Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


План-конспект уроку з історії Стародавнього світу за темою "повторительно - узагальнюючий урок" Таємниці Стародавнього Єгипту "(5 клас)





Скачати 33.18 Kb.
Дата конвертації 12.02.2018
Розмір 33.18 Kb.

Муніципальне казенне загальноосвітній заклад

«Аллакская середня загальноосвітня школа»













Повторительно - узагальнюючий урок по темі

«Таємниці Стародавнього Єгипту»















підготувала

Шабанова Людмила Геннадіївна

учитель історії та суспільствознавства

першої категорії





23 жовтня 2014 р



Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі «Стародавній Єгипет», перевірити знання учнів з теми; розвивати словниковий запас дітей; виховувати інтерес до навчання, прагнення знати більше по досліджуваного предмета.

Обладнання: карти з історії Стародавнього світу, серед них - карта Стародавнього Єгипту; картки із завданнями, кросворд «Єгипет», ігровий матеріал.

Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

Форма уроку: гра - змагання «Таємниці Стародавнього Єгипту»


Хід уроку.

I.Організаціонний момент.

Мотивація.

Ми з вами вирушаємо в захоплюючу експедицію. Наш шлях буде важкий - нам належить розгадати таємниці Стародавнього Єгипту. Розгадувати єгипетські таємниці ви будете командою, на які поділилися заздалегідь. Та команда, яка краще і швидше впоратися із завданнями і стане переможцем, отримає відмінні оцінки.

Правила роботи в команді:

1. Кожен учень має право на вільний обмін думками.

2. Кожен учень поважає думку інших учасників групи.

3. Кожен учень проявляє терпіння до критики.

4. Не заважати таким, що відповідає під час відповіді.

5. У грі беруть участь всі члени групи.


II. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу через гру «Таємниці Стародавнього Єгипту».

Таблиця для журі.

завдання

1 команда

«Фараони»

2 команда

«А вельможі»

3 команда

«Писарі»

Завдання 1. «Таємниця старовинної рукописи» (5 балів)




Заданіе2. «Таємниця єгипетських ієрогліфів» (1 бал за кожне слово)




Завдання 3. «Таємниці єгипетської культури» (8 балів)




Завдання 4. «Заморочки з бочки» (5 балів)




Завдання 5. «Юні детективи» (5 балів)




Завдання 6. «Історичні терміни» (5 балів)




Завдання 7. «Історичні завдання» (5 балів




Разом:





Завдання 1. «Таємниця старовинної рукописи».

- Рукопис така стара, що частини тексту вже не видно. Але саме вона забезпечить нас необхідними даними, якщо ми відновимо її текст.

- Частина карти випала. Виберіть карту Стародавнього Єгипту (з декількох запропонованих).

- Як ви її впізнали?

Учні заповнюють текст рукопису. Правильно виконане завдання - 5 балів.

hello_html_m5a894848.gif





















Завдання 2. «Таємниця єгипетських ієрогліфів».

- Згадайте і запишіть якомога більше слів, термінів, назв, які відносяться до Стародавнього Єгипту. (З команди вибирається один учасник і пише на дошці). Після закінчення роботи підрахунок слів і підведення підсумків (Кожне слово 1 бал)


Завдання 3. «Таємниці єгипетської культури».

- З'єднайте історичні пам'ятники з галузями культури, які вони представляють (розподілити картки по галузях)

АРХІТЕКТУРА ЛІТЕРАТУРА ЖИВОПИС СКУЛЬПТУРА

Завдання 4. «Заморочки з бочки». (5 балів)

Учень дістає з шухляди фішку з номером питання. Команді дається хвилина на обговорення. Один з учасників команди дає відповідь на питання. (5 балів)


1 У 2 тисячолітті до н. е. раби працювали в Єгипті майже у всіх галузях господарства: в каменоломнях, рудниках, на будівництві палаців і гробниць, в господарствах фараонів і вельмож. Які висновки можна зробити з цих фактів? Які були джерела рабства в Стародавньому Єгипті?

2 Будується храм або палац для фараона. Подумайте, які знання і які розрахунки потрібні були будівельникам, щоб виконати ці завдання? Які науки могли виникнути з цих знань?

3 Єгиптяни добре знали внутрішню будову людського тіла і значення серця в житті людини. В Єгипті говорили: «Таємниця лікаря - знання ходу серця». Подумайте, як єгиптяни могли дізнатися внутрішню будову людини. Який стародавній звичай цьому сприяв? Як ви розумієте єгипетську приказку про таємниці лікаря? Чи має вона значення в даний час?

4 Бог Сонця Ра був проголошений стародавніми єгиптянами «царем богів».На їхню думку, як фараон управляє людьми, так Ра управляє богами ... Він щодня проїжджає на золотому човні по небу, а ввечері йде в пустелю. Подумайте, чому бог сонця став головним богом єгиптян. Як це було пов'язано з життям?

5 Фараона називали в Єгипті «сином бога» і «великим богом». Його прославляли: «Він сонце, бачить променями своїми». Великою честю вважалося, якщо фараон дозволив поцілувати свою сандалію. Про що свідчать ці факти? Якою була влада фараона в Стародавньому Єгипті?

Завдання 5. «Юні детективи»

Вченими було знайдено протокол допиту грабіжників. Уважно прочитайте протокол і дайте відповідь на питання. (5 балів)


З протоколу допиту грабіжників, які проникли в поховання одного з фараонів. "Ми проникли в усі приміщення ... Ми знайшли божественну мумію царя ... На шиї його було безліч амулетів і прикрас з золота. Голова його була прикрашена золотом. Покрови її були вишиті сріблом і золотом зсередини та зовні прикрашені всілякими дорогоцінними каменями. Ми зірвали золото, яке знайшли на священній мумії цього бога, все його амулети і прикраси, що висіли в нього на шиї, а також покриви, в яких він спочивав.

Ми забрали їх начиння, яку знайшли при них. Там були судини із золота, срібла і бронзи. Все золото, знайдене на муміях цих двох богів, їх амулети, прикраси і покриви ми поділили на вісім рівних частин ".


питання:

1. Скільки всього було грабіжників? З якої деталі ви визначили їх число?

2. Коли сталося пограбування - в наші дні або ще за часів Стародавнього Єгипту? Чим ви можете довести свою думку?


відповіді:

1. Грабіжників було 8 чоловік, адже всю здобич вони поділили на 8 рівних частин.

2. Пограбування здійснено ще в Стародавньому Єгипті. Про це свідчать такі фрази з протоколу допиту як "божественна мумія царя", "золото, знайдене на муміях цих двох богів". Сучасні грабіжники сказали б просто: "мумія фараона", "золото, знайдене на муміях фараона і його дружини".


Завдання 6. «Історичні терміни». (5 балів)

Дайте визначення понять розташованих на дошці. Від команди по 2 особи.

Дельта, фараон, вельможа, шадуф, саркофаг, піраміда, папірус, оазис, пороги, храм, жерці, ієрогліфи

Завдання 7. «Історичні завдання» (5 балів)

А зараз ми займемося математикою. Вам належить вирішити дві історичні завдання. Ось вони.


1. Піраміда Хеопса була побудована в 2600 році до н. е. Скільки років тому це було. (Накреслити стрічку часу. Нанести на неї дати умови. Вирішити задачу. Записати відповідь). (4614 років тому)


2. Єдина держава в Давньому Єгипті утворилося 3000 році до н. е. Повстання будинків і рабів відбулося в 1750 році до н. е. Яка подія сталася раніше і на скільки? (Накреслити стрічку часу. Нанести умови задачі. Записати відповідь) (Раніше було утворення держави Єгипет, раніше на 1250 років)


Журі підводить підсумки гри - змагання.

Підведіть підсумки роботи команди під час гри і самого себе.


III. Рефлексія.

питання анкети

Оцінка діяльності (бали)

5

4

3

2

1

1. Як я працював?






2. Як робота команда:

Дружно, спільно розбирали завдання

Активно брали участь в обговоренні не всі

Робота млява, нецікава























3.








Завдання 8. «Бліц - опитування» (кожен вірний відповідь 1 бал)

1. Річка, що протікає в Єгипті (Ніл).


2. Бог Сонця у єгиптян (Амон-Ра).

3. Найбільша піраміда (Хеопса).

4. Головний бог в царстві мертвих (Осіріс).

5. Самий войовничий правитель Єгипту (Тутмос III).

6. Чию гробницю археологи знайшли недоторканою? (фараона Тутанхамона)

7. Куди впадає Ніл? (в Середземне море)

8. Так давньогрецький вчений Геродот називав Єгипет (дар річки Ніл)

9. Гробниця єгипетського фараона (піраміда)

10. Вирізана з каменю фігура лева з головою людини (сфінкс)


IV. Підведення підсумків уроку. Виставляння оцінок.

Урок завершено. Дякую всім за роботу.



Додатки до уроку

. hello_html_m7bc959fe.png


hello_html_m757fe638.png



hello_html_5c99d179.png



hello_html_7f1dfb68.png


hello_html_m2ac70bac.png


hello_html_m15ad2bf8.png


hello_html_m41cc161c.png



hello_html_1c2869eb.png




hello_html_3730945f.png


hello_html_m43111be8.png


hello_html_m250a3dc3.png


hello_html_1ea2388c.png


hello_html_m3bd3d13d.png



Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі «Стародавній Єгипет », перевірити знання учнів по темі; розвивати словниковий запас дітей; виховувати інтерес до навчання, прагнення знати більше за досліджуваного предмета.

Обладнання: карти з історії Стародавнього світу, серед них - карта стародавнього Єгипту; картки із завданнями, кросворд «Єгипет», ігровий матеріал.

Тип уроку: узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.

Форма уроку: гра - змагання «Таємниці Стародавнього Єгипту »

У конспекті уроку дано додаток, яке містить малюнки необхідні при виконанні завдань. Для кожної команди окремий комплект малюнків.