Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Методична розробка уроку з навчальної дисципліни "Історія" "Епоха палацових переворотів" з презентацією





Скачати 74.83 Kb.
Дата конвертації 04.01.2018
Розмір 74.83 Kb.

Державна бюджетна професійний освітній заклад

«Южноуральський енергетичний технікум»
ГБПОУ Юет







МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА


уроку з дисципліни «Історія»

«ЕПОХА палацових переворотів»

з презентацією





Розробник:

Чердакова Ю.А.

викладач географії








2015

АНОТАЦІЯ



Дана методична розробка являє собою комбінований урок по темі «Епоха палацових переворотів» з дисципліни «Історія».

Методична розробка розрахована на студентів 1 курсу. В результаті вивчення історичних документів, подій 1725-1762 рр. студенти охарактеризує внутрішню політику приймачів Петра I, отримають уявлення про насущні суспільні проблеми Росії XVIII століття і зроблять висновок про вплив зміни влади на розвиток країни.

ЗМІСТ


введення 4

Основна частина 6

Сценарій уроку «Епоха палацових переворотів» 6

висновок 18

література 20

додаток 21

ВСТУП



Урок - головна складова частина навчального процесу. Навчальна діяльність викладача і студента в значній мірі зосереджується на уроці.

Сучасний урок - це, перш за все урок, на якому викладач вміло, використовує всі можливості для розвитку особистості студента, його активного розумового зростання, глибокого і осмисленого засвоєння знань, для формування його моральних основ.

Урок був і залишається основним елементом освітнього процесу, але в системі особистісно-орієнтованого навчання суттєво змінюється його функція, форма організації. У цьому випадку урок підпорядковується не повідомленню та перевірці знань (хоча й такі уроки потрібні), а виявленню досвіду студентів по відношенню до викладається викладачем змісту. Задум сучасного уроку полягає в створенні викладачів умов для максимального впливу освітнього процесу на розвиток індивідуальності людини.

Викладач повинен продумати «родзинку» уроку. Кожен урок повинен містити щось, що викличе здивування, здивування, захоплення студентів - одним словом, то, що вони будуть пам'ятати, коли всі забудуть. Це може бути цікавий факт, несподіване відкриття, гарний досвід, нестандартний підхід до вже відомого.

Дана методична розробка розрахована на студентів 1 курсу, при цьому автор враховує, що остаточне формування цілей і завдань уроку залежить не тільки від вимог програми, але і від ряду інших факторів, наприклад підготовленості та рівня розвитку студентів 15 групи.

В методичній розробці «Епоха палацових переворотів» міститься печінку основних знань, понять, дат якими повинні оволодіти студенти в процесі навчання нового матеріалу, а також список історичних діячів, про яких студентам необхідно знати. В методичній розробці представлені різні форми і прийоми діяльності викладача і студентів, дотримується принцип послідовності вивчення матеріалу. Використовувана методична організація уроку сприяє найбільш ефективному сприйняттю інформації завдяки мультимедійним технологіям.

ОСНОВНА ЧАСТИНА


Сценарій уроку «Епоха палацових переворотів».

Тип уроку: комбінований

цілі:

- Освітня: виявити причини палацових переворотів, дати коротку характеристику імператорам XVIII століття; показати, що головною рушійною силою палацових переворотів стає гвардія.

- Розвиваюча: продовжити формування вмінь узагальнювати окремі події і формулювати висновки, працювати з ілюстраціями підручника та історичними документами; продовжити розвивати в учнів уміння давати оцінку вчинкам історичних діячів.

- Виховна: формувати інтерес до вітчизняної історії.

Основні поняття: Палацові перевороти, Верховна таємна рада, фаворит, кондиції.

устаткування:

- карта: "Росія в XVII - 1760гг.";

- крейдяний схема;

C: \ Documents and Settings \ Awesome \ Робочий стіл \ Палацові перевороти \ 53.jpg

- портрети правителів епохи палацових переворотів.

hello_html_63095224.jpghello_html_145ed196.pnghello_html_35274b43.pnghello_html_m772538fb.png


hello_html_m49bb203.pnghello_html_115b5119.pnghello_html_262cd9c3.pnghello_html_2312aa74.jpg


Ключове запитання. В. О. Ключевський писав: "Росія відпочиває після Петра". Чи справді це так?

Тема уроку: «Епоха палацових переворотів» 1725-1762 рр. слайд 1

Дидактичні цілі уроку:

- Розвиток творчих комунікативних, креативних здібностей і логічного мислення студентів.

- Формування навичок самостійної діяльності студентів.

План уроку:

  1. Подій середини XVIII століття. Введення поняття "палацові перевороти Підсумки правління Петра Великого (коротка бесіда).

  2. Огляд ".

  3. Ознайомлення з текстом і відповіді на питання: 1) Яку владу отримав Верховний Таємна рада? 2) Яка б влада була встановлена в Росії в разі втілення цих умов в життя?

  4. Перегляд презентацій «Палацові перевороти»

  5. Закріплення вивченого матеріалу - тест

  6. Підведення підсумків (рефлексія)

  7. Домашнє завдання

Хід уроку

I. Оргмомент.

II. Вивчення нового матеріалу.

Початок XVIII століття пов'язане з діяльністю Петра I. Ми детально розглянули його реформи в області економіки, органів державного управління, армії і флоту. А сьогодні поговоримо про ті події, які відбулися в Росії після смерті Петра Великого.

По ходу уроку ми познайомимося з короткою характеристикою правителів даної епохи, з'ясуємо причини палацових переворотів, заповнимо таблиці "Палацові перевороти XVIII століття".

терміни правління

Хто правил (крейдяний схема, яка заповнюється по ходу розповіді викладача)

Безпосередньо з темою нашого уроку пов'язані дві події, що відбулися в останні роки правління Петра I. Давайте згадаємо ці події.

-Що, ви знаєте про "Справі царевича Олексія"?

"Справа царевича Олексія" спонукало Петра змінити порядок успадкування престолу. У 1722 році він підписав указ.

-Які зміст указу 1722 про порядок успадкування престолу?

Чи вдалося Петру і його приймачів скористатися цим указом, про це і йтиметься на уроці.

Петро Великий помер 28 січня 1725 року. Вмирав він тяжко, з болісними болями. Піддані не посміли стурбувати його питанням про спадкоємця. Переказ стверджує, що перед смертю Петро написав: "Віддайте все ...". Подальших слів не можна було розібрати. Указ про право імператора призначати свого наступника було змарновано. А династична ситуація виявилася складною ...

Правами на престол мали онук померлого імператора Петро (син царевича Олексія), дружина Катерина і дочки Анна і Єлизавета. Була ще рідня по лінії старшого брата Івана, з яким Петро починав царювати в 1682 році.

Але основними претендентами виявилися Катерина Олексіївна, вдова Петра I (за нею стояв Меншиков), і його онук, Петро Олексійович (його на троні хотіли бачити представники старовинних боярських родів, яких очолював Д. М. Голіцин), якому тоді було 9 років. Меншиков зумів краще використовувати ситуацію, що склалася, і за допомогою деяких інших наближених Петра, після смерті імператора, за підтримкою гвардійських полків, звів на престол Катерину Олексіївну. Оскільки вона не проявляла державних здібностей, фактично правителем країни став Меншиков.

Цим обранням відкривається епоха палацових переворотів в Росії.

Палацові перевороти - зміна влади, що здійснюється вузьким колом придворних і гвардійськими полками.

За 37 років з 1725 по 1762 щороку п'ять разів за допомогою зброї відбулася зміна правителів на троні. Початок цієї епохи поклала смерть Петра I і проведена з ним боротьба за владу різних угруповань. А завершиться ця епоха царювання на довгі 34 роки імператриці Катерини II.

Отже, перша правителька епохи палацових переворотів - Катерина I. Слайд 2,3. Успадковувати імператриці повинен був Петро Олексійович. Чому Катерина погодилася віддати перевагу сина царевича Олексія дочкам? На Катерину вплинув Меншиков. Бачачи, що здоров'я Катерини I погіршується, і вона проживе недовго, князь вирішив поріднитися з царською сім'єю, розраховуючи видати свою 16-річну дочку Марію заміж за Петра II.

У 1727 році починається правління Петра II. слайд 4

Але удача цього разу зрадила його. Меншиков тяжко захворів. Більше місяця він був не в змозі займатися справами.

У цей час вплив на Петра II придбав князь Іван Олексійович Долгорукий. Цар перестав підкорятися Меншикову. 8 вересня 1727р. князя заарештували, а потім, позбавивши чинів і нагород, разом з родиною заслали в глухий місто Березів.

Позбувшись від небезпечного суперника, Долгорукие поспішили зміцнити своє становище при дворі.Сестра Івана Долгорукого, Катерина, була оголошена нареченою Петра II. Але в січні 1730г., Незадовго до весілля з княжною Довгорукої, Петро II захворів віспою і помер. З ним припинилася по чоловічій лінії династія Романових.

Питання про престолонаслідування повинні були вирішити члени Верховного таємного ради. Увага "верховников" було залучено до дочок царя Івана Олексійовича - Катерині і Ганні. Вибір був зроблений на користь Анни - вдови небагатого герцога Курляндського, яка жила в Митаве як провінційна поміщиця, періодично випрошуючи гроші у російського уряду.

Одночасно Д. М. Голіцин заявив: "Треба б собі легше". Йшлося про те, щоб, запрошуючи Ганну Иоанновну на царювання, обмежити владу монарха на користь Верховного таємного ради. Ганні були запропоновані «кондиції», прийнявши які вона могла стати імператрицею.

Текст кондицій, підписаних Ганною Іванівна.

  • без розсуду і згоди високого ради ніякого в справах державних не подавати рішення, отже:

  • не оголошувати війни і не укладати миру;

  • ніяких не накладати поборів і податків;

  • нікого за злочини в образі величності не засуджувати до смерті в одній Таємної канцелярії і ні в єдиного князь не конфіскувати маєтки без ясного доказу на вчинене їм вищезазначене злочин;

  • беззаперечно задовольнятися визначаються на утримання її особи і придворного штату річним доходом;

  • казенних вотчин нікому не дарувати;

  • не вступати в шлюб і не призначати спадкоємця престолу.

Отже, в Росії була зроблена спроба обмежити абсолютну владу російського монарха.

Анна підписала кондиції і поїхала в Москву.

Тим часом про "кондиціях" стало відомо при дворі. Проти них виступила церква і така впливова сила як гвардія, дворянство.

Коли Анна Іванівна приїхала в Москву, вона отримала від дворянства і гвардії чолобитну, в якій вони просили її "прийняти самодержавство таке, яке Ваші достохвальной предки мали". Ганна розірвала кондиції. Верховний таємний рада був скасований. Почалося десятирічне правління Анни Іоанівни. Долгорукие були заарештовані і відправлені на заслання до Березова, де незадовго до цього помер засланий ними Меншиков.

-1730г. починається правління Анни Іоанівни. Слайд 5,6.

Про зовнішність і характер імператриці Анни Іоанівни збереглися різні відгуки, часом протилежні. Для одних вона "престрашного була погляду, огидно особа мала, так була велика, коли між кавалерів йде всіх головою вище, і надзвичайно товста". А ось думка іспанського дипломата герцога де Ліріа: "Імператриця Анна товста, смагляве, і обличчя у неї більш чоловіче, ніж жіноче. Щедра до марнотратства, любить пишність надмірно, від чого її двір пишністю перевершує всі інші європейські ".

Разом з Анною з Курляндії прибутку багато прибалтійські німці, що зайняли важливі пости в органах гос.управления. Найвпливовішим став фаворит Анни - Е.І.Бірон.

Сучасник писав про Біроне: "Характер Бірона був не з кращих: зарозумілий, честолюбний до крайності, грубий і навіть нахабний, корисливий, у ворожнечі непримиренний і каратель жорстокий".

В. О. Ключевський дав таку характеристику періоду, який отримав назву біронівщини: "Німці посипалися в Росію, точно сміття з дірявого мішка, обліпили двір, обсіли престол, забралися на все дохідні місця в управлінні".

Восени 1940р. Анна Іванівна захворіла. Єдиною її родичкою була племінниця (дочка сестри) Анна Леопольдівна, яка була наближена до двору. У Анни Леопольдівни народився син, якого відразу ж оголосили спадкоємцем престолу. У жовтні 1940 року Анна Іванівна померла, призначивши Бірона регентом при малолітньому імператорі Івана Антоновича.

Бирону не вдалося утримати владу. Його ненавиділи російські, і німці, зневажала гвардія. Батьки імператора побоювалися, що регент відніме у них сина, а їх надішле до Німеччини. 9 листопада 1740р. Бірон був заарештований гвардійцями на чолі з фельдмаршалом Минихом.

Регентом при Івана Антоновича стала Анна Леопольдівна. Слайд 7 .Её правління не відзначилося ніякими важливими рішеннями. Правителька нічим не цікавилася. У гвардії знову стало формуватися настрій на користь зміни влади. Найбільш популярною кандидаткою на імператорський престол була дочка Петра I і Катерини I - Єлизавета.

У ніч на 25 листопада 1945 Єлизавета стала на казарми Преображенського полку і, закликала солдатів послужити їй так само, як вони служили її батькові. слайд 8

Валентин пикуль в романі "Слово і діло" так описує історичну для Росії ніч з 24 на 25 листопада 1741 года ...

"Сани зупинилися біля казарм лейб-гвардії полку Преображенського, де розміщувалася рота відданих Єлизаветі гренадер. увійшовши в казарму, вона сказала солдатам:

-Хлопці, ви знаєте, хто я така. Худого вам не хочу, а добра бажаю. Клянемося на хресті сем, що помремо за Росію разом.

-адже нас, краса писана! Ми всіх переріжемо!

-А тоді я не піду. Крові вже було досить ...

За жінкою вийшли на тріскучий мороз 300 гренадер.

Французький академік Альбер Вандаль, описуючи цю ніч описує:

Товстий шар зміцнілого снігу прикривав землю, заглушаючи всякий шум. Гренадери квапливим кроком йшли за саньми Єлизавети, мовчки і повні рішучості: солдати дали взаємну клятву не вимовити жодного слова під час шляху і проткнути багнетом першого легкодухого.

Сучасники так відгукнулися на сходження Єлизавети на престол: Слайд 9.

  • Велике світило світу,

  • Виблискуючи з вічної висоти

  • на бісер, злато і порфіру,

  • на всі земні краси,

  • в усі країни свій погляд підносить до неба

  • але краше в світі не знаходить Єлизавети ...

Михайло Васильович Ломоносов "Ода на день сходження на престол імператриці Єлизавети Петрівни, 1747г.".

А ось як пишуть про Єлизавету історики:

-Живий і весела, але не спускати очей з самої себе, при цьому велика й струнка, з красивим круглим і вічно квітучим особою, вона любила справляти враження, і, знаючи, що до неї особливо йде чоловічий костюм, вона встановила при дворі маскаради без масок, коли чоловіки зобов'язані приїжджати в повному жіночому уборі, в великих спідницях, а дами в чоловічому придворному плаття.

Мирна і безтурботна, вона була змушена воювати мало не половину свого царювання, перемагала першого стратега того часу Фрідріха Великого, брала Берлін.

... карта Європи лежала перед нею в її розпорядженні, але вона так рідко на неї заглядала, що до кінця життя була впевнена в можливості проїхати в Англію сухим шляхом, - і вона ж заснувала перший справжній університет в Росії - Московський.

В. О. Ключевський. Історичні портрети.

Єлизавети оголосила своїм спадкоємцем племінника Петра Федоровича - сина Ганни Петрівни, онука Петра I.

25 грудня 1761 імператором Росії став Петро III. Слайд 10. Довелось йому царювати всього 186 днів. Відгуки про нього залишилися зовсім протилежні.

За Петра III склалася парадоксальна ситуація: імператор, з одного боку, робив поступки дворянству, з іншого - здійснював вчинки, що викликали гнів і обурення патріотичних сил. Петро III образив гвардію, уклавши мир з Пруссією.

28 червня 1762 Петро III був повалений і арештований, а через тиждень убитий. На 34 року на престол вступила його дружина Катерина II.

епоха палацових переворотів закінчилася. Слайд 11.

Перевірка таблиці "Палацові перевороти XVIII століття"

Завдання для студентів: Заповніть таблицю.

переворот

роки

позбавлення влади

Прихід до влади

особливість перевороту


Робота з історичним документом.

ПРОЧИТАЙТЕ ТЕКСТ кондиції, розроблених ВЕРХОВНИМ Таємним РАДОЮ І дайте відповідь на питання:

  • «... Ще обіцяють, що понеже цілість і благополуччя будь-якого держави від благих рад складається, того заради ми нині вже заснований Верховний Таємна рада в восьми персон завжди містити і без оного Верховного таємного ради згоди:

  • Ні з ким війни не всчінять.

  • Світу не укладати.

  • Вірних наших підданих ніякими новими податками не обтяжувати.

  • У знатні чини, як в статцкіе, так і військові, сухопутні і морські, вище полковницька рангу не жалувати, нижче до знатним справах нікого не визначати, і гвардії і іншим полкам бути у віданні Верховної Таємної ради.

  • У шляхетства живота і маєтки і честі без суду не віднімати.

  • Вотчини і села не жалувати.

  • У придворні чини, як російських, так і іноземців, без Верховного Таємного раді не виробляти.

  • Державні доходи за видатками не вживати - і всіх вірних своїх підданих в неотменно своєї милості містити. А буде чого по сему обіцянці не вчиню і не додержу, то позбавлена буду корони російської ».

питання:

1. Яку владу отримав Верховний Таємна рада?

2. Яка б влада була встановлена в Росії в разі втілення цих умов в життя?


Які ж були причини палацових переворотів?

  • відсутність законного порядку успадкування престолу;

  • посилення ролі гвардії.

Заключна частина - закріплення матеріалу.

I. Тест. Назвати про яке правителя йдеться?

1. "Цар - високий чоловік з прекрасним обличчям, добре складний, з великою швидкістю розуму, у відповідях скор і певний, шкода тільки, що йому не дістає повної світської витонченості. Він показав нам руки і дав нам обмацати, як вони загрубелі від робіт "- так виглядав в очах іноземців:

  • Олексій Михайлович,

  • Петро I,

  • Петро II,

  • Петро III.

2. "Лише підписавши кондиції", могла стати Російської імператрицею:

  • Катерина I,

  • Анна Іванівна,

  • Анна Леопольдівна,

  • Єлизавета Петрівна.

3. Курляндський дворянин, який відрізнявся зарозуміло, грубістю, який грав при дворі імператриці Анни Іоанівни головну роль. Його ім'я стало прозивним, їм іноді називають весь період 1730-1740гг.

  • К.Фрідріх,

  • А.И.Остерман,

  • Е.І.Бірон,

  • А.П.Волинскій.

4. З призову до солдатів в казармах Преображенського полку служити їй, як її батька, і арешту Брауншвейгской прізвища почалося 20-річне царювання:

  • Анни Леопольдівни,

  • Єлизавети Петрівни,

  • Катерини II,

  • Анни Іоанівни.


II .Як характеризує час Єлизавети Петрівни М.В. Ломоносов?

Війні поставила кінець ...
Тут в світі розширювати науки
Зволила Єлизавета.

Порівнюючи Єлизавету з Петром, Ломоносов стверджує:

Велика Петрова дочко
Щедроти отчі перевищує.
Достатку муз посилює
І на щастя відкриває двері.


Погодилися б ви з цим твердженням? Наведіть ваші аргументи.

"Букет настрою". На початку уроку студентам роздаються паперові квіти: червоний, синій, помаранчевий, зелений, жовтий, фіолетовий, чорний. В кінці уроку на магніти прикріплюються 2 вази. Викладач каже: Якщо вам сподобався урок, і ви дізналися щось нове, то прикріпіть до вази червоний, помаранчевий, жовтий, зелений квітки, якщо не сподобався - синій, фіолетовий, чорний. "Можна запропонувати хлопцям більш різноманітний спектр кольорів: червоний, жовтий, синій. В кінці уроку зібрати квіти у вази. Хочу нагадати, якого настрою відповідає який колір:

червоний - захоплене;

помаранчевий - радісне, тепле;

жовтий - світле, приємне;

зелений - спокійне;

синій - незадоволене, сумне;

фіолетовий - тривожний, напружений;

чорний - занепад, смуток.






ВИСНОВОК


Говорячи про сучасний урок, викладач повинен враховувати, що розумова діяльність студентів спирається на такі рівні:

- рівень розуміння;

- рівень логічного мислення;

- рівень творчого мислення.

І щоб забезпечити глибоке розуміння навчального матеріалу необхідно:

- організувати сприйняття нового матеріалу;

- використовувати доказові прийоми пояснення;

- враховувати методологічні вимоги та психологічні закономірності;

- і що особливо важливо навчити роботі з підручником.

Сучасні уроки сприяють оволодінню кожним студентом знаннями, формування вміння самостійно працювати з інформацією, стимулювання пізнавального інтересу до предмета, здійснення практичної підготовки.

На сучасному уроці повинна здійснюватися спільна робота викладача і студента в областях цілепокладання, планування, аналізу (рефлексії) і оцінювання результатів навчальної діяльності. Викладач в цих умовах стає координатором, і його завдання полягає в стимулюванні розвитку творчого потенціалу студента.

Хороша завершеність - одна з вимог до практичному засвоєнню матеріалу.

Велика частина часу на даному уроці була присвячена вивченню нового матеріалу. Щоб нове міцно засвоїлося, треба визначити його в зону найближчого розвитку, прив'язати до старого, знайомому, яке згадується (актуалізується) перед поясненням.


Потім проводиться закріплення в формах повторення і застосування знань. Все це, разом узяте, і утворює оптимальну систему уроку комбінованого, найбільш коротким шляхом провідну студентів до мети.

ЛІТЕРАТУРА


  1. В.І.Буганов П.Н.Зирянов Історія Росії. М. "Просвіта". 2001.

  2. www.КМ.ru / cm

  3. Віртуальна школа Кирила і Мефодія Уроки вітчизняної історії

  4. Анісімов Е.В. Росія без Петра. СПР, 1994р.

  5. Анісімов Е.В.Россія в середині XVIII століття. Боротьба за спадщину Петра. М., 1986.

  6. Павленко Н.І. Пристрасті біля трону. Історія палацових переворотів. М. 1996 г.

  7. Анісімов Е.В. Росія в середині XVIII ст. (Боротьба за спадщину Петра I). М., 1986.

  8. Анісімов Е.В. Росія без Петра. СПб., 1994.

  9. Лихоліття і тимчасові виконавці: Спогади про епоху "палацових переворотів 1720-1760-і рр." М., 1991.

  10. Бобильов В.С. Зовнішня політика Росії епохи Петра 1. М., 1990..

  11. Гордін Я.И "Між рабством і свободою". 19 січня-25 лютого 1730 СПб., 1994

  12. Каменський А.Б. Під захистом Катерини. СПб, 1992.

  13. Мильніков А.С. Спокуса дивом: Російська принц і самозванці. Л., 1991.

  14. Павленко Н.І. Птахи гнізда Петрового. М., 1994.

  15. Павленко Н.І. Пристрасті біля трону. М., 1996.

  16. Платонов С.Ф. Повний курс лекцій з російської історії. С.-Пб .: Кристал. 1 997

Додаток 1


hello_html_m7e9e5670.gif

слайд 1


hello_html_7fd7c24f.gif

слайд 2

hello_html_m28af184b.gif

слайд 3


hello_html_1de6432f.gif

слайд 4 hello_html_7494e8e3.gif

слайд 5


hello_html_50e07196.gif


слайд 6

hello_html_1378b2fa.gif

слайд 7


hello_html_m7d3835eb.gif

слайд 8

hello_html_m4cec57b4.gif

слайд 9


hello_html_m60f81d15.gif

слайд 10

hello_html_22cca304.gif

слайд 11

Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Дана методична розробка являє собою комбінований урок по темі «Епоха палацових переворотів» з дисципліни «Історія».
Методична розробка розрахована на студентів 1 курсу. В результаті вивчення історичних документів, подій 1725-1762 рр. студенти охарактеризує внутрішню політику приймачів Петра I, отримають уявлення про насущні суспільні проблеми Росії XVIII століття і зроблять висновок про вплив зміни влади на розвиток країни.