Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


План-конспект уроку з історії на тему "Виникнення середньовічних міст" в 6 класі





Скачати 12.25 Kb.
Дата конвертації 03.10.2018
Розмір 12.25 Kb.

План-конспект уроку

Тема уроку: Виникнення середньовічних міст.

Мета уроку: підвести учнів до розуміння причин виникнення міст в середні століття, продовжити формування вмінь аналізувати історичні факти, розкривати причинно-наслідкові зв'язки, сприяти розвитку творчих здібностей учнів.

Обладнання: підручники «Історія середніх віків» Агібалова Е. І., карта «Європа в XIV - XV ст.», Аплікації з історії середніх віків.


Хід уроку

План вивчення теми:

  1. Вступна бесіда і повідомлення мети уроку.

  2. Основна частина:

    1. Успіхи в розвитку сільського господарство і ремесла.

    2. Відділення ремесла від сільського господарства.

    3. Виникнення міст, як центрів ремесла і торгівлі.

    4. Робота з картою

    5. Складання логічної схеми по темі уроку

    6. Робота з документом.

  3. Заключна частина. Виконання тестів, відповіді на питання по темі уроку.

  1. Вступна бесіда


Пояснення місця теми про міста в загальному розділі (міста - центри ремесла і торгівлі):

  • Який спосіб землеробства був поширений у франків? (Трипілля).

  • Які знаряддя праці вони застосовували?

  • Що таке натуральне господарство? Чому воно панувало в Європі в період середньовіччя?

  • Як ви думаєте, чи було тоді ремесло відокремлено від сільського господарства?

  • Чи були міста в Стародавньому світі? (Учні згадують, що в стародавньому світі були міста: в Єгипті по берегах Нілу, в Греції Афіни, на Аппенінах - Рим)

  • Що сталося з містами Римської імперії після завоювання її німцями?


Отже, до X століття виробництво всіх необхідних речей і продуктів було зосереджено в сільській місцевості. Міст в Північно-Західній Європі не було. А тепер подивіться на карту «Європа в XIV - XV ст.». Вся територія покрита густою мережею міст. Сьогодні ми з вами разом з'ясуємо, чому в Західній Європі виникли міста.


  1. Основна частина уроку (новий матеріал)

    1. Успіхи в розвитку сільського господарство і ремесла.

  • Пояснення, чому праця кріпаків був продуктивніше праці раба?

  • Що привело до успіху в розвитку сільського господарства і ремесла? Які нові знаряддя праці з'явилися в сільському господарстві?

Подивіться на малюнках стор. 99-100 підручника, які нові знаряддя праці з'явилися (колісний плуг, хомут для коня, верхнебойное колесо, плавильні печі, ткацькі верстати).

  • Як ви думаєте, чому з успіхами в розвитку господарства стали з'являтися люди, які спеціалізуються на якомусь занятті?




    1. Відділення ремесла від сільського господарства.

  • До чого привели успіхи в сільському господарстві? (зростання врожаю надлишки продуктів).

  • Що з цього випливає? (Надлишки продуктів змінюють на ремісничі вироби).

  • Чи міг ремісник, який виготовляв складні знаряддя праці, одночасно займатися землеробством? (Немає) До чого це призвело? (Ремісник зайнявся тільки ремеслом).

З'являються в селі «умільці».

  • Де вони беруть продукти харчування?

  • Який можна зробити висновок? (Ремесло відокремлюється від сільського господарства)

«Умільці» починають йти з сіл.


3. Виникнення міст як центрів ремесла і торгівлі.

Як ви думаєте, куди ремісники йдуть? (До замку феодала, до монастирів, до мосту, до броду через річки, до перехресть доріг, до зручних гаваней, де можна продати свій товар і добути сировину для ремесла).

Одночасно з бесідою йде показ на дошці за допомогою картинок-аплікацій догляд і селище ремісників біля мосту, монастиря, замку.

  • Подумайте, що, крім майстерні ремісника, виникає ще в цьому місці? (Заїжджий двір, готелі, крамниці, поселення купців, інших ремісників).

Все це у вигляді аплікацій прикріплюється на дошку.

  • Що роблять жителі цього поселення, щоб убезпечити своє життя? (кріпосні стіни)

Аплікацією огороджується поселення.

Отже, з'являється нове місто. Йому дають назву. Зазвичай в назві на кінці міста є закінчення «бург» (гора), «Фурт», «форд» (брід, переправа), м.Брюге (міст).

4. Робота з картою

  • Знайдіть на карті міста з такими закінченнями?

  • Знайдіть міста, що знаходяться на річках, на перехрестях торгових шляхів, назвіть їх.

5. Складання логічної схеми по темі уроку.

  • Чому виникли середньовічні міста?

У зошиті записуємо ланцюжок-схему виникнення середньовічного міста.


Успіхи в сільському господарстві і ремеслі


hello_html_m317d86e1.gif









6. Робота з документами.

При наявності додаткового часу можна прочитати розповідь про столяра Жане з книги для читання з історії середніх віків, де описується конкретний шлях одного ремісника і виникнення міста.

Читання документа про виникнення міста Брюгге.

  • Чому люди стали селитися біля мосту?

  • Хто були першими поселенцями?


  1. Заключна частина.


Тест.

1.В якому столітті в Європі починається активне поява нових міст?

1. IX - X

2. X - XI

3. XI - XII

2. Яка причина появи нових міст?

1. Ремесло відокремилося від сільського господарства, розвиток торгівлі.

2. Зміцнення феодального землеволодіння.

3. Війни між державами.

3. Де з'являлися міста?

1. На перетині торгових шляхів.

2. У мостів і морських гаваней.

3. Біля стін великих монастирів і замків феодалів

4. Вірно все, що зазначено.

4. Чому городяни обгороджували місто ровом і валом?

1. Для захисту від нападів ворогів.

2. Щоб позначити межі міста.

3. Для захисту від пристріту заздрісників


hello_html_m303ddc73.gif



питання:

- Перші будинки і вулиці міста Арля на півдні Франції розташовувалися на гладкому, схожому на стіл місці, мав правильну овальну форму. По краях цього овалу тяглися кам'яні засипані піском сходи, широким півкільцем охоплюють поселення.

Як ви можете пояснити настільки своєрідне місце виникнення міста Арля? Які ваші припущення про початкових розмірах поселення?


- У виниклих вздовж Рейну містах було встановлено правило, що купецькі кораблі, що пливли повз них, зобов'язані зупинятися в гаванях, вивантажувати там свої товари і протягом деякого часу виставляти їх для продажу.

Кому був вигідний такий порядок? Які він міг мати наслідки для міста?


-В документах повідомляється, що перші сеньйори ряду міст звільняли всіх, хто прибуде на постійне місце проживання, від мит ​​та податків на міську землю.

Чим ви поясните такі дії сеньйорів новостворених міст?


Домашнє завдання: §13, 1,2,3 питання стор. 115.

<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

План-конспект уроку з історії на тему "Виникнення середньовічних міст" в 6 класі містить матеріал щодо проведення уроку з історії середніх веков.План містить мета, обладнання та планування самого уроку. Урок починається з повторення пройденого матеріалу. Пояснення нового матеріалу йде у вигляді евристичної бесіди по навідним питань. Все супроводжується аплікаціями на дошці. Висновок робиться у вигляді логічної схеми. Пропонується робота з картою. Також діти працюють з документом. В кінці уроку передбачений тест на закріплення пройденого матеріалу.