Технологічна карта уроку історії
клас: 9
Учитель-розробник: Єрьомкін Наталія Іванівна, вчитель історії ФКОУ ЗОШ ГУФСІН Росії по Красноярському краю.
Тема: «Велика Вітчизняна війна».
Тип уроку: повторительно - узагальнюючий урок-занурення в формі ділової гри (метод позиційного навчання).
мета: буде реалізована через формування в учнів наступних результатів:
Предметні:
1. Узагальнити і систематизувати матеріал по основним етапам Великої Вітчизняної війни.
Предметно-регулятивні:
2.Пріменять на практиці отримані теоретичні знання (робота з документами, картою, атласом).
комунікативні:
4. Вибирати необхідну інформацію, обговорювати її в парах, групах, відповідати усно.
Обладнання: підручник, папір, олівці, «Лист учня», документи, карта, оціночні відомості, атласи, музика воєнних років.
Тривалість уроку: 90 хв.
Вступне слово вчителя: на частку нашої Батьківщини випало чимало випробувань, але найважчим з них стала Велика Вітчизняна війна. Минуло понад 70 років, але всі наступні покоління свято шанують пам'ять про ці страшні дні і наш обов'язок знати історію Великої Вітчизняної війни.
Хід уроку:
Діяльність учителя на уроці
Діяльність учня на уроці
1.Тезіс
5 хв.
1. Називає тему уроку.
2. Пропонує вибрати з числа учнів адміністратора, референта, контролера, аналітика.
3. Пояснює обов'язки кожного з них, видає пам'ятку.
4. Просить роздати кожному студенту «Лист учня».
5.Предлагает навчаються вибрати ідеї теми ( «війна очима підлітка»).
1. Уважно слухають вчителя.
2. Вибирають названих осіб.
3.Названние особи знайомляться з пам'ятками.
4.Адміністратор роздає кожному «Лист учня».
5. Перед початком роботи адміністратори перевіряють наявність обладнання у всіх в групі.
Референт записує всі варіанти.
Аналітик вибирає кращі.
Контролер підводить підсумок і виставляє в оціночну відомість.
2. Символ
7 хв.
Пропонує створити символ Великої Вітчизняної війни на альбомних аркушах.
Малюють символи на альбомному аркуші.
Контролери підводять підсумки.
Малюнки поміщають на дошку.
3. Поняття.
10 хв.
Пропонує виділити основні поняття, за допомогою словника і записати їх в зошит: вермахт; трибунал; евакуація;
котел; плацдарм; форсування; гегемонія; репарація; корінний перелом, «рейкова війна», таран.
Складають список термінів і понять на «Листі учня».
Аналітик перевіряє правильність відповідей.
Контролер заносить результати в оціночну відомість.
4. Кластер - схема
5 хв.
Пропонує скласти схему війни на основі вивченого матеріалу:
1.Бітва під Москвою
2. Сталінградська битва
3. Курська Дуга
4. Битва за Кавказ
5. Зняття блокади Ленінграда
6. Корсунь-Шевченківська операція
7. Вісло-Одеру
8. Берлінська операція
складають схему.
Різні варіанти схем вивішуються на дошку.
Референт записує всі варіанти.
Аналітик вибирає кращі.
Контролер підводить підсумок і виставляє в оціночну відомість.
5. Сінквейн
(вірш)
8 хв.
Війна - це горе і сльози, страждання
Смертей придорожня тінь.
Війна це мужність і очікування,
І подвиг радянських людей.
Війна - це сила з тисяч
Складена з танків, багнетів і солдатів,
Але Батьківщина-Мати не переможена,
Навіки тому не бувати.
І Слава солдатам які рятували Батьківщину,
Вигнали фашистів з Землі,
Їм низький уклін від усього людства,
Від нас, хто живе в ці дні.
Складають свій вірш або представляють заготовку вже відомих творів.
Референт записує все твір навчаються.
Аналітик вибирає кращі після озвучування.
Контролер заносить результати в оціночну відомість.
6. Практика
25 хв.
1. Організовує роботу в парах.
2.Предлагает кожній парі скласти коротку характеристику основних битв війни із застосуванням карти, атласів,
документів «План Барбаросса» і «Наказ №227».
1. Розбиваються на пари.
2. Працюють в парах:
1 пара - Сталінградська битва;
2 пара Битва за Москву;
3 пара - Курська дуга;
4 пара - Берлінська операція;
Референт записує всі відповіді.
Аналітик вибирає найкращий виступ.
Контролер підводить підсумок і виставляє в оціночну відомість.
7. Рефлексія
5 хв.
Пропонується навчаються виділити труднощі, з якими вони зіткнулися при вивченні теми (складна мова підручника, великий обсяг матеріалу, багато для запам'ятовування дат, імен).
Ті, що навчаються відзначають свої варіанти рефлексії.
Референт записує.
Контролер заносить результати в оціночну відомість.
8. Питання
10 хв.
1.Предлагает кожній парі скласти кілька питань з вивченої теми.
- в чому значення Битви під Москвою?
- чому Сталінградську битву називають корінним переломом в ході війни?
- чому союзники відкрили II фронт лише 6 червня 1944 роки?
- чому СРСР переміг фашистську Німеччину?
2. Пропонує кожній парі поставити одна одній.
1. Складають свої питання.
2. Відповідають на питання.
Референт записує питання.
Аналітик вибирає кращі питання.
Контролер заносить результати в оціночну відомість.
9. Експертиза.
10 хв.
1.Предлагает підвести підсумки уроку, підрахувати результат, заповнити оціночну відомість.
2. Підводить резюме.
1.Контролери підраховують результати роботи і підводять підсумок, заповнюючи оціночну відомість.
10. Резюме
5 хв.
Сьогодні ми провели велику роботу по темі.
Творчо відбили своє розуміння трагічних і славних подій війни.
Згадали основні з них, систематизували вивчений матеріал в схемі, виділили всі основні терміни, вивчені по темі. Визначили труднощі і закріпили свої знання.
Ми всі любимо свою Батьківщину і, напевно, почуття патріотизму у російських людей вроджене, бо всі часи наш народ з честю відстоював свою незалежність і державність.
Радянський Союз переміг фашистів завдяки потужній, створеної в 30-і роки індустріальної базі, завдяки єдності радянського народу, завдяки плеяді талановитих воєначальників (Жукова, Рокосовського, Мерецкова, Конєва та ін.).
Важливу роль зіграв масовий героїзм радянських воїнів.
За мужність, хоробрість і героїзм орденами і медалями СРСР було нагороджено понад 7 мільйонів воїнів.
11358 були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, в тому числі 104 тисячі осіб отримали це високе звання двічі, а Г. К. Жуков, льотчики І. Кожедуб і Покришкін - тричі.
Перемога дісталася дорогою ціною. За приблизними оцінками війна забрала 27 мільйонів людських життів, в тому числі 10 мільйонів воїнів.
Але народ вистояв.
Радянські збройні сили закінчили війну найпотужнішими у світі.
Довгоочікуваний День Перемоги став в народній свідомості самим світлим і радісним святом, що означав кінець кровопролитної і руйнівної війни.