Модульний урок з історії
Тема: «Фашизм в Італії і Німеччині».
цілі:
освітня: порівняти ідеології італійського фашизму і німецького націонал-соціалізму, шляхи приходу до влади Муссоліні і Гітлера, пояснити, чому тоталітарна ідеологія не знайшла поширення в найбільш розвинених індустріальних країнах;
розвиваюча: розвиток навичок роботи з картою, уміння пошуку потрібної інформації в джерелах різного типу;
виховна: виховання почуттів громадянськості, патріотизму.
Тип уроку: модульний.
МТО: підручник, карта світу, відеозапис.
Методи навчання: фронтальний.
Хід уроку:
-
Організація початку уроку.
УЕ-1. Інтегруюча дидактична мета:
В ході роботи необхідно вміти:
-аналізувати історичні факти;
-визначати історичні дати на підставі відомого матеріалу;
-обобщать матеріал і робити висновки;
- оцінювати свою відповідь і відповідь товариша.
-
УЕ-2 - Перевірка виконання д / з (питання на повторення в бланку завдань):
Яка сутність всіх тоталітарних режимів? Що представляла собою ідеологія, на якій вони грунтувалися?
-пояснив, як ти розумієш вислів: «Тоталітаризм як феномен ХХ століття»?
-В чому сила і слабкість ліберально-демократичних держав і тоталітарних?
Робота з модулем УЕ-3: Вивчення і первинне закріплення нових знань. Вміти використовувати набуті знання при роботі з документальними. Закріплення нових знань.
Мотиваційно-установча бесіда викладача.
Завдання 1.
Прочитати підручник стр.103-104 і зробити записи за планом:
а) передумови зростання національних ідей в Італії і Німеччині: (гострота внутрішніх соціально-економічних проблем і суперечностей, які не знаходили рішення);
б) термін «фашизм» означав:
«Пучок», «зв'язка», під яким розумілося єдність нації; термін з'явився в Італії;
в) сходность національних ідей Німеччини і Італії:
(єдність нації, досягнення національної величі; великі обіцянки народ ;, одна партія з лідером. У Німеччині-А.Гітлер, в Італії-Б. Муссоліні. Підкорення і підпорядкування слабших держав.)
г) єдине істотна відмінність італійського та німецького фашизму: про ткровенний расизм в Німеччині, проголошення арійської раси вищої.
Завдання 2.
Прочитай стор. 104-107, порівняй фашистські режими в Італії та Німеччині, зроби запис в зошиті:
Фашистський режим в Італії:
(-з 1925 р розтягнувся на десятиліття;
-распущени всі партії, крім фашистської;
-економічна і політична влада в руках держави;
-Муссоліні отримав можливість видавати декрети;
-роль короля і парламенту зведена до нуля).
Німецький фашизм:
(-НСДАП- націонал-соціалістична робітнича партія, виникла в Німеччині,
- лідером став А.Гітлер;
-в 1933р Гітлер стає рейхсканцлером;
-все партії, крім НСДАП, заборонені;
-прийняте програма ариизации економіки (перехід її державі);
-заборона на страйки).
Загальна в режимах Італії та Німеччини:
(Підготовка Німеччини і Італії до війни, «за розширення життєвого простран
простору, підкорення «неповноцінних рас».)
питання
А.Гітлер
Б. Муссоліні
1. Політичне життя. мети деят-ти.
2.Соціальная опора.
Велич німецької нації.
НСДАП, військова верхівка.
Прагнення до нац. величі.
Підтримка короля, більшість
Парламенту.
УЕ-4. Рефлексія. Підведення підсумків роботи. Вернись до УЕ -1. Чи досягли Ви мети. Заповни в зошиті свій оцінний лист.
Я зрозумів матеріал уроку (0-10 б.)
Я оцінюю свою роботу на
уроці (1-5б.)
Моя оцінка в групі (1-5б.)
Робота з модулем УЕ- 5. Д / З: & 12. (Загладин).