урок №6
5 клас
дата:
Тема: Повторення розділу «Незалежний Казахстан»
Мета: повторити основні поняття і дати по розділу;
завдання: знати основні дати і події Незалежної Казахстану; вміти показувати по карті кордону РК і держави, з якими межує; сприяти глибокому формуванню патріотичних якостей учнів і роботі в групах.
Наочність: карта РК, картки, слайди, гра «Своя гра», картки ТДВ.
Тип уроку: повторительно-обобщітельний
методи уроку: гра
Хід уроку:
1. Організаційний момент
-
вітання учнів
-
психологічний настрой:
Закрийте очі, покладіть руки на коліна, розслабтеся і давайте подумки перенесемося в чарівний весняний ліс. Помилуємося набухаючими нирками, привітаємося з господарями і побажаємо їм тепла і краси. Зупинимося. А так чи тихо в весняному лісі? Послухайте, як співають пташки, шумить в гілках вітерець, весело посвистують синички. Ми спокійні, добрі, привітні, ласкаві. А як пахне в весняному лісі? Вдихніть глибоко цей гіркуватий аромат! Лісове повітря відрізняється свіжістю і чистотою.
-
психологічний тренінг: «Скелелаз», учні стають в коло, вибирають по черзі скелелаза і той по ногах учнів, хапаючись тільки за них, проходить все коло. Це сприяє взаємовиручки і підтримай товаришів.
2. Оголошення цілей гри в групі і показ завдань на слайдах:
-
Гра «Лото»
-
Розшифруй слова.
-
гра «своя гра»
Підготовка до гри:
-
Розрахунок по групах: учні отримують різного кольору фігури і розсідаються по місцях.
-
учитель знайомить з правилами гри
-
дотримання регламенту в період виконання завдань.
-
оцінювання в групі по листам.
1 завдання: «Лото»
Учням даються картки, на яких написані події стосуються Незалежності РК, їх завдання накрити події датами і прокоментувати свої відповіді. Далі йде перевірка. Кожна група отримує аркуш відповідей і групи перевіряють один - одного виставляючи оцінки.
2 Завдання: «Розшифруй слова»
Учні отримують лист, на якому зашифровані слова, необхідно їх розшифрувати і прибрати зайве слово, доводячи, чому воно зайве.
Незалежність, Казахстан, Керей, Президент, Війна, казах.
3 Завдання: «Своя гра»
Учні грають в гру, де є основні три напрямки: Політика, культура, символи, міста. У кожному напрямок по чотири питання від простого до складного і розподілені так: 1-10 балів, 2 - 20 балів, 3 - 30 балів, 4 40 балів. Учні відповідають і збирають бали, за якими в наслідок отримують оцінку групі.
-
політика
10
20
30
40
символи
10
20
30
40
міста
10
20
30
40
питання:
політика:
10баллов: На який термін обраний Н.А.Назарбаев Президентом?
20 балів: У якому році Казахстан увійшов до складу ООН?
30 балів: Скільки розділів і статей містить Конституція РК?
40 балів: Вищий законодавчий орган Держави?
символи:
10 балів: У якому році прийняті символи РК?
20: Автор Державного Герба?
30 балів: Автор Державного Прапора?
40 балів: У якому році був затверджений новий Гімн РК?
міста:
10 балів: Назвіть першу столицю РК?
20 балів: За Указом кого місто Акмола в 1998 році був перейменований в Астану?
30 балів: Де розташоване місто Астана за географічним розташуванням?
40 балів: За рішенням якої організації Астана оголошена містом світу?
4. Підведення підсумків, оцінювання в групі всіх учнів.
Домашнє завдання: параграф 65, завдання стр 203, заповнити таблицю.