Конспект уроку історії в 9 класі
В рамках Федерального державного освітнього стандарту
УМК «Данилов А.А., Косулина Л.Г.»
вчителя історії
БОУ м.Києва «Середня загальноосвітня школа № 134»
Іванчук Олени Миколаївни
Тема: «Індустріалізація в СРСР»
Тип уроку: урок первинного пред'явлення нових знань або УУД
Плановані результати:
Особистісні (ЛР): -усвідомлення успішності у навчальній діяльності
- ціннісне ставлення до спільної освітньої діяльності.
Метапредметние (МПР):
регулятивні
- розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконати;
- вміти здійснювати контроль (самоконтроль, взаємоконтроль)
Пізнавальні
- розвивати навчальну компетентність;
- вміти створювати і перетворювати таблицю, план;
- формулювати визначення
комунікативні
- враховувати різні думки і прагнути до координації різних позицій у співпраці;
- контролювати дії партнера
Предметні (ПР)
- знати причини, цілі та джерела індустріалізації в СРСР;
- знати історичне значення індустріалізації СРСР;
- вміти аналізувати текст, робити висновки і складати таблицю, план на основі тексту
Мета уроку: - сформулювати уявлення про індустріалізацію СРСР;
- формувати і розвивати в учнів уміння аналізувати текст і робити висновок, адекватно використовувати мовні засоби;
- розвивати навички складання таблиці, плану на основі тексту і роботи з історичною картою;
- давати характеристику історичним фактам;
- виховувати пізнавальну активність, культуру спілкування і праці
Основні поняття: індустріалізація, модернізація, п'ятирічка, стаханівський рух.
Основні дати: 1925 г. - XIV партійна конференція і XV з'їзд партії
1928-1932 рр. - перший п'ятирічний план розвитку народного господарства СРСР
1933-1937 - другий п'ятирічний план розвитку народного господарства СРСР
1935 серпень - початок стахановського руху
Міжпредметні зв'язки: суспільствознавство - модернізація, план
Місце уроку в розділі: 6
Обладнання: комп'ютер, інтерактивна дошка, проектор, лист самооцінки, робочий лист, карта «Індустріалізація в СРСР. Перші п'ятирічки », Атлас по Історії Росії, тест
етап уроку
мета етапу
діяльність учителя
діяльність учнів
Результат, універсальні навчальні дії
1. Організаційний момент. Мотивація на отримання нових знань
Створення позитивного і ділового настрою на урок
- Привітання учнів
- Пропонує учням заповнити лист самооцінки
Додаток 1.
- Привітання вчителя стоячи в тиші
- Заповнення листа самооцінки
- Настрій на успішну навчальну діяльність
діловий настрій
2. Актуалізація знань
Згадати історичну обстановку напередодні 1920-х рр
Дає слово заздалегідь підготовленим учневі виступити в ролі архіваріуса з історичною довідкою
Учень повідомляє історичну довідку, а навчаються заслуховують, аналізують
Роблять висновок про необхідність подолання техніко-економічної відсталості країни країни
3. Створення ситуації труднощі
Підвести учнів до теми уроку цілям
Пропонує учням сформулювати передбачувану тему уроку
Запам'ятовують візуально дату XIV партійної конференціяі і XV з'їзду партії
Формулюють тему уроку
Прогнозують процес економічного прискорення країни
4. Постановка мети уроку
Усвідомлення навчальної завдання уроку
Спонукає учнів на формування цілей уроку
Вчаться формулювати цілі уроку
Формулюють цілі уроку
5. Первинне сприйняття та засвоєння нового теоретичного навчального матеріалу
Аналіз виконання завдання і формулювання виведення
Нагадує правила роботи в групі
Додаток 2.
Виконують завдання, читають текст, аналізують його, відповідають на питання, складають таблицю, план, оголошують результати роботи своєї групи, оцінюють роботу кожного члена групи в досягненні результатів
Прагнуть виконати навчальне завдання, записують основні факти, фіксують схеми в зошит, основні поняття, враховують різні думки, усвідомлюють успішність результату
6. Первинна перевірка розуміння
Демонстрація нових знань
Пропонує групам пред'явити результат діяльності групи
Учасники груп демонструють свої результати, доповнюють один одного, інші групи фіксують їх продукт в зошит, задають уточнюючі питання
Виробляють ціннісне ставлення до спільної освітньої діяльності, здійснюють контроль
7. Первинне закріплення
Підведення підсумків уроку
Активізує учнів на підведення результатів уроку
Підбивають підсумок: називають основні дати, терміни, визначають історичне значення
Чи розуміють навчальну задачу, розвивають грамотну усну мову
8. Самостійне використання сформованих умінь і навичок
Контроль засвоєння нового матеріалу
Пропонує учням виконати тест на 6 питань з парним контролем,
Додаток 3,
нагадує критерії оцінювання і надає ключ до тесту
Виконують тест, перевіряють, оцінюють
Самостійно виконують завдання, здійснюють парний контроль
9. Рефлексія
Самооцінка учнями результатів навчальної діяльності на уроці
Пропонує учням провести самооцінку і самоаналіз, емоційне ставлення до уроку в цілому, до етапів уроку
Працюють з листом самооцінки, використовують смайлики для вираження емоційного ставлення до уроку
Розвивають навички самоаналізу, осмислення власних дій і думок, свого настрою
10. Пояснення і розуміння домашнього завдання
Закріплення будинку знань, отриманих на уроці
Пояснює домашнє завдання, контролює запис в щоденнику
Записують завдання в щоденник, вникають в суть домашнього завдання
Чи розуміють навчальну задачу домашнього завдання