Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Інтегрований урок історія + фізкультура 5 клас "Олімпійські ігри в давнину"





Скачати 47.8 Kb.
Дата конвертації 04.01.2018
Розмір 47.8 Kb.
Тип інтегрований





Інтегрований урок історія + фізкультура в 5 класі

по темі: «Олімпійські ігри в Стародавній Греції».

Мета уроку: створити уявлення про історичне значення і відродження Олімпійських ігор у Стародавній Греції на уроках історії та фізичної культури.

Завдання уроку:

  1. Ознайомити учнів з історією Олімпійських ігор, першими спортивними традиціями;

  2. Сприяти формуванню хронологічних, картографічних, образних здібностей школярів, прояву і розвитку їх індивідуальних, творчих особливостей, заохочувати інтерес до самостійної пошукової діяльності;

  3. Пробудити в дітях бажання серйозно займатися яким-небудь видом спорту;

  4. Закріплення навичок бігу, стрибка в довжину з місця ін .;

  5. Розвиток якості, спритності, швидкості ін .;

  6. Виховання сміливості, взаємодопомоги. Колективізму і самодисципліни.

Форма уроку: інтегрований урок (історія + фізкультура).

Навчальне обладнання та інвентар:

Ноутбук, проектор, екран, свисток, секундомір, обладнання для змагань, картки і т.д .;

Місце проведення: спортивний зал.

Випереджаючий домашнє завдання:

Підготовка учнів до виступів: два міфу про заснування Олімпійських ігор.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент.

  2. Вивчення нової теми.

  3. Змагання.

  4. Підбиття підсумків.

Перевірка готовності до уроку, вітання учнів.

- Здрастуйте, хлопці. Сьогодні ми проведемо незвичайний урок, об'єднавши два предмета: історія і фізкультура. Ми пропонуємо вам прийняти угоду, яка буде допомагати нам усім на цьому уроці.



Отже, якщо ви зі мною згодні прошу зробити три бавовни. Ми працюватимемо:

дружно; (три бавовни)

активно; (три бавовни)

творчо; (три бавовни)

Цікаво (три бавовни)

- Сьогодні на уроці ми продовжуємо вивчення історії Стародавньої Греції.

Але необхідно згадати, що ми з вами вже знаємо про Стародавню Грецію. Я буду задавати питання, ви піднімаєте руку і даєте відповідь. Якщо відповідь вірний, то отримуєте жетон.

(фронтальне опитування)

1) На якому півострові розташовувалася Давня Греція?

2) Яке місто було столицею Давньої Греції?

3) Яка форма правління зародилася в Афінах?

4) Що таке демократія?

5) Що таке поліс?

6) Хто творець поем «Одіссея» і «Іліада»?

7) Як стародавні Греки називали свою Батьківщину?

8) Як називали себе Стародавні Греки?

- Сьогодні здійснюючи екскурсію по Стародавньої Греції ми дізнаємося про ще один дуже цікавому занятті греків.

Учитель фізкультури (Учитель читає загадку)

З десятка різних країн

Зібралися спортсмени до нас.

Вам назву згадати треба:

Цей «зліт» - ... (Олімпіада.)

Учитель історії Як ви думаєте навіщо ми вам загадали цю загадку?

- Правильно це тема нашого уроку «Олімпійські ігри в стародавній Греції»

слайд 1 - тема уроку «Олімпійські ігри в Стародавній Греції»

- А що б ви хотіли дізнатися про олімпійські ігри?

1. Історія виникнення;

2. Хронологія;

3. Правила ігор;

4. Види змагань;

5. Переможці.








За старих часів, в античному світі,

25 століть назад

Міста не жили в світі,

йшов війною на брата брат.

І наймудріші вирішили:

сварки вічні страшні,

Можна в сміливості і силі

змагатися без війни.

Нехай в Олімпію прибуде,

хто відважний і сильний.

Для боїв мирних буде

полем бою стадіон.

слайд 2

У рік Олімпійських ігор по містах Еллади розносився радісна звістка: «Все в Олімпію! Священний світ оголошений, дороги безпечні! Так переможуть найсильніші! »Ці слова розносили тисячі гінців по всіх містах Стародавньої Греції в рік проведення Олімпійських ігор.

Вчитель фізкультури

Версія1 Одна з легенд приписує честь заснування ігр самому Зевсу. В Еліді правил жорстокий бог Кронос. З побоювання прийняти смерть від руки одного зі своїх дітей він ковтав новонароджених немовлят. Богиня Рея, народивши чергового сина, подала батькові загорнутий в пелюшках камінь, який той проковтнув, не помітивши підміни, а новонародженого Зевса доручила пастухам. Хлопчик виріс, вступив у смертельний бій з Кроносом і переміг його. На честь цієї події Зевс заснував спортивні змагання.

Учитель історії - А хто з вас розкаже іншу версію?

(відповідають заздалегідь підготовлені учні)

Версія 2 Інша легенда оповідає про те, що засновником Олімпійських змагань є син Зевса Геракл. Саме в цьому місці він зробив один зі своїх подвигів - вичистив стайні царя Еліди і в честь перемоги над Авгіем організував перші змагання. Гераклові приписують і стадію - дистанцію в бігу. (Файфер Н.)







Версія 3 За третьою версією цар Еліди Іфіт, бачачи, що його народ втомився від нескінченних воєн, відправився в Дельфи, де жриця Аполлона передала йому веління богів: влаштувати загальногрецькі атлетичні святкування. Після чого Іфіт і спартанський цар Лікург встановили порядок проведення таких ігор і уклали священний союз. Олімпію, де належало проводити це свято, оголосили священним місцем, а будь-якого, хто увійде в її межі збройним, - злочинцем. (Галієв Д.)

Учитель історії Місцем проведення Олімпійських ігор в давнину була область у Південній Греції - де знаходилося місто Олімпія. У Олімпію добиралися морем або сухопутними шляхами сотні учасників і тисячі глядачів. слайд 3

Олімпійські ігри були присвячені Зевсу Олімпійському. Однак місцем проживання богів вважалася Олімпія, а найвища гора в Північній Греції - Олімп (1297 м).

Вчитель фізкультури

слайд 4 Найбільш ранні Олімпійські ігри, згадка про яких дійшла до нас, відбулися в 776 р до н.е. З цього часу почалося регулярне проведення Олімпійських ігор один раз в 4 роки.

У IV столітті, коли Греція перебувала під владою Риму, вони були заборонені римським імператором.

Слайд 5 Відродження Олімпійських ігор (за прикладом античних) припадає на XIX століття, а в XX столітті з'явилася олімпійська символіка у вигляді 5 переплетених кілець і священного вогню, який за традицією запалюють в Греції, а також девіз "Швидше, вище, сильніше".

Олімпійські ігри - символ миру і єднання

Олімпійські ігри - грандіозне свято, на який з'їжджаються спортсмени з різних країн і континентів. Він символізує мир і взаєморозуміння людей. Що символізують різнокольорові кільця? Може хтось із вас хлопці, знає?

Слайд 6 Різні континенти. Кольори континентів:

синій - Європа

червоний - Америка

чорний - Африка

жовтий - Азія

зелений - Австралія

Вчитель історії

Слайд 7 Правила ігор

На час проведення Олімпійських ігор в Греції проголошувався так званий "священний мир". Всі військові зіткнення припинялися, і полягало перемир'я. На Олімпійські ігри з'їжджалися жителі не тільки з самої Греції, але звідусіль, де знаходилися грецькі міста-колонії. Однак, до участі в Олімпійських іграх допускалися лише вільні елліни.

Раби і варвари, тобто особи негрецького походження, брати участь в Олімпійських іграх не могли. Крім того, до участі в іграх не допускалися особи, викриті у скоєнні злочину. Жодна жінка під страхом смертної кари не була присутня на змаганнях.

Організація античних Олімпійських ігор передбачала контроль не тільки за ходом самих Ігор, але і за підготовкою атлетів до них. Протягом 10-11 місяців до початку Ігор атлети проходили підготовку, після чого здавали своєрідний іспит. Потім ще місяць готувалися за спеціальною програмою в Олімпії.

Головним принципом змагань була чесність учасників. Перед початком змагань вони давали клятву дотримуватися правил.

За час існування ігор було всього кілька винятків з правил.

Одне стосувалося присутності жінок. Ференіка (Калліпатерія) - жінка, тренировавшая свого сина, таємно проникла в Олімпію. Радісно вітаючи його перемогу, вона викрила себе. Однак їй зберегли життя, взявши до уваги, що її батько, чоловік, брат і син були переможцями. Але в правила внесли зміни: всі учасники та їхні тренери зобов'язані були бути на ігри голими.

Вчитель фізкультури

види змагань

слайд 8

Олімпійські ігри тривали п'ять днів.

У перший день атлети приносили жертви богам, давали клятву боротися чесно. Судді клялися виносити справедливі рішення.

Наступні три дні відводилися змагань.

Більшість змагань проходило на стадіоні. Місця глядачі займали з ночі.

Одне з головних состязаній- п'ятиборство починалося з бігу. Атлети виступали оголеними. Того, хто, не дочекавшись, завчасно зривався з місця, суддя боляче бив батогом.

Потім змагалися в стрибках в довжину. Для посилення поштовху атлети користувалися гирями.

Метання списа і диска були третім і четвертим видом змагань в п'ятиборстві.

П'ятим змаганням була боротьба, де виявлялися сила і спритність атлетів.

Інтерес глядачів на Олімпійських іграх також викликали кулачний бій, біг зі зброєю та інші змагання.

Слайд 9 Захоплюючим видовищем були перегони колісниць, які проходили на іподромі

У п'ятий, завершальний день ігор, переможці один за одним підходили до головного судді, який покладав на їхні голови нагородні вінки.

Отже, «Священний світ оголошений по всій Елладі! Дороги на суші і на морі безпечні. Ідіть же в Олімпію! »

-Ми пропонуємо вам почати наші змагання.В іграх братимуть участь всі бажаючі

змагання

біг

Човниковий біг 4 * 9 м.

Старт виконується по команді вчителя, за стартову лінію заступати не можна.


Стрибок в довжину

Стрибок в довжину з місця.

Вправа виконується на спеціально розміченій майданчику, за лінію старту заступати не можна.



метання

Метання малого м'яча в ціль.

Вправа виконується з середньою лінії баскетбольної площадки. Дається три спроби. Вважається кількість влучень м'яча в баскетбольний щит. Кидок виконується будь-яким способом.



боротьба

Два спортсмени встають в центр кола баскетбольної площадки і впираються в плечі один одному руками. За командою вчителя спортсмени намагаються виштовхнути супротивника з кола.

Перетягування канату

Два спортсмени тримаються за протилежні кінці каната, середина якого розташована на середній лінії баскетбольної площадки. За командою вчителя суперники тягнуть канат кожен в свою сторону. Перемагає той спортсмен, який перетягне канат на свою сторону.



Слайд 10 Після змагань учитель фізкультури вимовляє словами: «Слава переможцям!» (Підраховуються жетони і називають переможців.

Нагороджує переможців вінком і медалями.

Коли переможець повертався додому, всі городяни виходили йому назустріч. Переможцю рідне місто ставив статую і до кінця життя годував його безкоштовним обідом. Він міг бути обраним на вищі державні посади, йому будуть надаватися почесні місця в театрі, його звільнять від податків.

Історик: Хлопці, ми сьогодні з вами на уроці дізналися тільки найменшу інформацію про Олімпійські ігри. І тому ми Вам пропонуємо наступне домашнє завдання:

Слайд 11 Прочитати §33

Розгадати кросворд «Олімпійські ігри в давнину» (роздає вчитель на картках Додаток 1) - на урок історії

Підготувати інформацію про Олімпійські ігри сучасності, їх видах спорту, переможців ігор - на урок фізкультури

Підсумок уроку.

тепер закріпимо знання, отримані на уроці.

Додаток 2

(вчитель роздає картки з завданнями, учні виконують і здають вчителю.)

- Хлопці, а ви знаєте в якому році і де в нашій країні проходили зимові олімпійські ігри? (відповіді дітей) Слайд 12

- Набагато раніше в нашій країні проходили літні олімпійські ігри, хто з вас може чув про них або читав?

Проходили вони у м Москва в 1980 році і символом був ведмедик, якого так і називали Олімпійський ведмедик.

Виставляння оцінок з історії та фізкультури.





















































Додаток 1.

Кросворд «Олімпійські ігри»



hello_html_m5f3c798d.gif







































По горизонталі:



  1. Місце проведення гонок колісниць. (Іподром)

  2. Місто, в якому проходили перші Олімпійські ігри. (Олімпія)

  3. Людина міцної статури. (Атлет)

  4. Місце, де стояла головна статуя Зевса. (Храм)

  5. Місце проведення змагань під час Олімпійських ігор. (Стадіон)

  6. Перший вид змагань, з яких починалося п'ятиборство. (Біг)

  7. Тема нашого уроку. (Олімпійські ігри)

  8. Вид змагань, який входив в п'ятиборстві. (Стрибки)

  9. Головне божество, якому присвячувалися Олімпійські ігри. (Зевс)

  10. Президент МОК. (Ж. Рогге)

  11. Пора року проведення Олімпійських ігор давнини. (Літо)

  12. Президент ОКР. (Л. Тягачов)

  13. Країна зимових Олімпійських ігор 2010 року. (Канада)

  14. Місто літніх Олімпійських ігор 2012 року. (Лондон)



По вертикалі:

2.Дерево, з гілок, яких робили вінки для переможців. (Олива)

  1. Головне змагання Олімпійських ігор. (П'ятиборство)

  2. Людина, керуючий колісницею. (Візник)

  3. Змагання, яке входило в програму Олімпійських ігор. (Метання)

  4. В якому місті будуть проходити Олімпійські ігри 2014 року. (Сочі)

  5. Держава, в якому проходили Олімпійські ігри в 2004 році. (Греція)

  6. Найулюбленіше і захоплююче видовище Олімпійських ігор давнини. (Гонки на колісницях)




















Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Перші Олімпійські ігри відбулися в ......... .Год до н.е. Вони присвячувалися богу ............. З усіх кінців Греції поспішали люди на чудове видовище, яке проводилося тільки раз в ......... року. Проводилися Олімпійські ігри в ..................... Греції.




Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Під час ігор заборонялося ............... Винні у порушенні правил платили великий штраф. Атлети повинні були попередньо записатися в списки учасників і тренуватися близько року у себе на батьківщині і ще місяць в .................. Рабів, чужинців і ............... на ігри не допускали. Свята тривали ....... днів. На стадіоні змагалися в п'ятиборстві, на іподромі - в ................ ...




Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Переможці Олімпійських ігор в різних видах спорту в якості нагороди отримували .................. .. Нагородження проходило перед храмом ................ ..., де знаходилася знаменита статуя роботи Фідія, визнана одним з .......... чудес світу. Самим прославленим борцем давнину був ................, А про силу Полідама, Гіпосфена і Феаген складали ...................




Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Перші Олімпійські ігри відбулися в ......... .Год до н.е. Вони присвячувалися богу ............. З усіх кінців Греції поспішали люди на чудове видовище, яке проводилося тільки раз в ......... року. Проводилися Олімпійські ігри в ..................... Греції.


Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Під час ігор заборонялося ............... Винні у порушенні правил платили великий штраф. Атлети повинні були попередньо записатися в списки учасників і тренуватися близько року у себе на батьківщині і ще місяць в .................. Рабів, чужинців і ............... на ігри не допускали. Свята тривали ....... днів. На стадіоні змагалися в п'ятиборстві, на іподромі - в ................ ...

Знайти помилки в тексті "Олімпійські ігри" і підкреслити їх.

Минуло чотири роки, і в мене з'явилася можливість побачити Олімпійські ігри. Як завжди, вони проходили на високій горі Олімп. Протягом тижня я насолоджувався захоплюючими змаганнями п'ятиборців.

Знайти помилки в тексті "Олімпійські ігри" і підкреслити їх.

У метанні ядра і диска відзначився атлет з Фінікії, а в стрибках в довжину - вінок з гілок винограду дістався юній учасниці з Спарти. Найбільший інтерес у глядачів викликали гонки на колісницях. У заключний день ми захоплено вітали олімпійців. "Слава переможцям!" - кричали всі. Дуже цікаво було спостерігати мирні змагання між атлетами багатьох країн світу.

Знайти помилки в тексті "Олімпійські ігри" і підкреслити їх.

Минуло чотири роки, і в мене з'явилася можливість побачити Олімпійські ігри. Як завжди, вони проходили на високій горі Олімп. Протягом тижня я насолоджувався захоплюючими змаганнями п'ятиборців.


Знайти помилки в тексті "Олімпійські ігри" і підкреслити їх.

У метанні ядра і диска відзначився атлет з Фінікії, а в стрибках в довжину - вінок з гілок винограду дістався юній учасниці з Спарти. Найбільший інтерес у глядачів викликали гонки на колісницях. У заключний день ми захоплено вітали олімпійців. "Слава переможцям!" - кричали всі. Дуже цікаво було спостерігати мирні змагання між атлетами багатьох країн світу.