12 грудня
Історія Казахстану 11 клас.
Тема: Індустріалізація в Казахстані. Аукціон питань.
Мета уроку: Знайомство учнів з подіями 1920-початок 1930 - х років. У Казахстані, пов'язаних з процесом початку і розвитку індустріалізації. Учні вивчають етапи формування робітничого класу в Республіці, перераховують і фіксують створені підприємства. Аналізують характер і хід індустріального розвитку.
Обладнання: Інтерактивна дошка, ілюстрації. Карта настінна «Індустріалізація в Казахстані», сюжетний ролик «Курс на індустріалізацію в Казахстані«, слайд - презентація.
Хід уроку:
-
Організаційний момент.
-
Вступ. ознайомча частина
«Лише Великі цінності створюються через пролиті потоки крові і поту» (Гортензій)
1.Вступне мова вчителя.
! Сюжетний ролик:
«Колективізація в СРСР»
«Основні події 1920-30 рр»
2.Накануне уроку формуються команди зі складу учнів 11-го класу, що ведуть під керівництвом вчителя створюють слайд -Презентації, готують питання, запрошуються члени лічильної комісії. (3 команди)
3.Работа над проведенням уроку -вікторіни.
1) »Кот в мішку« Питання потрібно передати будь-який іншій команді. (15 питань)
! правильну відповідь - 5 балів.
2) Слайд -презентація «Індустріалізація в Казахстані» (не більше 2 хв) -Счетная комісія оцінює роботи презентацій по 10 - бальною шкалою.
3) Захисти позицію: (3 хв)
1-й менеджер - «Ми підтримуємо політику залежності економіки Казахстану від Центру, перетворення республіки в сировинну базу»
2-й менеджер: «У Казахстані потрібно розвивати промислові підприємства з урахуванням потреб республіки»
3-й менеджер: «Ми проти індустріалізації, вважаючи кочове скотарство традиційним господарством казахів.»
4. ? : «Робота з кластерами»
5. «Питання -аукціони»
Вартість питання може бути збільшена в межах всієї суми балів, яку на даний момент має в своєму розпорядженні команда.
Суперники можуть «Викупити« право відповіді на це питання, поставивши на кін більшу кількість балів. Право відповіді на це питання належить тільки виграла торги команді.
Якщо одна з команд йде ва - банк, тобто Ставить на кін усю наявну на їхньому рахунку суму балів, інші учасники можуть перекупити питання тільки своїм ва-банк
Підсумок уроку: Підведення підсумків суддівським радою. Нагородження. Заключні слова вчителя.
?
* Що нового ви дізналися на цьому уроці?
* Чи сподобалася вам форма проведення нашого уроку?
* Які моменти уроку найбільш сильно запам'яталися?
Д / З параграф 26-27 (читати, повторювати)