.Словесний волейбол «Стародавні винахідники»

На листочку протягом трьох хвилин учні, члени трьох команд, пишуть винаходу древніх, якими ми користуємося і сьогодні. Потім команди по черзі називають винаходи не повторюючись. Перемагає команда назвала останній винахід.

(відповіді можуть бути: шахи, йшов, цифри, букви, бетон, календар, порох, чай, цукор, скло, мости, водопровід, фарфор)

VI Підбиття підсумків уроку

Після всіх конкурсів команди підраховують зароблені бали, виявляється команда переможець, найактивніші отримують оцінки за урок

Учитель: всі сьогодні молодці, спасибі за урок