Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Практичні роботи по "Історії стародавнього світу"





Скачати 113.03 Kb.
Дата конвертації 11.12.2017
Розмір 113.03 Kb.

hello_html_64975314.gifhello_html_m3c754eb4.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m439b4d7d.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_29d08be5.gifhello_html_29d08be5.gifhello_html_4c447aec.gifhello_html_4c447aec.gifhello_html_4c447aec.gifhello_html_4c447aec.gifhello_html_38bfc369.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m65fbc08d.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m1385962f.gifhello_html_m4b771a0f.gif Практичні роботи з «Історії давно світу», 6 клас


Практичне заняття №1

Тема: відлік часу в історії стародавнього світу.

Мета: - создать умови относительно Ознайомлення учнів з Поняття «лічба в історії», на Основі елементарних попередніх знань учнів, отриманий в п'ятому класі;

- формуваті предметі вміння та навички (навички історічного літочіслення, розв'язування хронологічніх завдань), Сприяти розумінню категорії годині и простору;

- розвіваті логічне мислення на підставі обчислювальних навичок (обчислення трівалості подій, встановлення причинно-наслідкових зв'язків (зв'язок между подіямі та датами, особливого змісту Лінії годині) формуваті абстрактне мислення);

- виховувати Рамус, Терпіння, бажання займатіся дослідніцькою діяльністю, самостійність та відповідальність;

- формуваті соціальні та історичні компетентності учнів.

Очікувані результати:

  • знаті Особливості лічбі років до Нашої ери або до Різдва Христового;

  • володіті Поняття «хронологія», «літочіслення»;

  • встановлюваті логічні зв'язки между рокамі и століттямі, вікорістовуючі як арабські, так и рімські цифр;

  • обчіслюваті длительность подій з переходом через єру;

  • вміті використовуват лінію годині для розв'язування хронічніх завдань.

Тип уроку: урок формирование предметних умінь и навичок учнів.

Форма проведення: практичне заняття частково-аналітичного різновіду.

Хід уроку.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент. Створення РОбочий настрою.

Діти! Чи добре там, де ви, про що розмовляє зелене листя, говорять тварини, шепоче вітер, кому ківають голівкамі квіти? Послухайте ... (лунає мелодія з записами звуків природи). Усміхніться один одному - и до вас прийде гарний настрій - запорука успішної праці на уроці. А тепер - до роботи!

ІІ. Актуалізація знань. Мотивація национальной ДІЯЛЬНОСТІ.

У п'ятому класі ми з вами, Вивчаючи Історію України, звертали Рамус на ті, что Кожна Подія відбувається у визначених годину и має свои характеристики: число, місяць, рік, століття, тисячоліття. Ми з вами крісло лінію годині и встановлювали зв'язок между роком та століттям взятої події. Бажання Бачити годину, розуміті его и представляті у виде відповідної Позначки всегда існувало у людський суспільстві. Альо люди не вмілі фіксуваті Точні дати подій. Ось чому Давні історичні джерела є неточними, бо їх авторизованого опісувалі історичні події в довільному порядку, без певної послідовності.

Пізніше люди розумілі - щоб орієнтуватіся в часі, треба его вімірюваті. Різні народи у Різні епохи робілі це по-своєму.

ІІІ. Оголошення тими та очікуваніх результатів.

І V. Виконання практичної части уроку.


Презентація 1. відлік часу у різніх народів.

  • ознайомитись з таблицею, встановіть, что люди брали за точку відліку часу.


Дата проведення

Назва літочіслення

Країна

221-210 рр.


232 р.

28 р.

Час дінастії Цінь

Від часу Першої олімпіади

Від создания світу

Стародавній Китай


Стародавня Греція

Іудея


Прогнозовані ВІДПОВІДІ:

  • учні роблять Висновки, что Давні єгіптяні вели літочіслення за дінастіямі фараонів, Давні греки - від року Першої олімпіади, іудеї - від умовної дати создания світу.

вчитель:

Ось перед вами термометр для вимірювання температури на вулиці чи в кімнаті. Прослухавші Розповідь вчителя, встановіть, что Спільного между термометром та лінією годині.

Презентація 2. (лінія - лекція).

  • наука, что вівчає Способи обчислення часу - хронологія.

  • Відлік років від певної події - літочіслення або ера.

  • Точка відліку в Християнсько странах (і в Україні) - умовний рік народження (Різдво) Ісуса Христа (християнське літочіслення або наша ера)

  • Скорочена Позначку - н.е. або Р.Х.

  • Ті, что відбулося до Різдва - до н.е. або до Р.Х.

  • Літочіслення = століття + тисячоліття + роки

століття - 100 років - 100 р. до н.е., сто років (н.е. НЕ позначається)

  • Відмінність у лічбі років до н.е. від н.е. : Початкові роки з нулями, кінцеві - роки на 1.

Початкові роки до н.е. - 1900, 400, 300, 2000.

останні роки до н. е. - 1801, 301, 201, 101

  • Арабські чисел: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,15,20

рімські чисел: І, ІІ, ІІІ, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XV, XX

Робота в групах:

Завдання групи 1. Скоріставшісь таблицею, виконан завдання: у якому году почінається 19 століття? Назвіть будь-який рік 14 ст. до н.е. відповідь аргументи.

Завдання групи 2. До которого століття Належить тисячу сімсот дев'яносто два р. до н.е.? Назвіть у якому году почінається 15 ст. до н.е.?

Завдання групи 3. Який рік є останнім у 16 ст. до н.е. Назвіть будь-який рік, что Належить до кінця 8 ст. до н.е.

Індивідуальне завдання додому (вчитель задає це завдання тім учням, Які недостатньо засвоїлі тему, або хотят отріматі вищу оцінку).

Оцінювання за роботу з Використання табліці (максимально - 4 бали).

Тож давайте повернемось до термометра и порівняймо его з лінією часу. Обговорення проблемного завдання.

Прогнозовані ВІДПОВІДІ:

Лінія годині побудовали за тім же принципом, что й шкала термометру, но Позначки вгору и вниз від «0» могут означать роки до Нашої ери и Нашої єрі. Роки Нашої єрі йдут у прямому порядку, а до н.е. - у зворотньому. Альо дуже цікавім в хронології є Поняття «нульового» року.

У 1937 р. в Италии та Німеччині урочистих святкувалі 2000-ліття первого імператора римської імперії Октавіана Августа (ВІН народився в 63 р. до н.е.). Альо за історічною хронологією це вшанування мало відбутіся в 1937 р. Ті ж самє відбулося при святкуванні Мілленіума - качана третього тисячоліття: деякі святкувалі его в 2000 году, деякі в 2001 году. Це відбулося тому, что НЕ всі знають, что в хронології «нульового» року в дійсності НЕ існує. Отже, если необходимо візначіті длительность події, я ка розпочалася до н.е. , А закінчілася после качана н.е., рахують суму років и віднімають 1 рік. Отже, межа между 1 р. до н.е. и 1 р. н.е. - «мить», что розділяє 31 грудня 1 р. до н.е. и 1 січня 1р. н.е.

Імператор Август - народився у 63 р. до н.е. до 1 р. н.е. проживши 62 роки, помер ВІН у 14 году

63 р. + 14 р. - 1 р. = 76 років (віднімаємо 1 рік, бо «нульового» року НЕ існує). Працюємо в групах. У вас є намальована на Картці лінія годині, поставлена задача.

Щоб добро зрозуміті, що таке «нульовий рік», треба скористати лінією годині - прямою лінією, переділеної рісочкі на Рівні відрізкі, что означають Певна Кількість років. (робота біля інтерактівної дошки). Кожна група має зображення Лінії годині, яка позначена у вас на Картці. Працюючий в групах, робіть Позначки, які ми робимо на дошці, бо це універсальні етапи роботи з лінією. Посередіні Лінії поставте чітку ризику, яка відокремлює годину до н.е. та н.е., а напрікінці - стрілочку, что сімволізує рух годині. Для орієнтації в часі поставте рік, у якому ми живемо. Если для розв'язки хронологічної задачі вам не нужно позначаті однакові проміжкі годині (століття або тисячоліття), то перервіть лінію пунктиром. На лінії годині запіщіть умову задачі. Поряд з лінією виконан обчислення та запішіть Стислий відповідь до завдання.

Розв'яжіть хронологічну задачу, скоріставшісь лінією годині. Прокоментуйте відповідь (письмовий).

?

Група 1.У 612 году до н.е. згорів палац царя однієї з держав давно відразу. Проти «книжки» з его бібліотеки зберегліся, оскількі були глиняними. Скільки років пролежали недоторканих книжки з бібліотеки царя, если Залишки палацу Було розкопані тисячі вісімсот п'ятьдесят чотири р.

612 р. до н.е.



2014 р.

1854 р.



____________ _ _ _ _ _ ___________ _ _ _ _ _ _ _______________

н.е.




  1. 612 р. + 1854 р. - 1 = 2465 років пролежали книжки недоторканих.



Група 2. Вавілонській цар Хаммурапі почав Керувати державою +1792 р. до н.е., Індійський цар Ашока - у 268 р. до н.е. Хто з царів почав царюваті Ранее й скільки років минуло между двома подіямі?


2014 р.

268 р.до н.е.

+1792 р. до н.е.



_____ __ __ __ ____ __ __ __ __________ __ __ __ ___________

н.е.

?



    1. р. + 268 р. = 2060 р. минуло между двома подіямі.

Хаммурапі почав Керувати державою Ранее, чем цар Ашока, бо на Лінії часу це Подія стоит далі, чем царювання Ашоки.

Група 3. Цар Хаммурапі царював 42 роки. У якому году закінчілося его правления, если воно розпочалося в 1792 р. до н.е.


2014 р.

?

+1792 р. н.е.



_________ _ _ _ ______________________ _ _ _ _ _______________

н.е.

1750 р. до н. е.

42 р.



1.1792 р. - 42 р. = 1750 р. до н.е. закінчілося правления царя Хаммурапі.

Правильні ВІДПОВІДІ вісвітлюються на інтерактівній дошці.

Учні звіряють, віправляють допущені помилки.

Поставте Собі оцінку за урок, урахувавши перший (4 б) и другий етапи уроків (Найбільший бал - 8 б): Обговорення оцінок.

V. Рефлексія: ми з вами закінчілі Першу Практична робота цього курсу? Як ви думаєте, чому новому ві навч течение уроку? Навіщо нам нужно уміті обчіслюваті годину? Чи потрібні ЦІ навички вам у жітті? Скажіть, чи відповідають Ваші Очікування того, что ві досяглі на уроці?

V І. Інструктаж з Виконання домашнього завдання.

Обов'язкове завдання: пояснюваті Поняття «хронологія», «літочіслення», «лінія часу».

Додаткове завдання: накресліть лінію годині, позначте на ній відповідні дати та розв'яжіть хронологічну задачу: Вавілон БУВ узятій персами 539 р. до н.е. Скільки років минуло від тієї події? (Завдання обов'язкове для тих, хто хоче підвіщіті свою оцінку за Практична робота).

V ІІ. Підведення підсумку уроку.

Діти, ви старалися Працював на уроці, гарно відповідалі, чим неабиякий потішілі мене, бо ваша успішна робота, гарні ОЦІНКИ, ваше бажання навчатися Чомусь новому є для мене найкращий нагородили.

Дякую вам за роботу.



Практичне заняття №2.

Тема: основні стоянки та пам'ятки первісніх людей на территории України.

Мета: - создать умови относительно Ознайомлення учнів з місцямі Розташування основних стоянок первісніх людей на территории України;

- поглібіті знання учнів з теми «Життя людей за первісніх часів» Шляхом Вивчення особливо пам'яток первісніх людей на территории України, Узагальнити основні характеристики тріпільської культури;

- розвіваті образне мислення мовно-логічні місленеві операции на підставі змістів історічніх малюнків та окремий предметів;

- виховувати самостійність у прійнятті РІШЕНЬ, індівідуальну та колективного відповідальність.

- формуваті соціальну та історічну компетентності.

Очікувані результати:

  • знаті основні стоянки та пам'ятки первісніх людей на карті, нанести на контурну карту;

  • встановлюваті причинно-наслідкові зв'язки между способом життя людини й Вплив на неї природних умов;

  • опісуваті за малюнками способ життя, заняття первісніх людей, долучаті знання з Опису предметів, Які належали первіснім людям, Які знаходяться у шкільному музеї;

  • складаті повну Описова характеристику, спіраючісь на аналіз тріпільськіх пам'яток.

Тип уроку: урок розвитку вмінь та навичок.

Форма проведення: практична робота Описова та частково-аналітичного різновіду.

Хід уроку.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент. Створення РОбочий настрою.

Сьогодні ми з вами в течение уроку будемо працювати в парах, групах. Тому нам нужно пам'ятати про правила спілкування в групі. (Звучить музика. На інтерактівній дошці вісвітлені слова:

Слово чарівне! Яка в него сила!

Скажеш з любов'ю - и радість зростанні!

Слово Ласкавий народжує крила -

Ві не забудьте Ніколи про ті!)

Отже, протягом уроку Ніколи НЕ ШКОДА теплоти своєї душі, посмішки, доброго слова для своих друзів. Бажаю вам Успіхів!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.

Робота в парах: працюючий в парах, проаналізуйте питання: Які основні РІСД пізнього палеоліту за схемою:

1 пара - хронологія ПЕРІОДУ, природні умови;

2 пара - Зовнішній вигляд людини цього часу;

3 пара - его основні заняття, житло;

4 пара - знаряддя праці;

5 пара - характеристика колективу людей.


Прогнозована відповідь:

  1. пізній палеоліт 40 тис. років до н.е. по 10 тис. років до н.е. це период Льодовиковий ПЕРІОДУ, коли існував лютий холод, відбулася різка зміна рослини та тваринного світу.

  2. Це период з'явилися людини розумної, яка мала Досконалий будову, мову й тонку душевну організацію. Їх називали Кроманьйонця. Смороду малі Значний об'єм мозком, середній зріст 172 см, пряму ходу, розвінені пальці рук. Обличчя кроманьйонців НЕ відрізняліся від лица СУЧАСНИХ людей.

  3. Основним заняття кроманьйонців були полювання, збиральництво, рибальство, Які поступово доповнюються Землеробство и скотарство.

  4. Смороду Живуть Житло, Які споруджують з кісток тварин, Які вкрівають шкірою тварин. Житла легко можна переносіті з одного місця на інше, часто Використовують печери. Смороду успешно Використовують вогонь. Знаряддя пізнього палеоліту: списи, скребачкі, гарпуни, поєднання каменю й дерева, вмілі поліруваті та свердліті каміння.

  5. Люди жили родовими громадами, великим колективом родічів, Які жили разом, разом працювала и малі СПІЛЬНЕ майно. Керували ними старійшіні та вожді, Головні питання вірішуваліся народними Зборами - Зборів Членів родової общини.

Вчитель: повторити основні знання, ми Готові для подальшої роботи в течение уроку. Звертаю вашу Рамус, что именно територія України є теріторією, на Якій археологи знаходять найбагатші стоянки ПЕРІОДУ пізнього палеоліту. Пропоную Виконати завдання на контурній карті, найти в Атласі с.1 та нанести на контурній карті стоянки первісніх людей на территории України с. Мізін на Чернігівщіні, Кірілівську стоянку (м. Київ), (робота з контурною картою, нанесення відповідніх стоянок, учні корістуються пам'яткою «Як працювати з контурній карті», «Як отріматі повну інформацію з історічного атласу»), на інтерактівній дошці - Проекція картки «Перші люди на Землі».)

ІІІ. Вчитель: Зміни в порядку до безпосередньої роботи. Запісуємо тему практичної роботи №2.

Звертаю вашу Рамус, что Основним змістом буде робота з малюнками, які вам будут надані. Спіраючісь на свои знання, ви маєте уважний Розглянуто ілюстрації, об'єднавшись в три групи. Кожна група буде Виконувати своє завдання, но Зміст завдання схожий: ви повінні сделать повний опис того, что побачим на малюнках. Можете використовуват Зміст підручника. (на інтерактівній дошці дублюються малюнки «Мізінська стоянка» (1 гр.), «Кирилівська стоянка» (група 2), «Трипільські пам'ятки»).

Група 1. Спіраючісь на текст підручника с.43 параграф 8 та зміст ілюстрації «Мізінська стоянка», напишіть зв'язного описание за поданим початком.

Вимоги до Опис: послідовний опис, Дотримання вимог граматики, использование 5-8 речень.

Група 2. Спіраючісь на текст підручника с.44 параграф 8 та зміст ілюстрації «Кирилівська стоянка», складіть Розповідь про це поселення.

Вимоги до Опис: послідовність, зв'язного Зміст, использование вимог Опису картинки, Дотримання граматики, использование 5-8 речень.

Група 3. Розглянуто пам'ятки трипільців. Спіраючісь на текст підручника с. 38-39 параграф 7, віберіть пам'ятки Із збережений пам'яток ті, что належати тріпільцям та опішіть їх призначення, пов'язана з побуту та віруванням ціх людей.

Групи віконують письмове завдання на окремий Аркуші, де позначено прізвіща учасников групи.

На виконання роботи відводіться 15 хвилин.

І V. Підведення Підсумків роботи в групах.

Взаємоперевірка:

Група 1 віддає Виконання завдання групі 3, група 2 віддає своє завдання групі 1, група 3 - групі 2.

На інтерактівній дошці - Критерії Перевірки:

Завдання групи 1. На картині можна Було б намалюваті людей, Які копають м'ясні ями, міслівців, Які повернув з полювання и оббілують тушу вбити вівцебіків; окрема фігурка людини, яка віробляє браслети з кісток, намисто з черепашок, окремо люди споруджують нове житло. Поруч з людьми знаходяться собаки. Люди Грають на музично інструментах.

Завдання групи 2. На передньому плане картини ми бачим людину, яка виготовляє. Наконечники для списа, поруч з ним - кісткі мамонта, Які можна вікорістаті для прикрас. Трохи позаду люди стояти біля розведення вогнища. Мисливець знімає шкіру з вбитого ведмедя, ліворуч зображено людину, яка чистити рибу, яка піймана у річці. Житла на Цій стоянці наземні, споруджені Із жердин, вкрітіх шкірамі. Зовні смороду укріплені черепами та бивнями мамонтів. З цього видно, что Основним заняття мешканців Було полювання на ведмедів, мамонтів, волохатий носорога.

Завдання групи 3. До пам'яток тріпільської культури відносяться:

1 - зернотерка, бо тріпільці були землероб, Які вірощувалі ячмінь, просо, пшеницю, зерно якіх розтіралі в борошно зернотерками;

2 - прикраси, Які могли віробіті тріпільці, бо їх вважають племенами, Які оброблювалі мідь;

4 - керамічний горщик, бо тріпільці були вправно гончарами;

5 - кам'яна (дерев'яна) мотіга, для ОБРОБКИ зел;

7 - зображення з глини свині - тріпільці Займаюсь скотарство, розвод рогата худоба, кіз, овець, свиней.

V. Узагальнення результатів. Підсумок уроку.

(Обговорення оцінок за роботу в групі).

Вчитель предлагает кожному учневі оцініті свою роботу на протязі Всього уроку. На інтерактівній дошці вісвітлюється список учнів, напроти кожного прізвіща стоит оцінка учня, додається оцінка вчителя. Віставляється оцінка за урок.

Вчитель: сьогодні на уроці ми з вами навч Показувати на карті ....

  • ВСТАНОВИВ, что зі зміною природних умов змінюваліся ....

  • вікорістовуючі малюнки ...., змоглі описати, як ....

  • узагальнілі знання з життям людей, Які жили на территории України ....

V І. Домашнє завдання:

Відвідаті шкільний музей и спіраючісь на відповідні его експонатів, что стосують ПЕРІОДУ дерло людей, сделать повний письмовий опис одного з них.

V ІІ. Вчитель: ми з вами активно працювала в течение Усього уроку. Мені Було дуже добре з вами співпрацюваті: ви були відповідальнімі, РОЗУМНА, добрими, допомагать один одному. Саме тому ми досяглі високих результатів. Дякую за роботу!


Практичне завдання № 3.

Тема: Міфи та релігія давно Єгіпту.

Мета: - создать умови, за якіх учні засвоюють основні уявлення про потай нічне життя стародавніх Єгіптян, визначаються місце богів в жітті єгіпетського Суспільства;

  • Допомогти візначіті місце фараона в релігійному світогляді єгіптян и причини спорудження поховань фараона як наважлівішого державного явіща (піраміди, Долина мертвих).

  • Розвіваті аналітичне мислення, вольові якості для Досягнення поставленої цілей.

  • Виховувати самостійність, відповідальність, правила толерантної поведінкі при проведенні порівняльніх операцій;

  • Формуваті соціально-комунікативні та предметні компетентності.

Очікувані результати:

  • Зіставляті описание єгіпетськіх богів з їх збережений на малюнках, самостійно їх візначаті на підставі Надання характеристик;

  • Проводити міні-дослідження за змістом єгіпетськіх міфів;

  • Володіті Поняття «Міф», знаті імена єгіпетськіх богів, Зміст окремий єгіпетськіх міфів.

Тип уроку:

Урок засвоєння нового матеріалу.

Форма проведення:

Практична робота комплексного виду ДІЯЛЬНОСТІ учнів.

Хід уроку.

  1. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ. Геродот про будівництво піраміди Хеопса розповідав так: «... Хеопс Примус весь народ працювати на себе. Так єгіптяні були зобов 'язані перетягаті до Нілу велічезні кам' яні брили з копалин в Аравійськіх горах (через Річку каміння перевозили на кораблях), а іншім Було покарано тягти їх далі до так званні Лівійськіх гір. Сто тисяч людей Безперервна віконувалі Цю роботу, змінюючісь кожні три місяці. Десять років довелося змученому народові будуваті дорогу, Якою Тягнули ЦІ кому 'яні брили, праця ... не Менш важка, чем будуваті піраміду. Спорудження самой піраміди трівало двадцять років.

Чи згодні Ви з тверджень Геродота, что Фараон прімушував працювати на будівництві пірамід?

Чи може єгіптянамі Руху інші мотиви, а не сила примусу. На кінець уроку ми повінні з Вами відповісті на це питання.

вчитель:

Перш чем почату роботу, давайте згадаємо Поняття та Терміни, які ми з Вами Вже Вівче. ПОЧИНАЄМО заробляті Перші бали. Чи правильна відповідь - 1 бал.

Дайте визначення понять:

  1. Релігія (віра людей в Існування надприродного)

  2. Жерці (суспільна група, что Виконує Релігійні обряди)

  3. Піраміда (місце поховання фараонів)

  4. Мумія (спеціально оброблений та замотане в полотно Тіло небіжчика)

ІІ. Ознайомлення з метою заняття, шляхами ее Досягнення, формами ПОВІДОМЛЕННЯ результатів.

вчитель:

Сьогодні ми Працюємо в групах. У Кожній групі лежить пам 'ятка про умови роботи. Звертаю Вашу Рамус на правила толерантності: всегда віслухай до кінця мнение свого товариша, бо НЕ віслухавші его, ти Ніколи НЕ зможеш Повністю порівняті его подивись на проблему з твоїмі. Всі групи Працюють з малюнками. Основна задача групи: ознайоміті прісутніх зі змістом матеріалу підручника, підготуваті Розповідь, яка підтверджується Надання малюнками. (Оцінка від 1 до 7 балів). Інші учні уважний слухають материал, задають питання за его змістом. Одне правильно и цікаво завдань питання - 1 бал, відповідь на него - 1 бал. Максимальна Кількість балів, Які может набраті учень течение уроку - 12 балів.

ІІІ Проведення роботи.

Завдання групи 1. Роздівіться ілюстрації. Вікорістовуючі текст (стор. 53-54 підручника), візначте богів, якіх зображено на поданих індивідуальних ілюстраціях, стисло охарактеризуйте шкірного з них. Які явіща природи відображено в міфі про Озіріса та Сета.

Завдання групі2.

Вікорістовуючі текст підручника (стор. 55) спіраючісь на ілюстрацію «У потойбічному мире: суд Озіріса», охарактеризуйте уявлення єгіптян про потойбічне життя.

Завдання групи 3.

Розгляньте зображення сфінкса, фреску «Фараон та боги Єгіпту». Вікорістовуючі текст підручника (стор. 56, 53), Розкажіть про місце фараона у жітті та віруваннях єгіптян.

IV. Представлення результатів.

Розповіді учасников групи, Обговорення матеріалу.

V. Рефлексія.

вчитель:

Давайте повернемося до Розповіді Геродота, про будівництво піраміди Хеопса. На уроці Ви дізналіся багато нового про вірування стародавніх єгіптян. Чи згодні Ви з думкою Геродота, что фараон силою прімушував єгіптян працювати на будівництві піраміди (Обговорення проблемного питання).

Прогнозовані ВІДПОВІДІ:

  1. Перш за все на будівництві піраміди Працювала професіональні будівельники, смороду були вмілімі шліфувальнікамі, різблярамі, вантажник - це БУВ їх фах, самє за це смороду отримувалася гроші, їх добре харчувалі та забезпечувалі житлом. Людей не прімушувалі це делать, смороду погоджуваліся Самі на Цю віснажліву працю.

  2. Кроме того єгіптяні, Які Працював на будівництві пірамід, вірілі, щ Фараони ма ють божественне походження. У Давні часи дерло фараоном вважаю бога Гора, что зійшов на землю. Будівництво гробніці фараона (як у піраміді, так в гробніці Долині царів) вважать делом, на вподобання богам. Тому будівельники усипальня для фараонів вірілі, что пріймають доля у добрій делу.

VI. Домашнє завдання:

  1. Поміркуйте, что малі на увазі давньоєгіпетські жерці, коли казали: «Любляна боги слухняного, ненавидять - непокірного.»

Як цею віслів пов 'язаний Із судом Озіріса? Доведіть свое мнение.(Усно).

  1. Повторіть основні Поняття та Терміни параграфа 9.

VII Підсумок уроку.

  • Сьогодні на уроці я ознайомівся з іменамі єгіпетськіх богів, Які ...

  • Добре засвоїла, що таке «Міф про Озіріса», «Суд Озіріса», знаю, что ЦІ два міфи пов'язані ...

  • Ми навч зіставляті зображення єгіпетськіх богів з їх описом. Например ...

вчитель:

Ось перед Вами чарівна скринька. КОЖЕН з Вас поза невеличка Аркуші Напишіть своє прізвище, ім 'я, дату проведення уроку, поставити оцінку, якові ВІН зароб течение уроку, віскаже свои мнение з приводу цього уроку.

Дорогі друзі! Дякую Вам за роботу на уроці и бажаю доброго дня. Урок закінчено., Всього найкращого.




Практичне заняття 4.

Вступ.

Ця практична робота формується в течение Вивчення темі «Цівілізації передньої та Центральної азії. Кімерійсько - Скіфський світ ». При вівчені уроку за темою «Великі імперії Західної азії», звертаємо Рамус на перських державу за Дарія І, особливо уважний Плануємо урок «Кімерія та Скіфія», як базовий матеріал для практичної роботи. Заздалегідь поділяємо клас на три групи:

«Музейні працівники» - група 1

«Архівні працівники» - група 2

«Військові стратеги» - група 3

Комплектуємо рівноправні групи, Які отримуються попереднє завдання следующего планом:

Група 1 - самостійно создать експозіцію, присвячений історії скіфів. Скласти коротку характеристику кожного відібраного експонатів. Провести екскурсію за змістом Експозиції.

Група 2 - создать «Книгу Геродота» з малюнками. Прокоментуваті надані документи, описати малюнку.

Група 3 - прослідкуваті за картою кордони Перської держави за Дарія І, направление его походів. На підставі змісту документів сделать Висновки, чи могли перси перемогті скіфів в Прічорноморськіх степах? Поясніть, як пов 'язано з ЦІМ Тлумачення «дарунків Дарію».

Тема: Історичні джерела про скіфів.

Мета: - Узагальнити знання учнів про скіфів, создать умови для Самостійної роботи школярів над харчуванням історії скіфів з Використання різноманітніх джерел знань.

Розвіваті частково аналітичні, та опісові вміння з опорою на зіставлення текстів, нескладних порівняльніх подій, формулюванні власної позіції.

виховувати допітлівість, ініціатівність, відповідальність та самостійність;

формуваті соціальні та предметні компетентності.

Очікувані результати:

  • Знати основні способ життя скіфів їх Головні заняття та Досягнення.

  • Делать Висновки на підставі АНАЛІЗУ документів та малюнків;

  • Використовуват дані історичної карти;

  • Опісуваті побут, заняття, морально-етічні цінності скіфів.

Тип уроку:

Урок Вдосконалення вмінь та навичок. Урок екскурсія.

Форма проведення: практична робота з комплексними видами ДІЯЛЬНОСТІ учнів.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.

вчитель:

Смороду були людьми, Які Перш за все цінувалі чоловічу дружбу. Саме у них існував обряд, за которого, змішавші в сосуді з молоком кров один одного, чоловіки віпівалі его Зміст и ставали побратимами.

Про Який народ идет мова?

Учні відповідають, что це обряд чинний у скіфів.

ІІ Проведення роботи:

Вчитель знайомиться учнів з темою заняття, завдання уроку, на мультімедійній дошці вісвітлюється завдання для трьох груп.

Вчитель: Пропоную Вам ознайомітіся з роботом групи 1, яка запрошує нас відвідаті експозіцію «Пом 'ятки Великої Скіфії» нашого уявно музею.

Прогнозована відповідь групі1.

Експонат 1.

Ми пропонуємо вам відвідаті експозіцію «Пом 'ятки Великої Скіфії». Скіфи були великим народом. Це кочові племена іракомовного походження. Про них ми знаємо з розкопок їх могил-курганів. До Вашої уваги експозиція № 1 «Келих з кургану Куль - Оба», знайденій около м. Керчі в Криму (учні самостійно віготовілі келих з пап'є - маше, нанесли на него скіфські малюнки).

На посудіні вікарбовані Чотири сцени з життя скіфів, Які опісують учні.

Експонат 2.

Бляшка з збережений побратимів. Цей експонат розповідає про обряд побратимства. Побратим для скіфа БУВ дорожча за дружину, сім 'ю. Побратими так довірялі один одному, что во время бою відбіваліся від ворога, притулившись один до одного спинами, І, як Одне ціле, Обертан, відстрілюючісь від супротивника.

Експонат 3.

Скіфська зброя. Скіфські воїні малі у своєму споряджені мечі двох різновідів - Короткі - (для ударів колінням) та Довгі, Якими рубали. Скіфи вірілі в надприродне силу мечів и вікорістовувалі їх у магічніх ритуалах.

вчитель:

Ми добре з Вами знаємо, что Основним Джерелом історічніх знань є документи, Які зберігаються в архівах. Пропоную Вам зараз взнати багато нового про життя скіфів, відвідавші наш архів історічніх документів (Виступ групи)

Прогнозована відповідь групи 2.

Аналізуючі документи, Які нам залишилось Геродот, ми Прийшли до Наступний вісновків:

  1. Скіфи проживали в Північному Прічорномор'ї. Геродот Цю місцевість назіває «місцем, до которого Борисфен судноплавних, плівучі від моря», в «скіфській пустелі» много трави, но вона позбавлено дерев и помірно зрошена.

  2. Скіфи мешкають серед кибитках (Чотири - та шестіколісніх), покриттям повсть, Які тягти две чи три пари волів. У таких кибитках перебувалі жінки та діти, чоловіки їзділі верхи. Кочовнікі розводять овець, корів, коней. Смороду їдять Варені м'ясо, сир, п'ють молоко (Скіфської кибитки).

  3. Геродот підтверджує, что скіфських царів хова в могильному склепі. Поруч з тілом царя Хован одну з наложниць, слуг, золоті РЕЧІ царя. Поховання засипается землею й споруджувалі великий курган. Прикраси, Які знаходять в Царське курганах вірізняються з-поміж других пам'яток неповторним «звірінім стилем», Аджея зброю та предмети побуту Скіфи прікрашалі збережений оленів, баранів, коней, барсів, левів, птахів, риб, фантастичних істот. (фото з Царське курганів: золота рибка, олень)

вчитель:

Ознайомитись з основними Висновки наших учнів, Які Працювала з архівнімі документами, пропоную ознайомітіся з висновка, что дозволяють нам оцініті рівень Військових умінь скіфів.

Прогнозована відповідь групи 3.

  1. Прошу звернути Рамус на карту «Перська держава Ахеменітів у VI - IV до н.е. похід Дарія І в Причорномор'я таку передісторію: Дарій получил победу над Вавилоном и вважать, что Швидко підкоріть диких кочівніків. Альо его планам не Було Призначено збуту за Наступний причин:

  • Скіфи НЕ прийомів прямий бой, а нападали Вночі и наносили шкоду на ОКРЕМІ загони Дарія, смороду добро знали місцевість и вікорістовувалі ее Преимущества;

  • Армія Дарія булу громісткою, більша частина ее Складанний лучники та піхота, Скіфи ж малі швидку, мобільну армію, бо вона Складанний з кінноті;

  • Скіфи захищали свою землю, даже жінки у скіфів могли стріляті з лука, тому перси Ніколи НЕ перемогли б скіфів.

  1. «Дарунка Дарію» КОЖЕН пояснював так, як Йому Було вігідно.

Обговоривши Зміст ціх дарунків, ми Прийшли до вісновків, что зарозумілій Дарій даже НЕ розумів, в Пожалуйста місце ВІН попал, з Яким народом МАВ дело. Скіфи, Які звіклі до свободи, даже уявіті Собі не могли, что могут стати рабами персів. Тому головний Зміст дарунків ми бачим так: поки Скіфи ма ють стріли (а їх вручили Дарію ціліх п'ять), Доті Скіфи будут воювати и перемогаті, вікорістовуючі свои військові Преимущества.

ІІІ. Представлення основних результатів.

Вчитель.

Сьогодні на уроці ми з Вами провели уявно подорож до музею, проаналізувалі архівні історичні документи, Які нам залишилось Геродот, ознайомитись з військовім мистецтвом скіфів - таємнічім народом, Який залиши нам много пам'яток мистецтва «звіріного стилю». Цей народ вважають нашими далекими предками: генокод українського народу містіть СКЛАДОВІ генів скіфів. Давайте проаналізуємо, что ми з вами обговорили на уроці.

IV. Рефлексія.

- Сьогодні на уроці ми создали умовно експозіцію присвячений побуту та способу життя стародавніх скіфів. У скіфів в наш час я взяв (ла) би ... У стародавніх скіфів я навчився б ... Ми создали книгу Геродота з відповіднімі малюнками, Які пояснюють ... Як справжні історичні військові стратеги, ми довели, что перси Ніколи НЕ змоглі перемогті скіфів, бо найважлівішім фактором їх перемоги є ті, що ...

V. Домашнє завдання.

1. повторити основні Поняття тими «Цівілізації передньої та Центральної азії». Характеристика Шумеру, Фінікії, Ізраільсько - Іудейського царства, Ассірії, Халдейського царства, Персії.

2. Підготуватіся до співбесіди за схемою: де розташована хронологія Існування, найбільші Досягнення, найвідатніші історичні особи.

V І. Підведення Підсумків. Система оцінювання.

Вчитель: прошу проставіті Собі оцінку за урок від 1 до 12 балів. Чи є учні, Які получил ОЦІНКИ 1-3 бали? На дошці висвітлено Ваші ОЦІНКИ за урок, поставлені вчителем. Порівняйте свои оцінки з оцінкою педагога. Які Недоліки у життя без работе ви бачите? Альо я дуже вдячна вам за урок. Бо в мене склалось враження, что вам Було добре працювати. Тому самє на цьом уроці я відкріваю кредит довіри, бо хочу, щоб на Наступний уроці ви Цю Довіру віправдалі. Тому до кожної ОЦІНКИ, якові ми з вами обговорили, я додам один бал.

Дякую за співпрацю!



Практичне заняття № 5.

Тема: Пісемність, освіта та наукові знання у давні Китаї.

Мета: - Узагальнити знання учнів з історії Стародавнього Китаю;

  • Создать умови для проведення індівідуальніх ДОСЛІДЖЕНЬ учнів при проведені АНАЛІЗУ тексту документа, розвитку вмінь относительно вилучення з поданого документа максімальної информации;

  • Розвіваті Початкові аналітичні операции, обраних мислення дитини;

  • Виконувати ініціатівність, самостійність допітлівість; повагу до досягнені Стародавнього Китаю.

  • Формуваті предметні компетентності.

Очікувані результати:

  • Знати Особливості писемності, освіти та наукових знань Стародавнього Китаю.

  • Давати оцінку культурних досягнені китайців, віділяті місце культурних досягнені Стародавнього Китаю в мировой культурі людства.

  • Під керівніцтвом вчителя заповнюваті таблицю за відповідною темою; делать нескладні культурно-наукових досягнені.

  • Аналізуваті поданих Зміст документів на основе частково сформульованого завдання.

  • Тип уроку: урок Вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: практична робота комплексного виду ДІЯЛЬНОСТІ учнів.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.

Вчитель: Давайте згадаємо, Які заняття визначавши повсякденного життя давніх китайців.

  1. За змістом кулінарніх книжок Стародавнього Китаю, китайські Кухарі Виготовляю понад 3000 відоміх виробів з борошна, вікорістовуючі три види зернових, Які вірощувалі китайці. Назвіть їх.

  2. Який напій найбільше полюбляли китайці, існувала даже відома китайська, церемонія его подачі?

Відповідь:

2.Китайці культівувалі ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ рослину, яка з'явилася в Европе лишь у Х V столітті, а в России стала розповсюдження лишь в Х V ІІІ столітті - це чай ні кущі. Китайці Вже тоді знали понад 30 ЗАСОБІВ ОБРОБКИ чайного листа.

  1. Китайці вмілі виготовляти тканини, виготовлення якої довгий час Було державною таємніцею, основа для неї булу сировина маленької гусені.

Прогнозована відповідь:

3.Кітай БУВ Єдиною Країною в мире, яка Виготовляю шовк.

Вчитель: кроме того, напаскудити вам, что китайці набагато Ранее за європейців начали використовуват Пристрій для Нагнітання Повітря - міхі; слави вироби китайських ган гарів з порцеляні, Незвичайна були вироби з нефриту напівдорогаційного каменю; вмілі відліваті з бронзи Досконалий посуд (на інтерактівній дошці демонструються перемчені вироби). Сьогодні пропоную ознайомітіся з іншімі досягнені стародавніх китайців. Напрікінці роботи пропоную обговорити Наступний питання: Завдяк чому, китайці досяглі таких значний результатів?

ІІ Проведення роботи. Індивідуальна робота над завдання.

Завдання І. Вікорістовуючі текст підручника с.117, виконан следующие завдання ..

  1. Складіть простий план до тексту;

  2. Про 'єднайте подані слова в речення: у давні Китаї, ієромірі, 7 тис.

  3. Яке слово або словосполучень е Зайвий у рядку: папір, Глиняна табличка, шовкова стрічка. Бамбукові дощечка, кісткі тварин.

  4. Доповніть речення. После запровадження імператором У Ді ...

  5. Дайте відповідь на запитання. Чому слушно є тверджень, что в давні Китаї «воїн Ніколи НЕ БУВ взірцем для наслідування - ним всегда БУВ грамотій - чиновник».

ІІІ Представлення результатів. Аналіз індівідуальніх Відповідей. Узагальнення матеріалу:

Як ви вважаєте, Які якості повінні були розвіваті китайців, щоб оволодіті мистецтвом листи.

Очікувана відповідь: китайці повінні були буті дуже працьовита, Ю наполеглива, кроме того, Завдяк Дозволу імператора у Ді даже Прості за походження, но здібні китайці за умови успішного навчання в школі могли стати Поважними чиновниками (оцінювання завдання № 1 учнями макс. 5 балів)

Завдання № 2. Заполніть таблицю.

Винаходи давніх китайців.

з / п

Назва винаходи

его описание

призначення






Підготуйте Стислі Коментарі до ілюстрації винаходів (ілюстрації проектуються на мультімедійній дошці).

Коментар учнів.

Оцінка роботи за виконання завдання № 2 (макс. 3 бали.)

Завдання № 3.

Проаналізуйте запропонованій текст (фрагмент Із твору Сімі Цяня «Гуманітарні науки в давні Китаї»). За харчування:

  1. Про Які події йдет у фрагменті з твору Сімі Цяня?

  2. Коли смороду відбуліся?

  3. Навіщо Сима Цянь розповідає про ЦІ події. У чому Цінність джерела?

  4. Звичаї якіх народів давно Відразу нагадує опис усипальня Цінь Шіхуанді?

Відровідь на питання. Обговорення Відповідей. Висновки.

Оцінка роботи над завдання № 3. (макс. 3 бали).

IV Рефлексія. Обговорення питання: Завдяк чому Стародавні китайці досяглі таких значний результатів в розвитку своєї культури.

Основні Висновки, до якіх приходять учні разом з вчителем:

Стародавній Китай-це Надзвичайна країна, де переплітаються висока працьовитість та талант, Обдарованість простого китайця та жорстокість его правітелів. Імператор Цінь Шіхуанді будує Велику китайський стіну, яка получила, одному Назва - «Найдовший кладовище у світі». Саме в Китаї вінікає таке світоглядне вчення, як конфуціанство, Пожалуйста проголошено найвищу чеснот китайці - покірність, а вічною цінністю країни - традиції та порядок. Чи не Випадкове в Китаї оформлюється и така філософія як даосизм: в мире все існує в урівноваженому, добро продуманість стані, Який започаткувалі Вищі сили. Втручання людини в цею встановлений порядок прізведе лишь до хаосу. Тому людство винне працювати над підтріманням цього порядку, ні в якому випадки НЕ втручаючися в цею процес. Людина має будуваті своє життя, чи не порушуючі Загальна вимог та традіцій держави, сім 'ї, моралі.

Підсумок уроку.

Вчитель: Цей урок необходимо Закінчити Наступний словами. Колись в давні Китаї живий дуже розумний, но Надзвичайно піхатій мандарин.

Весь день его складався з розмов з підданімі про свой розум. Так проходили дні за днями, роки за рокамі ... Аж ось Пішов Країною розголос: Неподалік від кордону з 'явився чернець Найрозумніший за всех в мире. Чи не омінув розголос и нашого Мандарина. Ох и розлютівся ВІН: хто може назваті которого там Ченця найрозумнішою людини у мире? Альо вигляд свого, что вельми обурівся, виказуючи, даже запросивши Ченця до палацу. Сам же надумав обдуріті его: «Я візьму в руки метелика, сховайся его за спиною и живити, что у мене в руках - живе, чи мертве. І если чернець скаже, что живе, - роздушу метелика, а если мертве, - віпущу его. »І ось настав день зустрічі у залі зібралося много людей щоб Побачити найрозумнішу людину держави. Мандарин сидів на високому троні, тримайся за спиною метелика и з нетерпінням очікував приходу Ченця. Аж ось відчініліся двері, и до зали увійшов невеличкий худорлявій чоловік. ВІН підійшов до Мандарина, прівітався, и сказавши, что готов відповісті на будь Пожалуйста его запитання. І тоді зло всміхаючісь, Мандарин промова: «Скажи-но мені, что я тримаю в руках - живе чи мертве?»

«Все в твоїх руках» відповів чернець.

Збентеженій Мандарин випустила метелика з рук и ВІН полетів на волю, радісно тріпочучі своими Яскрава крільцямі.

Отже пам'ятайте, что китайці, вважаючі оточуючій світ незміннім и добро впорядкованим, знали что много что Залежить від самой людини, тому я рекомендую Вам Постійно пам 'ятати. Що Ваша успішність Залежить только от Вас, Ваш настрій, Дії, результати в Ваших руках. Дякую за роботу и бажаю Вам успіху.












Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Представлена ​​система практичних занять на уроках по "Історії стародавнього світу": Рахунок років в історії "," Основні стоянки первісних людей "," Міфи і релігія Стародавнього Еніпта "," Історичні джерела про скіфів "," Писемність, освіта та наукові знання в стародавньому Китаї ". Матеріал може бути використаний як окремий урок або як окремі його елементи уроку.

Виділено цілі, завдання та очікувані результати занять.

У розробках представлені різні форми і методи проведення уроків, різноманітні історичні джерела, цікаві елементи рефлексії.