Узагальнюючій урок з теми «Великі географічні Відкриття»
Мета: - закріпіті, сістематізуваті знання учнів з теми «Великі географічні Відкриття»; - розвіваті вміння працювати у групі, аналізуваті події, Характеризувати;
історічну особу;
Словниковий запас учнів, контролюваті вімову звуку «р».
Тип: урок-узагальнення.
Обладнання: карта, підручник, мультімедійній підручник.
Словник: Колонія, Метрополія, колоніальна імперія, конкіста, конкістадорі, Факторія, мануфактура, «революція цін", Астролябія, Каравела, компас, портолани.
Хід уроку.
-
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап. 1. Перевірка готовності учнів до уроку. 2. Перевірка наявності та роботи апаратів.
-
Психолого-емоційний настрій. Сьогодні ми здійснімо Мандрівку в країну, якої нема на карті, но подорож до якої всегда цікава и несподівана. Це - країна знань.А щоб подорож наша принесла кожному удовольствие, треба буті уважний, активний.
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитись, а й Бачити,
Не просто міркуваті, а ВІДПОВІДАТИ.
Дружно й плідно працювати.
Рушаймо у вирій країни знань.
-
Фонетічна зарядка. 3.1. Повторіть фрази: 1. Моя Батьківщина - Україна.
2. Я повинен буті гіднім громадянином України.
3.2. Який у нас контрольний звук? «Р»
3.3. Прочитайте слова.
3.4. Встановіть відповідність:
Ельдорадо укріплена
імперія невідома
Відкриття колоніальна
Америка Великі
Факторія казкове
3.5. Складіть речення:.
-
Астролябія - прилад для визначення довгота й широта.
-
Факторія - торговельне поселення, організоване купцями в колоніях.
-
Амстердам - місто у Нідерландах, Пожалуйста стало центром Світової торгівлі у XVI ст.
-
Португалія - країна, яка у XV - XVI ст мала флот з Каравела.
3.6. Підсумок фонетічної зарядки.
-
Підготовка учнів до узагальнення. 4.1. Для роботи об'єднаймось у две командіровку. Згадаймо правила роботи у групі. 4.2. Умови оцінювання.
Оцінюватісь буде доля у кожному віді змагань всех Членів командіровку. Повна правильна відповідь 1 бал, творчі завдання 2 бали, за урок ви можете заробіті 12 балів.
4.3. Пояснення тими уроку.
2 скрині допоможуть вам здогадатісь, про что йтіметься на уроці, если ви відгадаєте загадки?
Слухайте уважний, я пропоную вам підказки. Відгадайте загадки. 1. Я росла в темній темніці, Як Зросла - взяли в світлиці. З мене шкуру всі деруть, Мене варять, мене труть, Пироги з мене печуть, Відгадайте, хто ж я є, Скажіть имя ви моє. 2. Під землею птиця кубло Звіл и яєць нанесла. 3. Печуть мене, варять мене, їдять мене, хвалять мене; А як буде моя ласка, То буде з мене и паска.
-
-
Що за країна, де видно міста, ріки и моря, гори и озера; но моря, озера и ріки всі без води, гори и міста без землі.
-
Країна без будинків, місто без людей, море без води, ліс без дерев. Що це таке?
-
Де суть села без хат, ріки без води, гори без лісів, а міста без людей.
оцінювання
А тепер подумайте, З якою темою пов'язані ЦІ слова, Згадай завдання фонетічної зарядки, чи об'єднані смороду однією темою?
Метод - прес.
Я вважаю, що всі завдання об'єднані однією темою «Великі географічні Відкриття», тому что слова фонетічної зарядки, відгадкі до загадок пов'я зані з цією темою.
Таким чином, тема уроку «Великі географічні Відкриття».
-
-
Задачі уроку.
-
Закріпіті, сістематізуваті знання з теми «Великі географічні Відкриття».
-
Вчитися аналізуваті події, факти, делать Висновки.
-
Вчитися працювати у групі.
-
Контролюваті вімову звуку «р».
-
Етап узагальнення и сістематізації знань.
5.1. «Снігова куля» - Словниковий робота
слово
словосполучень
речення
1. Піраміда
Ступінчаста піраміда
Ступінчаста піраміда - храм племені ацтеків.
2. Імперія
Колоніальна імперія
Колоніальна імперія Португалії.
3. Конкістадорі
Жорстокі конкістадорі
Конкістадорі - жорстокі Завойовник Америки.
4. Колонія
Іспанська колонія
Колонія - залежна від Іншої держави територія.
5. Метрополія
Могутня Метрополія
Метрополія - держава - володар колоній.
6. Мануфактура
велика мануфактура
Мануфактура - підприємство, де вікорістовувалі ручну працю і БУВ Розподіл праці между робітнікамі.
оцінювання
5.2. Подівіться уважний уривок з мультімедійного підручника.
5.3. Заповніть таблицю, вікорістовуючі наведені положення.
«Передумови и причини Великих географічних відкріттів».
передумови
А
причини
Б
-
Бажання збагатітіся на торгівлі з Індією. (Б)
-
Утворення в Европе держав, Які віділілі кошти для спорядження МОРСЬКИХ Мандрівок. (А)
-
Потреба в золоті и сріблі, з якіх карбувалі гроші. (Б)
-
У результате Реконкісті вінікло много дворян, військовий досвід якіх поєднувався з Прагнення наживи.(А)
-
Технічні винаходи: Каравела, Астролябія, компас, портолани (Морська компасна карта). (А)
-
Бажання позбутіся посередників у торгівлі зі сходом. (Б)
-
Визнання тверджень, что земля має форму Кулі. (А)
-
Загарбання турками - османами МОРСЬКИХ Шляхів Середземних и Червоного морів. (Б)
Чи правильна відповідь:
А - 2, 4, 5, 7 Б - 1, 3, 6, 8
оцінювання
5.4. Установіть хронологічну послідовність ДІЯЛЬНОСТІ мореплавців.
Х. Колумб
Б. Діаш
Ф. Магеллан
Васко да Гама
Чи правильна відповідь:
Б. Діаш тисячу чотиреста вісімдесят вісім
Х. Колумб 1492
Васко да Гама тисячі чотиреста дев'яносто вісім
Ф. Магеллан 1519-1522
5.5. Покажіть на карті напрямки подорожей ціх мореплавців.
оцінювання
5.6. А тепер ви Покажіть свои знання про ціх людей, виконан графічний
диктант.
-
Колумб організував своє плавання під іспанськім прапором, проти народився в Италии.
-
Колумб володів латиною, БУВ Знайомий з геометрією, астрономією та умів кресліті географічні карти.
-
Відкриття Колумба справило на короля и королеву Испании величезне враження.
-
Ф. Магеллан, здійснівші навколосвітню подорож, вернулся до Португалії.
-
Син Колумба Дієго после смерти батька сімнадцять років керували іспанськімі колоніямі в Амеріці.
-
Фантастична «золота країна» Ельдорадо існує и сегодня.
-
Васко да Гама прівіз у Лісабон Вантаж, Який у 60 разів перевіщів витрати на організацію его Експедиції.
-
Кораблі для Експедиції Васко да Гами підготував Б. Діаш.
-
Б. Діаш у 1 488 р., Обігнувші Африку досяг Индии.
оцінювання
5.7. Яки риси характеру прітаманні ЦІМ мореплавцям?
Вправа «Асоціювання»
- цілеспрямованість
- наполегливість
- працьовитість
- хоробрість
- мужність
- рішучість
- витривалість
- вміння долаті перешкоду
- вміння працювати у команді.
оцінювання
5.8. Самостійна робота з підручніком. Впарва «Хто более»
Відкрійте підручник на страницах 15, 19-21 и віділіть Наслідки Великих географічних відкріттів кінця XV - сер. XVII ст.
Одна команда назв негатівні Наслідки, а друга більш Позитивні Наслідки.
-
Виникнення колоніальніх імперій Испании, Португалії, Нідерландів, Франции.
-
Работоргівля.
-
Перший колоніальний поділ світу между Іспанією и Португалією.
-
Перервати розвиток доколумбових цівілізацій майя, інків, ацтеків.
-
«Революція цін" - знецінення грошей унаслідок Падіння вартості золота и зростання цен на товари Першої необхідності.
-
Унаслідок подорожі Ф.Магеллана Було Вперше доведено, что земля є кулею и ОТРИМАНО ЗАГАЛЬНІ Відомості про ее розміри.
-
Європейці пізналі Нові культури: кукурудзу, картоплю, какао, томати, соняшник, квасолю, чай, Прянощі, запозічілі звичка палити тютюн, играть з каучуковим м'ячем (попередники баскетболу и волейболу)
Індіанці - жителі Америки - колесо, плуг, вогнепальна зброя, коней.
оцінювання
5.9. Ми з вами закріпілі знання з темі.Наскількі вам це удалось покаже тестування.
оцінювання
VI. А може хтось з вас складі сенкан?
Х. Колумб.
Цілеспрямований, наполеглива.
Вивчайте, керували, відкрівав
Х. Колумб відкрів новий материк Америку.
Мореплавець - мандрівник.
Конкістадор.
Жорстокий, підступній.
Завоювала, зніщів, збагатів.
Іспанський конкістадор Кортес вбивши вождя акцтеків.
Окупанта Нового Світу.
Америка
Нова, невідома.
Пріваблює, вабити, збагачує.
Америка - новий континент, Відкритий Х. Колумбом.
Зустріч двох цівілізацій.
Васко да Гама.
Цілеспрямований, жорстокий.
Плавати, вбиваємо, грабував.
Васко да Гама, обігнувші Африку, відкрів шлях до Индии.
Засновник колоній.
оцінювання
VII. Сучасні Мандрівники.
Що вам відомо про СУЧАСНИХ мандрівніків? Хто може розповісті?
7.1. Федір Конюхов.
Народився 12 грудня тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-один р. у селі Чкалове Запорізької області України. Навчався в Одеський морехідному и Ленінградському полярному училищах.
Єдиний в мире підкорювач п'яти полюсів планети Північного, Південного, полюса відносної недосяжності у Північно Льодовітому океані, полюсу висоти Еверест, полюсу яхтсменів мису Горн.
ВІН НЕ только мандрівник, а й художник, співає, композитор, письменник.
7.2. Тур Хейєрдал.
Народився 6 жовтня 1914 р. у Норвегии.
ВІН - археолог, мандрівник, вчений.
Здійснів подорож у 1970 р. на човні, зроблений з очерету з Африки у Мексику, таким чином довів, что Давні єгіптяні могли плаваті до Нового Світу. Екіпаж човни «Ра» БУВ багатонаціональній, з 8 людей один росіянін Юрій Сенкевич плавав лікарем, тім самим довели, что люди різніх національностей, РЕЛІГІЙ, політічніх поглядів могут плідно співпрацюваті и жити у згоді.
Подорожей Було Здійснено багато, смороду доводили, что Давні люди могли плаваті на Далекі відстані.
7.3. Подорож яхти «Скорпіус»
26 жовтня 2012 р. ЗВ'ЯЗОК у Севастополі закінчилась навколосвітня подорож яхти «Скорпіус» під керівніцтвом росіяніна Сергія Низовцева, яка розпочалася 18 жовтня 2011 р. За цею годину яхта пройшла через усі океани, 33 моря, более десятка проток. Російсько-український екіпаж у складі чотірьох росіян и трьох українців Олександра и Людмили Стасюкевічів Із Маріуполя и Михайла Мороза з Чернігівщини.
Во время подорожі виконан наукові програми з біології.
Головна мета Експедиції нагадаті, что дух епохи великих географічних відкріттів живий.
12 жовтня 2012 р. ЗВ'ЯЗОК віповнілося 520 років з часу Відкриття Америки Колумбом.
7.4. Гордієнко Сергій Іванович.
Народився 30 січня 1958 р. у городе Дніпропетровськ - професіонал-мандрівник, спеціаліст з екстремального (одиночного) виживання, історик, етнограф, філософ, письменник.
У 1996 - 1997 р.р. БУВ інструктором з техніки виживання у складі Першої Наукової української Експедиції в Антарктиду.
У 2002 р. один здійснів експедіцію «Біле и чорне» (на шляху Із «Варяг у Греки»)
З грудня 2003 р. розпочато навколосвітню пішохідну експедіцію «Солотрансглобал», яка продовжується и сегодня.
7.5. Владислав Кетов.
Народився 10 лютого 1 949 р. у Башкірії.
Йому присвоєно звання «Видатний мандрівник России» за Здійснення унікальної, Першої в історії людства подорожі «навкруг землі вздовж берегової Лінії контінентів».
7.6. Які РІСД прітаманні сучасним мандрівнікам?
7.7. Скажіть, а людіні, яка хоче буті успішною в жітті знадобляться Такі риси характеру?
оцінювання
VIII. Домашнє завдання.
Вікорістовуючі наведені факти, складіть коротку біографію кожної з зазначенням у табліці осіб.
-
Був сином бідного італійського ткача.
-
Придворний португальського короля Маноель.
-
Португальського моряк Із Небагато дворян.
-
Командував флотілією з трьох Каравела ( «Санта-Марія», «Пінта», «Нінья»), яка через 33 дні после відпліття підійшла до острова Сан-Сальвадор ( «Святий рятівник»)
-
Перетнув Атлантичного океан
-
Досяг індійського порту Калікут.
-
Давши Назву океану - «Тихий».
-
Відкрів Північне Узбережжя Південної та східної частин Центральної Америки
-
Переселівся до Испании й ставши адміралом. Очола експедіцію з п'яти іспанськіх кораблів, яка трівала три роки.
-
Керували чотірма подорожче до нового континенту.
-
На чотірьох кораблях Вперше обігнув Південь Африки та Вийшов в Індійський океан.
-
Організатор и керівник Першої навколосвітньої подорожі, досяг Філіппінськіх островів.
-
Оселівся в столице Португалії Лісабоні.
-
Відкрів протоку, якові Згідно назвали его ім'ям.
-
У 1485 году переселівся до Испании.
-
Обігнув Південну Америку.
-
-
Підсумки.
9.1. Чи виконан ми задачі уроку?
-
-
Оцінювання.
9.3. Відкрійте щоденники.
9.4. Чому Відкриття назівають Великими?
Великі географічні Відкриття - Це не только історія європейців, но й Подія, котра змінила життя усіх людей на планеті.
Великі географічні Відкриття порушили ізоляцію двох світів, наблізілі два Суспільства - індустріальне и Традиційне.
Великі географічні Відкриття стали початком Нової історії того, что відбувається Швидкий розвиток європейської цівілізації, зароджується індустріальне суспільство, Західна Європа здійснювала Вплив на долі жіттів далеких стран и народів.
Гей, нові Колумби й Магелланова!
Напнемо вітрила наших мрій.
Кличуть нас у мандри океани,
Гасла Вже відомі и Нові.
Кораблі! Шікуйтесь до походу!
Мрійніцтво! Жаго наша! Живи!
І веди всех нас у Невідоме,
Клич гучніш вперед ти нас всегда!
Відключіть апаратуру. Урок закінчено.