Російські першовідкривачі і мандрівники першої половини 19 століття.
8 клас, історія
Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом
Мета уроку: познайомити учнів з російськими першовідкривачами і мандрівниками першої половини 19 століття і їх відкриттями
Плановані результати:
Особистісні: виховання почуття само- і взаємоповаги; розвиток навичок співпраці при роботі в групі.
Метапредметние: розвиток мови; формування умінь порівнювати; розвиток в учнів самостійності;
Предметні: розвиток умінь працювати з підручником; показати видатний внесок вітчизняних дослідників в світову науку
Попередня підготовка: випереджаюче завдання учням: прочитати параграф про Російських мандрівників і першовідкривачів; вчителя: підготовка роздаткового матеріалу.
Обладнання: комп'ютер (ноутбук) для роботи в групах, мультимедійний проектор, екран (інтерактивна дошка).
Хід уроку
Мотивація. Хлопці, а в якому столітті почалися Великі географічні експедиції? А чому ми не бачимо російських експедицій, які б борознили моря і океани?
На початку 19 століття було організовано кілька експедицій. Вони були викликані низкою причин - це вихід російських кораблів в Світовий океан, розширення меж держави, пошук водних торгових шляхів, торгових і політичних зв'язків. Але! Були і «Білі плями» на картах 17-18 століття. Що це за білі плями ??? Я думаю, нам з Вами буде цікаво дізнатися про них. Давайте сьогодні активно попрацюємо на уроці, тому що тема нашого уроку звучить так: Росіяни першовідкривачі і мандрівники першої половини 19 століття.
Так які ж ми поставимо цілі для себе?
Цілепокладання.
- хто - які відкриття - яке значення
Вступна інформація і інструктаж.
19 століття стало часом найбільших географічних відкриттів, зроблених російськими дослідниками.
Сьогодні ми проїдемо по маршрутам російських першовідкривачів і зануримося в історію їх подорожей.
Давайте снарядів з вами дві експедиції, які пройдуть за маршрутами:
1 група завдання: 1. Які відкриття вдалося зробити в ході експедицій. 2. У чому полягало історичне значення відкриття російськими першовідкривачами Антарктиди?
2 група завдання: 1. Які відкриття вдалося зробити в ході експедицій. 2. Чому ми вважаємо внесок А. А. Баранова особливо видатним в освоєнні Російської Америки?
Потім кожна група протягом 3-5 хвилин повідомляє про результати своєї роботи.
У груп є один до одного питання?
Висновок: Звернули увагу на те, скільки відкриттів сталося в першій половині 19 століття. Які ж наслідки? - утворення спеціальних установ по узагальненню і використанню даних. «Російське географічне товариство». 1845 рік. Центр географічних знань в Росії. Організація експедицій, розвиток досліджень, узагальнення даних, видання збірників.
Рефлексія.
А тепер давайте підведемо підсумок нашої роботи, і для цього ми повернемося до тих цілей, які ми перед собою поставили.
- хто - які відкриття - яке значення
Мені б хотілося поставити ще одне питання:
Якими особистими якості повинні були володіти ті люди, про яких ми з вами говорили, щоб зробити такі подорожі і відкриття? (Цілеспрямованість, сила волі, почуття патріотизму. Ну і безумовно освіченість. Готовність долати будь-які труднощі). (відкриття відбувалися людьми розумними, мужніми, вольовими. Це були справжні патріоти своєї держави, що внесли величезний вклад в історію російської держави).
Наш урок підійшов до кінця, і я хочу сказати ...
Домашнє завдання: написати твір на тему: «Один день з життя мандрівника 19 століття».
Лисянський Юрій Федорович
іван федорович крузенштерн
Надія
Нева
нева
Крузенштерн, Лисянський
Геннадій Іванович Невельському
Євтимій (Юхим) Васильович Путятін
Фрегат «Паллада».
Плита, на якій написано «Земля Російського володіння». Подібних плит було багато. Ця - під №12 - виявлена в околицях старої Ситхи в 1936 році.
баранів
Форт - Росс
Платинові монети з серії 250 років відкриття Російської Америки [приховати]
Серія: 250 років відкриття Російської Америки. бот «Святий Гавриїл»
дата випуску
Номінал
якість
Метал, проба
Маса загальна, г
Маса чистого металу
Проте, г
Діаметр, мм
Тираж, шт.
Аверс
Реверс
1990
150 рублів
пруф
плат. 999/1000
15.56557
15.55
28,6
6.500
Аверс: герб СРСР, під ним назва держави СРСР, внизу з боків. відокремлені від верхньої частини поля рисками, знак монетного двору (праворуч) і проба і маса чистого металу (праворуч) У нижній частині поля монети розташований номінал в два рядки 150 / рублів, внизу рік
Реверс: зображення парусника в хвилях, навколо нього напис «250 РОКІВ ВІДКРИТТЯ РОСІЙСЬКОЇ АМЕРИКИ», внизу напис «БОТ СВ.ГАВРІІЛ / М.ГВОЗДЕВ - тисяча сімсот тридцять два», розділена декоративним елементом.
Художник: ???
Карбування: Ленінградський монетний двір (ЛМД). [5]
Серія: 250-річчя відкриття Російської Америки. Іоанн Вениаминов
дата випуску
Номінал
якість
Метал, проба
Маса загальна, г
Маса чистого металу
Проте, г
Діаметр, мм
Тираж, шт.
Аверс
Реверс
тисячу дев'ятсот дев'яносто один
150 рублів
пруф
плат. 999/1000
15.56557
15.55
28,6
6.500
Аверс: герб СРСР, під ним назва держави СРСР, внизу з боків. відокремлені від верхньої частини поля рисками, знак монетного двору (праворуч) і проба і маса чистого металу (праворуч) У нижній частині поля монети розташований номінал в два рядки 150 / рублів, внизу рік
Реверс: зображення Івана Веніяминового в чернечому образі і з хрестом у руці на тлі парусника, навколо нього напис «250 РОКІВ ВІДКРИТТЯ РОСІЙСЬКОЇ АМЕРИКИ», внизу напис «ІВАН Веніамін місіонер і просвітитель»,
Художник: ???
Карбування: Ленінградський монетний двір (ЛМД). [6]
У філателії
-
Поштові марки СРСР
-
Баранов А. А.
Російська Америка. Сітка.