Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


весняні історії





Скачати 8.91 Kb.
Дата конвертації 22.02.2019
Розмір 8.91 Kb.
Тип Темочка

Олена Федорова
Сценарій екологічного розваги «Весняні історії» для дітей

Екологічне розвага «Весняні історії» для дітей

4-5 років.

Мета: Створити у дітей радісний настрій, викликати емоційну чуйність.

завдання:

освітня:

Продовжувати розширювати знання дітей про весняні зміни в природі; розвивати вміння впізнавати і називати тваринний і рослинний світ лісу.

Продовжувати формувати у дітей інтерес до пізнання. Закріпити з дітьми правила поведінки в лісі.

розвиваюча:

Розвивати у дітей музичний слух. Формувати музичне мислення і музичну пам'ять.

Розвивати у дітей увагу, пам'ять, мова.

Виховна:

Виховувати дбайливе ставлення до всього живого.

Хід заходу:

вихователь:

- Хлопці, ви хочете відправиться в подорож? Поїдемо на поїзді. Для поїздки вам потрібно отримати квитки.

(на квитках картинки, що можна, а що не можна робити в лісі). Після отримання квитка, уважно розгляньте картинку і розкажіть, що можна робити в лісі, а що не можна.

Д / І «Відповідай правильно»

(Не шуміти, не рвати без мети квіти і траву, не ламати гілки, не розоряти гнізда птахів і мурашники, не розпалювати багаття, не смітити, не рвати незнайомі плоди і гриби і не брати їх в рот, не забирати лісових звірів і птахів додому).

Хлопці, а ви знаєте хто ліс поважає, тварин не ображає, рослини не зриває, той гостем бажаним в лісі буває.

- Молодці, хлопці! Займайте свої місця.

дитина:

- Увага, поїзд відправляється, двері закривається (імітація гудка паровоза, стукіт коліс).

воспит .:

Ось так диво з див: Ми потрапили з вами в ліс! (На великому екрані картинка лісу)

воспит:

-Подивіться. Яка лісова галявина! Скільки пенёчков, давайте сядемо, відпочинемо.

Хлопці, послухайте (звучить фонограма співу птахів). Як добре співають птахи.

Хлопці, а чому так веселі птахи? Чому радіють? (відповіді дітей: тепло, повернулися додому, гріє сонечко і т. д.)

Воспит.

-Хлопці, а що ж ще відбувається в весняному лісі, ви хочете дізнатися?

Тоді уважно послухайте гарну музику, вона вам все розкаже.

(Звучить музика Е. Гріга + презентація)

воспит .:

- Цю музику написав композитор Е. Гріг, називається ця музик. композиція «Ранок».

- Хлопці, вам сподобалася музика?

-Хлопці, ви почули, як композитор зумів передати пробудження в природі через музику.

Ось і навесні все прокидається в природі, як вранці. Природа пробуджується від зимового сну.

-Хлопці, а чому, все прокидається в природі? (яскраво світить сонечко, гріє ....)

А ще що відбувається в природі з приходом весни? (відповіді дітей: проталини, бурульки, перші весняні квіти, прилітають птахи, з'являються бруньки, листочки і т. д)

Молодці, хлопці. Навесні дні стають довшими. Яскравіше світить сонечко, з'являється травичка, прилітають птахи, з'являються перші весняні квіти, з'являються дитинчата у звірів.

А які весняні місяці ви знаєте?

воспит .:

-Хлопці, пропоную пограти!

Д / І «Склади картинку про весну». (скласти на мольберті весняну картинку, назвати ознаки весни).

Воспит .: Молодці, справилися із завданням.

Вірші про весну. (читають діти)

1. Дружно лопаються бруньки,

Розпускаються листочки,

На траві роса тремтить,

Лось за веселкою біжить.

(Злата)

2. На галявині, у стежки

Пробиваються травинки.

З горбка струмок біжить,

А під ялинкою сніг лежить.

(Настя П.)

Сценка «Пролісок і зайчик».

Воспит: хлопці, подивіться а хто це у ялинки сидить?

Воспит .: Скоро визирнуть листочки

Скоро зацвітуть квіточки

І у нас квіточку розпускається

Сонечку він посміхається!

(виходять: дівчинка-квіточка, хлопчик-зайчик)

Воспит .: Зайка по лісі скакав і пролісок побачив.

Здивувався наш зайченя. Що квіточку малий і тонкий!

Зайка: Ти, квіточку. Дуже крихкий,

Немає ні валянок, ні шубки!

Що ж робити з малюком?

Він народився голяка!

Вед .: А квіточку йому сказав:

квіточка:

Вибач, що я такий малий!

Снігу зовсім не боюся

Я до сонечка тягнуся.

зайчик:

Тебе, квіточку не наздогнав,

Будемо разом танцювати!

Воспит .: А квіточку НЕ один- у нас ціла галявина!

Танець «Перебіжки».

воспит .:

- Хлопці, ви любите відгадувати загадки? Відгадаєте і дізнаєтеся, хто живе в лісі. Слухайте уважно!

(На відгадку з'являється на комп'ютері картинка).

1. Взимку біленький

Влітку сіренький,

Нікого не ображає,

Сам всіх боїться (заєць)

(читає вірш.)

дитина:

Я - Зайчиха, білий хвостик,

Проходила повз в гості.

Свою шубку поміняла,

Прям, як королева стала.

2. Сердитий недоторка,

Живе в глушині лісовій,

Голок дуже багато,

А нитки жодної (їжачок)

воспит .:

Хлопці, а ось і їжачок! Він під деревом згорнувся клубком, ми його і не помітили!

Дитина (в шапочці еже, читає вірш:

Їжак:

А ось і я Колючий Їжачок,

У голках весь з голови до ніжок.

(Голки - ось так краса,

І не хутра і не хвоста)

(Саша М.)

Як ви думаєте. Що буде. Якщо погладити їжачка рукою?

Як ви вважаєте. Їжачку буде краще жити в лісі або в дитячому саду? (відповіді дітей)

Їжачок - житель лісу. Його не можна забирати додому, йому в лісі добре!

Воспит .: Наступна загадка.

3. Хто з високих темних сосен

У дітлахів шишки кинув

І в кущі через пеньок,

Промайнув як вогник (білка)

Дитина в шапочці білки,

читає вірш:

Хвіст пухнастий дугою

Вам знаком звірятко такий?

Острозубие, темноокий,

По деревах любить лазити.

(Маша)

воспит .:

Хлопці, білочка збирала шишки, але вона почула голоси людей. Злякалася, і впустила кошик з шишками і горіхами. Допоможемо білочку розібрати окремо шишки і горішки.

Гра!

Воспит .: Наступну загадку, послухайте, хлопці.

5. Не ворона, що не синиця,

Як зветься цей птах?

Примостилася на суку-

Пролунало в лісі «КУ-КУ».

(слайд зозуля)

Читає вірш ребё нок:

У лісу на узліссі,

Високо на суку,

З ранку співає зозуля:

«Ку-Ку. Ку ку. »

Внизу біжить річечку

За жовтому піску,

Співає зозуля дзвінко:

«Ку-ку! Ку-ку! Ку-ку! »

(Катя)

Пісенька про зозулю.

Воспит .: Наступна загадка.

5. Хто в барлозі спить взимку

Під величезним сосною

А коли прийде весна

Прокидається від сну (ведмідь)

Дитина в шапочці - масці ведмедя

читає вірш:

Стало жарко мені в барлозі

Промочив я в калюжі ноги.

Видно мені вставати пора

Доброго ранку, дітвора!

(Рома)

Вед:

Ти Мишко клишоногий

З барлогу вилазь

З хлопцями, дівчатами

В ложки пограй.

У нас є ложки не для меду, а для танцю.

Танець «Ведмідь» + ложки

Гра-хоровод «Струмочок».

воспит:

Не будемо заважати лісовим мешканцям. Нехай кожен займається своєю справою.

У лісі багато звірів. Птахів. Дерев і квітів. Їх треба берегти!

Ви добре знаєте правила поведінки в лісі, а багато інших не знають. Ми з вами зробили плакат з правилами поведінки в лісі. Щоб всі знали, як себе вести в лісі.

воспит .:

Погуляли ми в лісі,

Побачили ми красу!

А тепер пора прощатися,

У дитячий садок повертатися!

Хлопці, займайте свої місця в вагончиках.

дитина:

-Увага! Поїзд відправляється! Двері зачиняються.