Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект уроку з історичного краєзнавства на тему "Падіння кріпосного права"





Скачати 12.17 Kb.
Дата конвертації 21.12.2017
Розмір 12.17 Kb.
Тип конспект








hello_html_35b0902a.gif





hello_html_125709fe.gif

hello_html_6c1d65fd.gif





hello_html_102be1ec.gif



(На матеріалі Іванівській області)




















Технологічна карта уроку



Тема

Падіння кріпосного права і його значення.

досліджувані питання


  1. Реформа 1861 року.

  2. Зміни в пореформений період.

  3. Значення скасування кріпосного права для нашого краю.

Тип уроку

Комбінований.

технологія

Технологія критичного мислення.

Прийоми ТРКМ:

1. Стадія виклику - прийом «Кластер»

2. Стадія осмислення - прийом читання-підсумовування в парах; прийом «insert».

3. Стадія рефлексія - презентація результатів роботи, Есе. Узагальнення знань доповненням кластера.

Мета уроку:

1. Освітні:

А) познайомити учнів з реформою скасування кріпосного права в нашому краї;

Б) з'ясувати її значення для розвитку краю;

В) дати оцінку реформі.

2. Розвиваючі:

А) розвивати вміння самостійно систематизувати інформацію,

Б) розвивати навички узагальнювати матеріал, виділяти головне;

В) розвивати критичне мислення;

Г) розвивати мову учнів, мислення, увагу, пам'ять;

Д) продовжити роботу по формуванню навичок вирішувати навчальні проблеми.

3. Виховні:

А) виховувати вміння співпрацювати і працювати в групі;

Б) виховувати відповідальність за виконання навчального завдання;

В) вивчити можливості стратегії «навчання спільно» -Читання - підсумовування в парах;

Г) виховувати почуття патріотизму, шанобливого ставлення до рідного краю, його історії, традицій;

Д) виховувати уважне ставлення до слова вчителя, шанобливе ставлення до думки однокласників.

Джерела інформації

Наш край - 12, с.41-44, Іванівський край - гл. V, с. 28-31.


Хід уроку


Вступ:


учитель:

(Уривок з поеми Н.А. Некрасова «Кому на Русі жити добре»).


В якому році - розраховуй,

У якій землі - вгадує,

На стовпової доріженька

Зійшлися сім мужиків.

сім тимчасовозобов'язаних

Підтягнутою губернії,

Повіту Терпигорева,

Пустопорожньою волості,

З суміжних сіл -

Заплатова, Дирявіно,

Разутово,

Горєлова, Нейолова,

Неурожайка тож.


завдання:

  1. Визначте час, коли могло відбуватися дія поеми.

  2. Поясніть, чому автор дав саме такі назви губернії, повіту і селах.

  3. Сформулюйте тему нашого заняття.



Стадія «Виклик».

Учні «згадують», що їм відомо по досліджуваному питанню (висловлюють припущення), систематизують інформацію до її вивчення; задають питання, на які хотіли б отримати відповідь, формулюють свою мету.


Цей прийом передбачає виділення смислових одиниць тексту і графічне оформлення в певному порядку у вигляді грона.


Правила: малюємо модель сонячної системи-зірку, планети і їх супутники. У центрі - зірка, це тема «Падіння кріпосного права і його значення». Навколо - планети - великі смислові одиниці, з'єднуємо їх прямою лінією із зіркою, у кожної планети свої супутники, у супутників свої.

Система кластерів охоплює велику кількість інформації.


Цей прийом дає можливість привернути увагу учнів до теми, намітити план заняття. При цьому такий план не декларується учителем, а стає результатом спільного роздуми.













hello_html_m76051ae2.gif




Стадія «Осмислення»


Учні працюють з текстом § 12 «Падіння кріпосного права і його значення» буде проводитися в парах.

Так як обсяг параграфа невеликий, текст можна не ділити.


На цьому етапі використовується прийом «insert»:

Особлива маркування тексту при його прочитанні (або на полях в тексті, або в табличному вигляді).

«V» - вже знав,

«+» - нове,

«-» - думав інакше,

«?» - не зрозумів, є питання.

Потім в парах здійснюється обговорення окремих категорій, учитель виступає в ролі консультанта.


Стадія «Рефлексія»


Учні співвідносять одержувану нову інформацію з уже відомою, використовуючи знання, отримані на стадії осмислення.

Проводять відбір інформації, найбільш значущою для розуміння суті досліджуваної теми, а також найбільш значущою для реалізації сформульованої раніше індивідуально мети навчання. Висловлюють нові ідеї та інформацію власними словами, самостійно вибудовуючи причинно-наслідкові зв'язки.

Варіанти організації роботи


слабкий клас

сильний клас



Прийом «взаімоопрос».

  1. Доповнення «кластера».

  2. презентація роботи біля дошки:

- перша пара доповідає зміст;

- друга-доповнює і відповідає на виниклі питання;

- третя група задає питання учням.


На цьому етапі хлопці оцінюють роботу один одного.


Стадія «Постановка домашнього завдання»

варіанти:

  1. написати есе "Значення скасування кріпосного права для нашого краю»;

  2. скласти «товсті» і «тонкі» питання по темі, що вивчається;

  3. скласти опорний конспект по темі.

додаток


опорний конспект




hello_html_m35632f46.gif

1. Особиста свобода. 1. Скорочення земельних

2. Цивільні права. наділів (в Шуе- на 15%).

3. Нові можливості для 2. Земля гіршого кач-ва.

розвитку промисловості 3. Селянські заворушення,

випадки відмови від виконання

повинностей.


hello_html_m5b420534.gif

Спеціалізація - виробництво бавовняних тканин.




- 1869 г. - 192 промислових підприємства,

Ти 30 тис. Чол .;

- 1881 г. - 223 підприємства, 40 тис.

- 90-і рр .: ткацькі верстати

62 → 73 тис.

- суворі тканини

800 тис. Пудів → 1 млн. 336 тис.



hello_html_m10772a2d.gif







hello_html_1605c682.gif

Капіталізація сільського господарства


hello_html_16b2f10a.gifhello_html_16b2f10a.gif


Збут продукції Використання

в місті найманої праці


hello_html_4dffe0aa.gif







hello_html_12fc3172.gif

hello_html_m3526a970.gif