Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


проект уроку історії на тему





Скачати 29.7 Kb.
Дата конвертації 25.01.2018
Розмір 29.7 Kb.

Проект уроку історії в 5 класі

Тема: Олімпійські ігри в давнину

Мета: Сформувати в учнів уявлення про улюбленому загальногрецькою святі.

завдання:

1. Сприяти формуванню знань учнів з історії Олімпійських ігор

2. Сформувати уявлення про підготовку та проведення ігор, знаменитих атлетів старовини і сучасності

3. Продовжити формування інформаційних, аналітичних умінь через організацію роботи з текстом підручника, додатковими джерелами інформації, оцінку наявних знань

4. Елементарно складати розповідь, оперувати історичними датами.

5.Пробудіть інтерес до історії через розуміння значення олімпійських ігор, прагнути до власного спортивного самовдосконалення.

6. Формувати прагнення вести здоровий спосіб життя на прикладі героїв Олімпійських ігор.

Поняття: атлет, п'ятиборство, Олімпія, іподром.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

устаткування: АРМ, схеми, презентація «Олімпійські ігри в давнину», опорний конспект для дітей.

література:

1.Вігасін А.А., Годер Г.І. Історія Стародавнього світу.

2. Хрестоматія з історії стародавнього світу: посібник для вчителя / упоряд. Е. А. Черкасова. - М .: Просвещение, 1991.

Методи і прийоми

зміст уроку

Прогнозовані і передбачувані відповіді учнів

Організаційний момент, емоційний настрій

ребус



актуалізація знань































Постановка проблемного питання



































бесіда





Робота зі стрічкою часу











Бесіда за текстом підручника















Робота з картиною, малюнком стадіону,

Поняття: стадіон, атлет





























Учням дається випереджаюче домашнє завдання, приготувати розповіді про перші олимпиониках












Орг. момент: Добрий день мої друзі,

Дуже рада зустрічі я

Щоб наш урок почати

Потрібно ребус розгадати.

Слайд 1.

Ви маєте рацію, це слово олімпіада. А зараз, спробуйте сформулювати тему уроку, прослухавши вірш:

Слайд 2.

А за старих часів, в античному світі

Йшов війною на брата брат

І наймудріші вирішили:

Сварки вічні страшні,

Можна сміливості і силі

Змагатися без війни.

Нехай в Олімпію прибуде,

Хто відважний і сильний.

Для боїв мирних буде

Полем бою стадіон.

- Хто спробує сформулювати тему уроку?

Вірно, олімпійські ігри в Древности. Впишіть тему уроку в свої опорні конспекти, які лежать у вас на столах. Звернемося до плану.

Сьогодні на уроці ми:

Слайд 3.

План.

1.Історія виникнення Олімпійських ігор. / познайомимося з історією виникнення олімпійських ігор /

2. Підготовка до ігор. / Дізнаємося, що передувало ігор, яка підготовка проводилася /

3. П'ять незабутніх днів. / познайомимося з особливостями проведення олімпійських ігор і дізнаємося чим же вони відрізняються від наших сьогоднішніх ігор /

4. Знамениті атлети / складемо уявлення про перших знаменитих атлетів /

Але перш ніж почати нашу роботу, я хотіла б звернути вашу увагу на питання, відповідь на який ви дасте в кінці уроку.

Проблемне завдання: Які факти підтверджують думку, що Олімпійські ігри були улюбленим загальногрецьким святом?

слайд 4

1.Історія виникнення олімпійських ігор

Для початку, визначимо місце проведення.

Робота з картою

слайд 5

1.Олімпійскіе гри проходили в Олімпії. Хлопці, а де розташовувалася Олімпія?

2. Чому ж центром Олімпійських ігор стала Олімпія?

Хлопці, послухайте міф і визначте причину створення Олімпійських ігор

Міф про заснування Олімпійських ігор

У стародавні часи світом правил батько Зевса бог Крон. Його дружиною була богиня Рея. Крону передбачили, що у нього заберуть владу його власні діти. Тому, як тільки у Реї народжувалася дитина, Крон ковтав немовляти. Уже п'ятьох проковтнув жорстокий батько. Але ось у Реї народився молодший син - Зевс. Боячись втратити і його, мати подала Крону не дитину, а загорнутий в пелюшки довгастий камінь. Не помітивши обману, Крон проковтнув камінь. Коли Зевс змужнів, він обпоїв батька чарівним зіллям, завдяки якому Крон вивергнув проковтнув їм дітей-богів. Потім між ними і їхнім батьком Кроном почалася запекла боротьба за владу. Здобувши перемогу, Зевс в пам'ять про неї повелів влаштовувати змагання атлетів на землі Олімпії.

слайд 6

Хто вирішив організувати олімпійські ігри і що спричинило їх?

Де відбувалися олімпійські ігри?

Звернемося до стрічки часу: / робочий конспект /

  1. Чому ставимо стрілочку на стрічці часу? / час нескінченно /

  2. Чому стрічку часу розділили на 2 частини? / бо літочислення йде до нашої ери і наша ера від Різдва Христова /

  3. Відзначте дату перших олімпійських ігор.

  4. Відзначте дату поточних олімпійських ігор.

  5. Підрахуйте, скільки років минуло з початку перших ігор.

2. Підготовка до ігор

Як же велася підготовка до ігор? Звернемося до матеріалів підручника. пункт 2 §33

Хто міг бути учасником Олімпійських ігор? 10 місяців готувалися спортсмени, в змаганнях могли брати участь всі вільні греки: багаті, бідні, знатні і незнатні.АЛЕ ТІЛЬКИ ЧОЛОВІКИ

Коли починалася підготовка до ігор? За місяць атлети повинні прибути в Олімпію

Час проведення (літо)

Особливості (чому зазвичай учасниками ігор ставали люди багаті або хоча б заможні?)

слайд 7

Розглядаємо зберігся в Дельфах стадіон. Що таке стадіон? - місце для змагань атлетів. (стадіон має довгасту форму, з одного боку примикає до підніжжя пагорба, з інших земляні насипи. Місць для сидіння з самого початку не було. Глядачі стояли, сиділи або лежали на схилах пагорба або на насипах. Пізніше стали влаштовувати місця з проходами. Плату за відвідування стадіону не брали.)

3.Пять незабутніх днів

Змагання тривали 5 днів.

З пункту 3 підручника виділіть головні події першого дня. І заповніть схему в опорному конспекті.

Як проходило все в далеких тих роках

Які йшли змагання

Перегляд відеофрагментів і виділення основних видів олімпійських ігор. слайд 8

Складаємо схему.

4.Знаменітие атлети

Отже, день 5-й - заключний день ігор.

Що відбувалося в цей день, як ви зрозуміли з відеофрагменту? Перед храмом Зевса ставили стіл з золота і слонової кістки. Глашатай оголошував ім'я атлета і його рідне місто. Переможцю на голову покладали вінок з гілок оливи. А глядачі захоплено кричали: «Слава переможцю!». Переможців в різних видах змагань називали олімпіоніками. Слава про них пережила століття. слайд 9

  1. Самим прославленим серед борців був Мілон. Чим же він прославився?

Учень- (Ще підлітком він щодня піднімав теляти і носив його на своїх плечах. Згодом теля перетворився на бика, а Мілон в першого силача Еллади. 6 разів поспіль він ставав першим переможцем Олімпійських ігор. Був випадок, коли все відмовилися з ним змагатися і йому присудили перемогу без боротьби. але коли Милон відправився до суддів за оливковим вінком, він послизнувся і впав. Глядачі реготали, вимагаючи позбавити олімпійської нагороди того, хто падає на рівному місці. «Так, я впав, але лише один раз, - гордо заявив Мілон.- Хто з вас кине мене на зе лю ще 2 рази і стане переможцем? »Охочих прийняти виклик не знайшлося.)

  1. Всюди в Греції розповідають про подвиги Полідама. Чим же він прославився

Учень- (Цей атлет однією рукою утримував за колесо воза, запряжену четвіркою коней. Одного разу, гуляючи по схилах гори Олімп, він зустрів лютого лева, і подібно Гераклові, задушив його).

  1. Одним із знаменитих бігунів і кулачних бійців був Феаген. Чим же він прославився?

Учень- (В дитинстві він був не по роках сильний. Повертаючись зі школи, він забрав з ринковою площею вподобану йому бронзову статую. Хлопчика покарали, змусивши віднести важкенну статую на колишнє місце, а чутка про цей вчинок поширилася по всій Греції). Знамениті атлети жили довго - адже вони відрізнялися міцним здоров'ям. Деякі з них брали участь в змаганнях 8, а то і 10 олімпійських ігор.

слайд 10

У 426 році місто Олімпія був спалений за наказом Римського імператора Феодосія П. А в VI столітті після землетрусу були знищені деякі збережені після пожежі споруди і, здавалося, ніколи більше не спалахне тут вогонь! Але, врешті-XIX століття історик француз П'єр де Кубертен запропонував відродити традицію Олімпійських ігор - тепер спортсмени з багатьох країн світу раз в 4 роки збираються на ці свята спорту.

відгадують кросворд



ОЛІМПІАДА



Уважно слухають, формулюють тему.









Записують тему в опорні конспекти







Стежать за планом в опорних конспектах



















Працюють з картою, відповідають на питання.

Це місто розташовувався в Південній Греції на території області - Еліда, в північно-західній частині півострова Пелопоннес

Місцем їх проведення була обрана Олімпія, тому що до неї було легко добиратися з усіх грецьких міст, зручне місце розташування

Слухають міф, визначають причину.









Відзначають на ЛВ запропоновані дати, відповідають на питання, порівнюють.











Вчаться аналізувати, виділяти головне
















Записують дані в робочий конспект
































У 1 день урочисте відкриття, приносили жертви богам і давали клятви атлети і судді.


Заповнюють схему в опорному конспекті, а вчитель на дошці.






Закінчуємо оформлення схеми

Підбиття підсумків

Повернення до проблемного завдання:

Які факти підтверджують думку, що Олімпійські ігри були улюбленим загальногрецьким святом?

Як стародавні традиції перейшли в сучасні ігри?


Відповідають на головне питання уроку, роблять загальний висновок. Оцінюють отримані знання, порівнюють з нинішніми умовами проведення О.І, знаходять спадкоємність.

Закріплення вивченого матеріалу

Робота з картками:

Вставити пропущені слова в тексті "Олімпійські ігри".

Знайти помилки в тексті "Олімпійські ігри" і підкреслити їх.

Взаимопроверка (учні обмінюються картками і перевіряють один одного), ставлять оцінки.

Домашнє завдання

Спираючись на текст §33, розгадати кросворд і придумати розповідь про олімпійські ігри від імені користувача або глядача.


РЕФЛЕКСИЯ


Сьогодні виходячи з уроку, вам випаде можливість взяти участь в одному з видів змагань Олімпійських ігор - баскетболі. У мене на столі знаходиться кошик з м'ячами і три баскетбольні сітки. Подивіться уважно на наступний слайд і виберіть ту сітку, яка відповідає вашому внутрішньому стану після нашого уроку.



Використовувані методи навчання: колективна робота, метод Демонстрації, частково-пошуковий метод, пояснювально-ілюстративний метод, робота з підручником.

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше

опис:

Мета: Сформувати в учнів уявлення про улюбленому загальногрецькою святі.

завдання:

1. Сприяти формуванню знань учнів з історії Олімпійських ігор

2. Сформувати уявлення про підготовку та проведення ігор, знаменитих атлетів старовини і сучасності

3. Продовжити формування інформаційних, аналітичних умінь через організацію роботи з текстом підручника, додатковими джерелами інформації, оцінку наявних знань

4. Елементарно складати розповідь, оперувати історичними датами.

5.Пробудіть інтерес до історії через розуміння значення олімпійських ігор, прагнути до власного спортивного самовдосконалення.

6. Формувати прагнення вести здоровий спосіб життя на прикладі героїв Олімпійських ігор.

Поняття: атлет, п'ятиборство, Олімпія, іподром.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Устаткування: АРМ, схеми, презентація «Олімпійські ігри в давнину», опорний конспект для дітей.

література:

1.Вігасін А.А., Годер Г.І. Історія Стародавнього світу.

2. Хрестоматія з історії стародавнього світу: посібник для вчителя / упоряд. Е. А. Черкасова. - М .: Просвещение, 1991.