МБОУ «Черемшанскій ліцей»
Черемшанскій муніципального району РТ
«Додавання і віднімання в межах 10»
(Розробка уроку з математики в 1 класі)
Вчитель початкових класів
першої кваліфікаційної категорії
Зіннурова Нафіся Сібгатулловна
2013-2014 навчальний рік
Коротка анотація уроку:
Предмет: математика
Клас - 1
УМК «Перспектива»
Тема уроку: «Складання і віднімання в межах 10»
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
цілі:
а) повторення і закріплення матеріалу, вивченого раніше;
б) розвиваючі:
розвиток логічного і математичного мислення;
в) виховні:
розвиток інтересу до предмета, акуратності записи.
завдання:
1. Удосконалювати обчислювальні навички.
2. Розвивати логічне мислення, математичну мову, пізнавальні та творчі здібності.
3. Виховувати прагнення до розширення математичних знань, інтерес до уроків математики.
Куплені навички дітей: активізація пізнавальної і самостійної діяльності, узагальнення знань.
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, парна, групова.
Обладнання, що використовується: ПК, проектор, презентація до уроку, малюнки за казкою «Гусі- лебеді», числові віяла, «подарунок для дітей» - казкові герої, підручник математики та робочі зошити. (Автори: Г.В.Дорофеев, Т.Н.Міракова).
організаційний момент
Ось книжки на столі, а ось зошити,
Не хочеться грати сьогодні в хованки.
І ніколи дути на корабель паперовий -
Сьогодні у хлопців урок вже дуже важливий.
-У нас урок математики. Наш урок ми почнемо з психогимнастики. (Звучить музика) Давайте передамо один одному іскорку добра: протягнемо долоньки, подивимося в очі один одному і тепло посміхнемося. Яке у вас стало настрій?
усний рахунок
1) Рішення задач.
Щоб завдання швидко вирішувати,
Треба вміти додавати і віднімати.
Почнемо нашу роботу
З веселого, точного усного рахунку. (Слайд 4)
-
На прогулянку з ясел
Вийшли 10 малюків.
5 з них на травичку сіли,
Решта на гойдалки.
Скільки хлопців сіли на гойдалки? (5)
2) Слон, слониха, 2 слоненяти
Йшли юрбою на водопій.
А назустріч 3 тигреня
З водопою йшли додому.
Скільки зустрілося звірів? (7)
3) На вудку Андрій
Зловив 6 окунів.
А друг його Сергей-
Трьох невеликих йоржів.
Порахуй без зайвих слів
Цих хлопчиків улов. (9)
Гра «Мовчанка» (Слайд 5)
9 8 7 10 6
3 6 2 4 5
Гра «Цветик-семицветик» (Слайд 6)
На дошці вивішується малюнок із зображенням Квіточки-семицветик.
Лети, лети пелюстка
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло!
1 учень: Лише торкнешся ти землі,
Бути по-моєму вели!
А зараз ми з вами вирушимо в чарівний світ російської народної казки
«Гуси-лебеді» (Слайд 7)
- Пам'ятайте, гуси-лебеді забрали братика. Побігла дівчинка шукати його. Вона просила допомоги у печі, яблуні, річки. Але перш ніж допомогти дівчинці, вони просили виконати їх бажання. У нашій казці завдання будуть математичні, а виконувати будете їх ви, тому що дівчинка поспішає і хвилюється. І так починаємо.
Кинулася дівчинка наздоганяти гусей-лебедів. Бігла-бігла, побачила - піч стоїть.
-Печка - грубка, скажи, куди гуси-лебеді полетіли?
Піч їй у відповідь:
-Виконаний мої завдання - скажу.
Завдання грубки:
Стор.13 .№2 (за підручником) (Слайд 8) (Взаимопроверка)
Физминутку
Давайте разомнём наші пальчики і швидко, дружно всі разом виконаємо завдання чарівника.
Вийшли пальчики гуляти,
Сежей травички пощипати.
Цей пальчик найтовстіша і великий,
Цей пальчик для того, щоб показувати його,
Цей пальчик найдовший і стоїть він у середині.
Цей пальчик безіменний, він розпещений самий.
А мізинчик хоч і малий, дуже спритний і спритний.
Але ось і відпочивали. Продовжимо казку. Що ж сталося далі?
Побігла дівчинка далі. Варто яблуня.
-Яблоня, яблуня, скажи, куди гуси-лебеді полетіли?
яблуня:
Прочитай і запиши пропущені числа, скажу. (Слайд 9)
Вказала яблуня на шлях гусей-лебедів.
Біжить дівчинка далі. Тече молочна ріка в кисільні береги.
-молочне річка, кисільні береги, скажи, куди гуси-лебеді полетіли?
-Поставь знаки порівняння, скажу.
(Стор.13 №4 - усно) (Слайд 10)
Довго дівчинка бігла по полях, по лісах. Раптом бачить - стоїть хатинка на курьей ніжці. У хатинці Баба Яга пряде кужіль, а на лавочці сидить братик. Мишка допомогла дівчинці.
Взяла вона брата, і побігли. А Баба Яга відправила гусей-лебедів у погоню. Сестра з братиком добігли до молочної річки. Відят- летять гуси-лебеді.
-Речка-матінка, заховай мене!
-Запішіте відповіді до прикладів - сховаю.
(Учні вирішують №2 стор.10 в раб. Тетр.) (Слайд 11)
Вкрила річка дівчинку з братиком кисільними бережком. А гуси-лебеді летять, ось-ось побачать. Варто яблуня.
Звернулася дівчинка до яблуні з проханням укрити її.
Зробіть завдання №3 на стор.10 (в зошитах.) (Слайд 12)
Яблуня заслонила її гілками. Гуси-лебеді не побачили, пролетіли повз.
Дівчинка знову побігла. А гуси лебеді наздоганяють, того гляди братика з рук вирвуть.
Добігли до грубки.
-Печка, матінка, заховай мене!
-Отгадай ребуси, сховаю. (Слайд 13)
ПО2Л СЕС3ЦА 7Я
Сховала її грубка.
Гуси-лебеді політали, покричали і ні з чим полетіли до Бабі Язі. А дівчинка повернулася з братиком додому, до батьків.
Молодці, хлопці, ви впоралися із завданнями. Хвалить вас дівчинка за активну допомогу і за знання вивченого матеріалу.
Рефлексія.
- Ось і наш урок підійшов до кінця. Розкажіть, які ви подолали перешкоди. Кому було важко? Кому не дуже? Оцініть свою роботу на уроці. Як ви думаєте, де можуть стати в нагоді отримані знання на сьогоднішньому уроці?
Я приготувала для вас подарунки: приготувала для вас листівки з казковими героями, на яких написані приклади.
Хвалить вас дівчинка за активну допомогу і за знання вивченого матеріалу. (Слайд 13)