Короткострокове планування. Людина. Суспільство. Право. клас
Тиждень 2 ч.2
день 21.11.14
ЧОП
урок №11
Назва заняття:
Закономірності суспільного розвитку
Загальна мета:
Виявити що впливає на розвитку суспільства. Чому суспільство прагнути до розвитку.
Очікуваний результат:
-
Виявлять критерії суспільного прогресу.
-
Через метод «обертаються станції» визначать мотиви розвитку традиційного, індустріального, постіндустріального моделей суспільства.
-
Через метод «це факт» виявимо, що візьмуть корисного з уроку
Тип уроку:
Дослідницький тип уроку в умовах коллаборатівной середовища.
завдання:
-
Розподіл по групах з метою визначення назви теми
-
Мозковий штурм. Пропонується пояснити побачене на картинці
-
Сократівським методом спробують дати відповідь на дослідний питання від групи 2 людини
-
Підготовка і захист постерів
-
Рефлексія «це факт»
-
есе
Джерела, оснащення та обладнання, ресурси:
Підручник ЧОП, 10 клас, п. 10. Апликации, маркери, постери, стрічки, клей, ножиці
Хід уроку:
етапи уроку
дії вчителя
дії учнів
час
Вступна частина
(3-5 хв)
теоретичний інструмент
(10-15)
Основна частина
(20 хв)
-
Розподіл на групи.
2.Мозговой штурм. Поясни малюнок.
3.Задайте групі дослідний питання: Що впливає на розвиток суспільства?
4.Учітель резюмує: що існують 3 фази розвитку. Хлопці отримують завдання створити моделі традиційного, індустріального і постіндустріального суспільства.
5.Проізводітся обмін постерами
6.Учітель пропонує захист постера іншої групи, потім свої коментарі
1.Определите назву теми
2. Визначити реальну модель розвитку суспільства.
3.Вийдут від групи по 2 людини і спробують відповісти на питання:
4.Учащіеся працюють над постером.
5.Учащіеся обговорюють особливості фази відображеної в постері
6.Будут чітко стежити за виступами
5 хв
3 хв
4 хв
10 хв
2 хв
5 хв
Підбиття підсумків
(5 хв)
1. Рефлексія проводитися за допомогою стрічок, використовується метод «це факт».
2. Стрічки все з'єднані між собою
9. Будинок: Написання Есе: «Чому суспільство прагнути до розвитку
Будуть брати стрічку і проговорювати, що важливого взяв для себе з уроку?
8.Ученікі зроблять висновок, що розвиток суспільства це безперервний процес, спрямований до прогресу.
9.Виступленіе оцінювачів.
3 хв
записки вчителя
1.Деленіе на групи. Необхідно створити 4 групи по 4 людини. (Запропоновано тренінг: логічна цепочка.1) рід, плем'я, союз племен, етнос, народ.2) первісний лад, рабовласницький, феодальний, капіталістичний, соціалістичний 3) австралопітек, синантроп, пітекантроп, неандерталець, кроманьонец), для виявлення теми
2.Учащімся будуть показані 2 картинки, щоб змогли визначити більш реальну модель розвитку суспільства.
3. вчитель підводить учнів до дослідницької теми: чому суспільству необхідно розвиватися? А треба-ли суспільству розвиватися?
4. За допомогою презентації визначать фази розвитку
5. Самостійно досліджуючи матеріал, складуть постер і приготують до захисту.
6. зроблять обмін постерами і захистять постер своїх товаришів, з метою посилення уваги.
7. На рефлексії висловляться, чому навчилися на уроці.
На будинок отримають виконання есе: «Чому суспільство прагнути до розвитку?»
Критерії для спостерігача в групах
дескриптори
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
критерії
пропонував ідеї
2 бали
Участь в оформленні постера
1 бал
захищав постер
2 бали
Спостерігав за групою
2 бали
ставив питання
2 бали
Відповідав на запитання
2 бали
Критерії для спостерігача в групах
дескриптори
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
критерії
пропонував ідеї
2 бали
Участь в оформленні постера
1 бал
захищав постер
2 бали
Спостерігав за групою
2 бали
ставив питання
2 бали
Відповідав на запитання
2 бали
Критерії для спостерігача в групах
дескриптори
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
критерії
пропонував ідеї
2 бали
Участь в оформленні постера
1 бал
захищав постер
2 бали
Спостерігав за групою
2 бали
ставив питання
2 бали
Відповідав на запитання
2 бали
Критерії для спостерігача в групах
дескриптори
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
І.Ф.
критерії
пропонував ідеї
2 бали
Участь в оформленні постера
1 бал
захищав постер
2 бали
Спостерігав за групою
2 бали
ставив питання
2 бали
Відповідав на запитання
2 бали