Урок з історії Казахстану. 8 клас.
Тема: «Розширення козацької колонізації в Казахстані і будівництво ліній військових укріплень»
Мета уроку: поглибити свої знання про колонізацію Казахстану.
Проблема: Чому і як посилюється колонізація Казахстану.
Завдання уроку:
1.узнать: чому і як посилюється козача колонізація і будівництво укріплень.
2.Навчитися визначати проблему уроку;
3. відпрацювати стратегію роботи з презентаційним текстом і побудовою кластера;
4. (для вчителя) виявити самонаправленности учнів А, В, С.
Очікувані результати: Все - вивчать матеріал і дадуть відповідь на питання проблеми;
Більшість - навчаться визначати проблему, самостійно будувати кластер і оцінювати роботу один одного;
Деякі - організовують роботу групи, визначать значимість вивчення цієї теми для держави і для свого розвитку.
Хід уроку
час
етапи уроку
Дії вчителя та учнів
Форма роботи / вид оцінювання
результати етапу
5
Створення коллаборатівной середовища
Учні витягають лист зі словом певного кольору, формують групу за кольором і складають назву теми уроку.
Розширення колонізації, будівництво укріплень
Розширення колонізації, будівництво укріплень
Розширення колонізації, будівництво укріплень
Розширення колонізації, будівництво укріплень
Розширення колонізації, будівництво укріплень
Індивідуальна, потім групова / самооцінювання
Учні розділилися на групи і визначили тему уроку.
5
контроль знань
Учні самостійно заповнюють таблицю «Позитивні і негативні наслідки приєднання Молодшого жуза до Росії»
позитивні наслідки
негативні наслідки
1
1
2
2
3
3
4
5
6
Потім взаимопроверка в парах і взаємодоповнення олівцем в таблицях. Таблиці здають вчителю.
Індивідуальна і парна / взаімооценіваніе
Учні перевірять свої знання з пройдених тем, деякі систематизують матеріал, інші навчаться оцінювати один одного і розуміти пояснення.
5
Актуалізація нової теми
Учитель знайомить з повною формулюванням теми і пропонує записати мету уроку і визначити проблему уроку спочатку індивідуально потім в групі.
Індивідуальна, потім групова / взаімооценіваніе
Учні визначать мету і проблему уроку
10
Ознайомлення з інформацією теми
Учитель пропонує презентацію, складену з чотирьох частин теми, учні фіксують в зошиті в зручному для них вигляді (конспект або схема).
Індивідуальна / самооцінювання
Учні вчаться працювати з презентаційної інформацією і вибирати зручну для них стратегію.
15
Практична робота
Учитель пропонує скласти кластер по всій темі, з заготовленими шаблонами. Учні вибирають потрібні і складають схему на постері. Робота в групі згідно ролям: спікер, оформлювач - секретар, генератор ідей, головний оцінювач. Постери вивішуються без пояснення.
Групова / взаімооценіваніе
Учні систематизують весь матеріал уроку, виданий порційно і складуть кластер; вчаться працювати в групі.
5
Оцінювання і рефлексія
Учні в групі обговорюють кожен кластер і оцінювачі від кожної групи виводять на стікері три пропозиції і одне побажання від групи.
Групова / взаімооценіваніе
Учні оцінять роботу груп і проведуть взаємну рефлексію.
Критерії оцінювання постера:
1. Правильність структури схеми, логічність (правильне розташування головних думок в схемі)
2. Інформативність (весь обсяг матеріалу охоплений чи ні)
3. Естетичність оформлення
4. Чи є доповнення (доповнено маркером)